Skocz do zawartości

Brak możliwości sformatowania pendrive HAMA USB 3.0 16GB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam ogromny problem ze swoim pendrive'm HAMA USB 3.0 16GB [numery z pendrive 83377 (00123998)] - nie mogę go w żaden sposób sformatować! Próbowałem nawet usunąć partycję i stworzyć nową, wyzerować dysk i nic nie idzie.. Czy może to być uszkodzenie mechaniczne? Jeśli tak to dziwne ponieważ nie pamiętam abym zalał swojego pendrive, czy go upuścił, uderzył. Po formacie i instalowaniu Windowsa 7 u koleżanki na laptopie, od tamtej pory leżał w szafce nie ruszany. A teraz jak chciałem go sformatować to nie idzie żadnym sposobem.

 

Gdy próbuję sformatować pendrive, cały komputer się zacina i od razu pendrive nie jest widoczny w systemie. W każdym programie kończy się tak samo = Pendrive jest widoczny, bierzemy format lub naprawianie to tak jakby automatycznie wyciąga pendrive i jest on niewidoczny dla komputera. Próbowałem wykonać formaty na 4 innych komputerach (stacjonarnych i laptopach) i nic nie pomaga. Czy może być to uszkodzenie mechaniczne? Pamiętam tylko, że przed instalowaniem nowego Windowsa 7 z tego własnie pendrive, korzystałem z narzędzia RUFUS aby stworzyć na tym pendrive dysk BOOT z Win7, podczas instalacji Windowsa 7 na laptopie koleżanki, pendrive strasznie się nagrzał nie wiem od czego ale instalacja dalej szła, myślałem że to normalne. Może przepalił się od tego przegrzania?

 

Próbowałem sformatować pendrive Rufusem tym którym wcześniej zrobił dysk bootwalny ale nie idzie... Poniżej zamieszczam zdjęcia moich sposobów sformatowania tego pendrive. Jeśli potrzebujecie czegoś więcej, logów, screenów z innych programów, proszę napisać.

 

Pozdrawiam,

Mateusz.

 

 

ZDJĘCIA PENDRIVE I PROGRAMÓW:

https://imgur.com/a/yhujo

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie pobrałeś tego o co prosilem. 

Masz pobrać: 

SM3267AE0112

SMI_SM3267AE_P0312

Star_SM3267AE_Q0804_Prescan

 

Co jest trudnego we wciśnięciu ctrl+f, wklejeniu sm3267ac i pobraniu trzech plików, które przy tej frazie się pojawią? 

Dzięki Groszek! Pomogło, pendrive działa i jest jak nowy, można już go formatować! :-D

 

Dziękuję serdecznie!!!

 

GWZ5VKA.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...