Skocz do zawartości

Wolny start systemu po instalacji Google Chrome


tomcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio zainstalowałem Google Chrome i zauważyłem, ze podczas pierwszego rozruchu systemu, wszystko włącza się w porządku, natomiast przez około 5 minut nie mogę uruchomić żadnej aplikacji. Moje podejrzenia padają na Kasperskiego, ale korzystam z Niego 8 lat i nigdy nie sprawiał wrażenia, żeby zamulał start systemu. Druga rzecz, kiedy już można uruchamiać aplikacje, kiedy komputer jest włączony nie ma żadnego problemu. Sugestie?

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Edytowane przez Miszel03
Korekta: po kropkach i przecinkach dajemy spację :) //Rucek | Korekta pisowni. //Miszel03
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Raporty nie wykazują oznak infekcji. Temat przenoszę do działu Windows 7.

 

Ostatnio zainstalowałem Google Chrome i zauważyłem, ze podczas pierwszego rozruchu systemu, wszystko włącza się w porządku, natomiast przez około 5 minut nie mogę uruchomić żadnej aplikacji.

 

Czy był wykonywany tzw. czysty rozruchu? To start systemu bez żadnych modyfikacji zewnętrznych i może wykluczyć wielu winowajców. To szybka droga do znalezienie przyczyny. 

 

Druga rzecz, kiedy już można uruchamiać aplikacje, kiedy komputer jest włączony nie ma żadnego problemu. Sugestie?

Pobiorę najnowsze dane z Dziennika zdarzeń, być może problem się ujawni. Przy okazji zadaję również kosmetykę (w tym czyszczenie kosza). 

 

1. Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik tekstowy. Wklej do pliku następującą treść:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
C:\Users\user\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\LoA Micro-Browser.lnk
HKU\S-1-5-21-2595539665-3574553956-4074278075-1000\...\MountPoints2: {4cb20ae7-4f52-11e6-816d-806e6f6e6963} - D:\Run.exe
FF Plugin: @microsoft.com/GENUINE -> disabled [brak pliku]
FF Plugin-x32: @microsoft.com/GENUINE -> disabled [brak pliku]
S3 CtClsFlt; system32\DRIVERS\CtClsFlt.sys [X]
S3 gdrv; \??\C:\Windows\gdrv.sys [X]
S3 klids; \??\C:\ProgramData\Kaspersky Lab\AVP16.0.1\Bases\klids.sys [X]
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt

 

2. Dostracz plik Fixlog oraz nowy log Addition w celu oceny najnowszych danych Dziennika Zdarzeń.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...