Skocz do zawartości

problem z esent/sru


piotrekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zauważyłem, że w dzienniku zdarzeń WINDOWS 10 co chwilę pojawia się poniższy błąd (właściwie 2, bo zawsze parami):

 

1.

svchost (2904,R,0) SRUJet: Nie można utworzyć nowego pliku dziennika, ponieważ baza danych nie może dokonać zapisu na dysku dziennika. Dysk może być tylko do odczytu, zapełniony, niewłaściwie skonfigurowany lub uszkodzony. Błąd -1032.

 

źródło: esent

identyfikator 413

kategoria: Rejestrowanie/Odzyskiwanie

 

2.

svchost (2904,R,0) SRUJet: Próba utworzenia pliku „C:\WINDOWS\system32\SRU\SRUtmp.log” zakończyła się niepomyślnie z błędem systemowym 5 (0x00000005): „Odmowa dostępu. ”. Operacja tworzenia pliku zostanie zakończona z błędem -1032 (0xfffffbf8).

 

źródło: esent

identyfikator 488

kategoria: Ogólne

 

3. dodatkowo pojawia się wpis: svchost (2904,G,0) Funkcja beta EseDiskFlushConsistency jest włączona w ESENT z powodu ustawień trybu beta witryny 0x800000.

identyfikator 916

 

prawdopodobnie zostało to spowodowane przeniesieniem katalogu SRU na ramdysk, a właściwie jego zahardlinkowanie.

Od tego czasu system nie może sobie stworzyć tam logu.

 

Jakieś pomysły co z tym zrobić? Za co odpowiada esent / sru? ciężko mi było cokolwiek jasnego na ten temat znaleźć.

 

 

ps rozwiązania typu "wyłącz dziennik zdarzeń" nie są pożądane, bo to mi ubije możliwość aktualizacji systemu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...