Skocz do zawartości

Problem z adapterem do monitorów


KaCek13

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim dziś przyszła do mnie paczka z adapter 12-5 DVI-I do 2x VGA niby wszystko w porządku (chociaż kabel od strony 12-5 DVI-I wygląda inaczej na obrazku na stronie sklepu) ale po podłączeniu wszystkiego pojawiły się za to problemy na obu monitorach wyświetla mi się ten sam obraz wchodząc w ustawienia nie ma żadnej możliwości by to zmienić. Oba obrazy są też bardzo przyciemnione, ale z tego zdałem sobie z tego sprawę po odłączeniu jednego monitora w tym wypadku rozjaśnianie ekranów w ustawieniach Ninvidi nie dawało pożądanego efektu bo ekrany były ciągle ciemniejsze i różniły się jasnością dużo bardziej niż to było wcześniej. Kolejny problem jest taki (chociaż po naprawie dwóch pierwszych to raczej nie będzie mi już sprawiać problemu) że po odłączeniu monitora ekran się rozdwajał i wszystko wyglądało jakby było w efekcie 3D przed założeniem okularów :lol:  . Zdjęcia kabla/adaptera załączam w załączniku. Da się ten problem jakoś rozwiązać? Czy krótko mówiąc  zj*bałem kupując to? 

post-13795-0-00730000-1523974660_thumb.jpg

post-13795-0-12570000-1523974664_thumb.jpg

post-13795-0-89770000-1523974669_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To wygląda jak zwykły pasywny rozgałęźnik i wg. tego co piszesz własnie tak działa.

Po prostu rozdziela sygnał analogowy z DVI-I, nie zawiera żadnej logiki, na dodatek obciąża złącze (stąd przyciemnienia).

Podejrzewam, że było dość tanie (20<>30 PLN), taka przejściówka (a właściwie adapter) w wersji konwertującej obraz cyfrowy na dwa d-sub z logiką to koszt powyżej 85 PLN z zastrzeżeniem, że dvi wypluje jeden obraz.

Jeżeli chcesz uzyskać różny obraz na wyjściach z jednego łącza to to potrafi jedynie DisplayPort.

 

ps.

Moim zdaniem ta przejściówka może uszkodzić wyjście video, ewidentnie przeciąża dvi a nie wiadomo jakie zawiera zabezpieczenia, rozważyłbym czy w ogóle jej używać.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...