Skocz do zawartości

Internet bezprzewodowy w ogródku, 60 m od domu. Antena panelowa. Uda się ?


PiterK

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc, bo nie znam się za bardzo ...

60 metrów od domu, mam ogródek z altanką. Chciałbym mieć internet bezprzewodowy (z domu) w altance.

Chodzi mi po prostu o możliwość przeglądania stron, odbieranie poczty e-mail, itp.

Planuje kupić na allegro router z dwiema odkręcanymi antenami (np. EDIMAX BR-6428nC)

Chcę odkręcić jedną antenę i podłączyć antenę panelową.

Czy podłączając antenę panelową kablem RP-SMA do routera, będę odbierał internet w ogrodzie ? Uda się, czy źle kombinuje ?  :huh:

 

Antena panelowa: http://www.dipol.com.pl/antena_panelowa_box-8-2_4_ghz_8db_5m_przewodu_zakonczonego_wtykiem_sma_r-p_A72225.htm

 

Dodam, że teren z domu do ogródka jest bez zabudowań i drzew.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

60 metrów to nie jest odległość ale ważniejsze czy router, który jest w domu jest za ścianami/szafami/urządzeniami po drodze do altanki. Bierzesz telefon/laptop do altanki, patrzysz jaką masz siłę sygnału, może jakiś repeater podwieszony pod sufitem altanki będzie w stanie łapać lepszy sygnał. Natomiast patent z anteną jaki wymyśliłeś - mało prawdopodobne, żeby zadziałał dlatego, że router mający 2 anteny zazwyczaj jedną nadaje, drugą odbiera. Kiedyś na Linksysie jak wgrałem alternatywny soft, to dało się przestawić, żeby jedna antena była i nadającą i odbierającą i podłączając jedną kierunkową to zdało egzamin. Mając panelową na tylko nadającej lub tylko odbierającej nie poprawisz komunikacji dwukierunkowej ;)

 

Ja bym wstawił dodatkowego APka/router na okno wyglądające na ogród i załatwił tak dużą powierzchnię z altanką włącznie albo jeżeli w jakimś miejscu w altance będzie sensowny syhnał to tam bym jakiś mały apek-repeater wstawił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

60 metrów to nie jest odległość ale ważniejsze czy router, który jest w domu jest za ścianami/szafami/urządzeniami po drodze do altanki. Bierzesz telefon/laptop do altanki, patrzysz jaką masz siłę sygnału, może jakiś repeater podwieszony pod sufitem altanki będzie w stanie łapać lepszy sygnał. Natomiast patent z anteną jaki wymyśliłeś - mało prawdopodobne, żeby zadziałał dlatego, że router mający 2 anteny zazwyczaj jedną nadaje, drugą odbiera. Kiedyś na Linksysie jak wgrałem alternatywny soft, to dało się przestawić, żeby jedna antena była i nadającą i odbierającą i podłączając jedną kierunkową to zdało egzamin. Mając panelową na tylko nadającej lub tylko odbierającej nie poprawisz komunikacji dwukierunkowej ;)

 

Ja bym wstawił dodatkowego APka/router na okno wyglądające na ogród i załatwił tak dużą powierzchnię z altanką włącznie albo jeżeli w jakimś miejscu w altance będzie sensowny syhnał to tam bym jakiś mały apek-repeater wstawił.

Pozdrawiam

 

Dzięki za pomoc :-)

Router w domu jest na biurku, około 2 metry od okna. Z tego okna widać altankę, ale nie ma zasięgu z domu do altanki. Sprawdzałem aplikacją Wifi Analyzer w smartfonie.

Nie wziąłem pod uwagę, że mając dwie anteny w routerze, jedna nadaje a druga odbiera.  :blink:

 

Pomysł z dodatkowym AP/routerem na oknie jest lepszy.

Dzięki. Pozdrawiam

 

Zamykam temat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...