Skocz do zawartości

Nagłe wyłączanie się laptopa + problemy z GPU


heroex2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z laptopem. Od pewnego czasu zaczął się sam wyłącząć w dowolnym losowym momencie, po prostu jakby odcina zasilanie. Nie ma znaczenia czy jest to np. ekran testów POST czy jakieś działanie już na Windowsie. Rozkręcałem go i nie zauważyłem niczego niepokojącego na płycie ani gdzieindziej. Chłodzenie było czyszczone i założona pasta termoprzewodząca jakieś 3 miesiące temu, także temperatury trzyma w normie i raczej nie są one przyczyną nagłego wyłączania się. Ostatnio laptop przestał już się wyłączać nagle, ale sypie BSODami. Są ich 2 typy: pierwszy "VIDEO DXKRNL FATAL ERROR" a drugi "DRIVER IRQL NOT LESS OR QUAL". Próbowałem czyszczenia sterowników przez DDU oraz instalowania starszych - bez zmian. Gdy już komputer się zawiesi, to następny restart odpala wszystkie wentylatory GPU na maximum, a karta Nvidii jest niewidoczna dla programów, nie ma jej w menedżerze urządzeń, a przy pozycji PCI Express Root Port #5 pojawia się czasem trójkąt z wykrzyknikiem. Po restarcie wszystko wraca do normy, Nvidia jest znowu widoczna i działa w programach i grach aż do pojawienia się BSOD/ ew. nagłego wyłączenia. Laptop to Asus R556LB, Windows 10 64-bit, i5-5200U, Geforce GT 940M, 8Gb RAM. Co mogę zrobić w takiej sytuacji, czy zostaje tylko serwis?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...