Skocz do zawartości

Aktualizacja forum - wstępne informacje


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Forum będzie za jakiś czas aktualizowane do wersji 4.x. Przygotowywałam się do tej aktualizacji baaardzo długo, omjając kolejne zabugowane edycje. Instalacja została już dokładnie zbadana na localhoście i właściwie wszystko jest przygotowane. Należy się przygotować na następujące rzeczy:

 

Będzie to najdłuższa i najbardziej pracochłonna aktualizacja w dziejach forum. Skok na linię 4.x to bardzo inwazyjna zmiana, wymiana całego silnika i interfejsu. Sama aktualizacja jako taka to tylko początek procesu, ponieważ jest wymagana konwersja całej zawartości forum na nowe formaty. Procesy przebudowy forum startują po aktualizacji i mogą trwać wiele godzin, a nawet dni. Trudno określić dokładny czas na żywej tkance. Dla porównania testowa przebudowa na localhoście zajęła 3 bite dni, a i tak rezultaty konwersji są niezadawalające i są wymagane jeszcze ekstra działania z naszej strony polegające na bezpośredniej ingerencji w bazę danych, by podmienić nieprzekonwertowaną lub źle przekonwertowaną treść. W trakcie przebudowy prawdopodobnie forum nie będzie włączone, gdyż zawartość jest widoczna w postaci "rozkodowanej", co może zostać błędnie zinterpretowane jako "uszkodzone treści". Aczkolwiek nie podjęłam jeszcze ostatecznej decyzji na którym etapie włączę forum.

 

Aktualizacja usuwa następujące funkcje:

 

Nazwa użytkownika - Nazwa użytkownika (używana w dialogu logowania) oraz nazwa wyświetlana (widzialna na forum w profilu / postach) zostaną scalone w nazwę wyświetlaną. Do logowania będzie używana nazwa wyświetlana.

 

Większość użytkowników, czyli tych którzy mają nazwę użytkownika tożsamą z nazwą wyświetlania, nie zauważy zmiany i zaloguje się z automatu. Natomiast użytkownicy mający rozbieżności w tych nazwach (np. prosili mnie o zmianę nicka na forum) muszą usunąć / zaktualizować zapamiętany login w przeglądarce i w trakcie logowania jako nazwę użytkownika wprowadzić nick pod którym ich widać publicznie na forum, a nie poprzednią nazwę.

 

Znajomi - Funkcja zastąpiona przez "Obserwujących", którzy dostają powiadomienia o aktywności obserwowanego (nowy post czy status).

 

Podczas aktualizacji zostanie wybrana opcja domyślna by nie konwertować Znajomych na Obserwujących w celu uniknięcia masowych (i potencjalnie niepożądanych) powiadomień. Czyli wszyscy na forum utracą listę znajomych. Jeśli ktoś będzie niezadowolony z tej decyzji, może potem ręcznie dodać te same osoby do obserwowanych, o ile osoby te nie wyłączą takiej możliwości po swojej stronie.
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sprawy się przeciągnęły, gdyż jak na złość w czasie gdy wszystko zostało przygotowane wyszła masa mniejszych wersji poprawkowych, a każdą należało sprawdzić od zera. Aktualizacja do wersji IPB4 jest zbyt poważna, by bazować na teście tylko jednej z wersji.

 

Aktualizacja forum jest planowana na jutro i mam nadzieję, że nic nie wypadnie. Jak zaznaczyłam w poprzednim poście, możemy być odcięci "od prądu" nawet kilka dni. Trzymajcie kciuki, by wszystko poszło tak gładko jak na testach.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...