Skocz do zawartości

"one more step..." problem z wejściem na strony


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem na wejście na niektóre strony, za każdym razem jak chcę na takowe się dostać wyskakuję komunikat "one more step please complete the security check to access" np;

 

- hxxps://www.gwentdb.com

- hxxps://fili.tv

- htxxs://zalukaj.com

 

Na fili nie wyświetlają mi się filmy tak samo jak na zalukaj i ogólnie przeszkadza ciągłe wciskanie przycisku "nie jestem robotem", jest to pewnie spowodowane jakąś infekcją komputera więc podaje logi:

 

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

System jest zainfekowany, szkodnik uruchamia się jako alternatywna powłoka Windows. Operacje do przeprowadzenia:

 

1. Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik tekstowy. Wklej do pliku następującą treść:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
HKU\S-1-5-21-3276139969-1455258867-2993420445-1000\...\Winlogon: [shell] explorer.exe,"C:\ProgramData\hssad\ddfsf.exe" 
Task: {2EE0639C-71C5-4614-B579-3670C0F3A455} - System32\Tasks\UpdateChecker => C:\Users\BlackBOX\AppData\Roaming\taskmg.exe 
S3 MSICDSetup; \??\D:\CDriver64.sys [X]
S3 NTIOLib_1_0_C; \??\D:\NTIOLib_X64.sys [X]
MSCONFIG\startupreg: uTorrent => "C:\Users\BlackBOX\AppData\Roaming\uTorrent\uTorrent.exe" /MINIMIZED
ShellIconOverlayIdentifiers: [00asw] -> {472083B0-C522-11CF-8763-00608CC02F24} => -> Brak pliku
FF Plugin: @microsoft.com/GENUINE -> disabled [brak pliku]
FF Plugin-x32: @microsoft.com/GENUINE -> disabled [brak pliku]
C:\ProgramData\hssad
C:\Users\BlackBOX\AppData\Local\Temp*
C:\Users\BlackBOX\Desktop\Nowy folder\GeForce Experience.lnk
cmd: netsh advfirewall reset
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Wyczyść Google Chrome z adware:

  • Zresetuj synchronizację (o ile włączona): KLIK.
  • Ustawienia > sekcja Ustawienia > Wygląd i kliknij w napis "Pokaż przycisk strony startowej" > przełącz na opcję "Niestandardową" i usuń adres feed.helperbar.com.
  • Ustawienia > sekcja Ustawienia > Po uruchomieniu > Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron > usuń adres feed.helperbar.com.
  • W pasku adresów wklep chrome://extensions i ENTER. Odinstaluj Video Downloader professional (wątpliwe rozszerzenie, producent powiązany z aktywnościami adware).
3. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), bez Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.
Odnośnik do komentarza

Infekcja pomyślnie usunięta, co nie oznacza, że komunikat zniknie od razu. To zabezpieczenie po stronie serwera i komunikat będzie wysytępował dopóki IP jest na czarnej liście. Nic w tej kwestii nie da się więcej zrobić poza odczekaniem na automatyczne zdjęcie blokady lub zgłoszeniem problemu dostawcy Netia.

 

Kolejne kroki:

 

1. Przez SHIFT+DEL (omija Kosz) skasuj z dysku folder C:\FRST, by kwarantanna nie była wykrywana w skanie zadanym poniżej.

 

2. Przeprowadź pełne skanowanie za pomocą Malwarebytes Anti-Malware. Dostarcz raport ze skanu, o ile coś zostanie wykryte.

Odnośnik do komentarza

Usunąłem folder jak i przeprowadziłem skan programem adwcleaner, program nie wykrył żadnych infekcji. Chciałbym jeszcze dodać że kiedyś przez stronę projecthoneypot.org dodałem się do "whitelist" tyle że problem znikł na około 2 tygodnie, po czym wrócił i właśnie dlatego piszę w tej sprawie. Wielkie dzięki za pomoc ;) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...