Skocz do zawartości

Ciągle pojawiające się te same błędy w rejestrze.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Korzystam z programu CCleaner, którym co jakiś czas porządkuje rejestr ze śmieci, do tego Privacy Eraser. Co jakiś czas pojawia się w nim ok. 90 błędnych wpisów w rejestrze z dopiskiem "Nieprawidłowa reguła zapory". Pomimo tego iż usuwam je za każdym razem CCleanerem. Co jakis czas znowu pojawiają się te błędy. (te same)

 

Jak mogę usunąć te wpisy bezpowrotnie, żeby już nie pojawiały się po skanowaniu CCleanerem ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na forum nie polecamy używania oprogramowania przeznaczonego do czyszczenia rejestru. Więcej informacji tutaj i tutaj.

 

Detekcja Nieprawidłowa reguła zapory często powiązana jest z martwą konfiguracją odwołującą się do odinstalowanego program czy też danego komponentu.

Sugeruję upewnić się, że zainstalowana wersja jest aktualna.

 

Ewentualnie proszę wyczyścić sekcje reguły zapory - w tym celu przejdź do konsoli komend i użyj polecenia netsh advfirewall reset.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za odpowiedź.

 

Nieprawidłowa reguła zapory często powiązana jest z martwą konfiguracją odwołującą się do odinstalowanego program czy też danego komponentu. - właśnie o to mi chodzi, bo zauważyłem, że te wpisy należą do programów których już nie ma.

 

Ok przeczytam o tych programach (linki). A co w takim razie polecisz zamiast tych programów czyszczących rejestr ? (coś z tych linków ?). Ewentualnie jaki najlepszy i najbezpieczniejszy jest soft do czyszczenia rejestru ? Ręcznie ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ważne jest prawidłowa deinstalacja, czyli taka, która jest zalecana przez producenta. 

Przykładowo wiele producentów produktów zabezpieczających posiada swoje własne deinstalatory w katalogu instalacyjnym lub w ogóle osobne narzędzia, które trzeba uruchomić z poziomu Trybu awaryjnego (brak żadnych innych akcji). 

 

Ewentualnie jaki najlepszy i najbezpieczniejszy jest soft do czyszczenia rejestru? Ręcznie?

 

Nie masz wystarczającej wiedzy o samym systemie, więc czyszczenie ręcznie jest wysoce ryzykowne. Rejestr systemu to obszar krytyczny. 

Ja nie polecę żadnego oprogramowania, ale z aspektów bezpieczeństwa należy patrzeć na to czy jest wykonywana kopia zapasowa rejestru przed wprowadzeniem zmian (i CCleaner chyba ma taką funkcje) oraz tworzyć Punkty przywracania. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...