Skocz do zawartości

USB bez bezpiecznego usuwania


Janis

Rekomendowane odpowiedzi

 Świeżo postawiony Windows7 home premium na komputerze mającym praktycznie wszystko na płycie głównej:
http://b2b.gigabyte.com/Embedded-Computing/MSH61DI-rev-12#sp
Nie próbowałem instalować innego systemu, więc nie wiem czy mój problem pochodzi ze sprzętu, czy z systemu Windows7. W razie potrzeby proszę przesunąć ten temat do działu Windows7.
Na zewnątrz wyprowadzone 2 USB ver3 oraz 3 USB ver2.
 Niestety tylko jedno USB (ver2) ma wygodny dostęp -właśnie z nim jest problem.
Choć wszystkie 3 USBwer2 widać w Menedżerze urządzeń w tym samym koncentratorze, w tym samym Generic Hub -tylko wygodne USB nie uruchamia Autoodtwarzania i co GORSZE, po włożeniu pendrive nie pojawia się ikona bezpiecznego usuwania (chcąc usunąć pendrive nie ma pewności, czy np. antywirus nie działa na penie).
Przekładając pendrive do innego USBver2, widzę, że zainstalowany jest ten sam sterownik dla pena, co w USB wadliwym.
Jednak w szczegółach urządzenia (pendrive), Menedżer pokazuje inną wartość szczegółu o nazwie:
"Wymagane bezpieczne usuwanie"
Szczegół powyższy ma wartość "prawda" dla USB tych zachowujących się typowo (ale niewygodnie umiejscowionych)
Szczegół powyższy ma wartość "fałsz"  dla USB wadliwego (wygodnie dostępnego)
Nie wiem czy zmiana powyższego szczegółu może naprawić problem, bo nie wiem jak można zmieniać wartości szczegółów urządzeń Menedżera.
Odinstalowałem cały koncentrator i uruchomiłem wyszukiwanie Plug & play. Koncentrator wszystkich USBver2 zainstalował się ponownie, ale wadliwe USB nadal pozostaje wadliwe.
W podglądzie zdarzeń znajduję 9 ostrzeżeń, które mogą być związane z problemem (prób wkładania pena do wadliwego usb robiłem około 10 razy więcej) :

Nazwa dziennika:System
Źródło:        Microsoft-Windows-Kernel-PnP
Data:          2018-03-01 22:58:02
Identyfikator zdarzenia:219
Kategoria zadania:(212)
Poziom:        Ostrzeżenia
Słowa kluczowe:
Użytkownik:    SYSTEM
Komputer:      Triline-Pc
Opis:
Załadowanie sterownika \Driver\WUDFRd dla urządzenia WpdBusEnumRoot\UMB\2&37c186b&0&STORAGE#VOLUME#_??_USBSTOR#DISK&VEN_HUAWEI&PROD_SD_STORAGE&REV_2.31#8&D1C4D08&0# nie powiodło się.
Kod XML zdarzenia:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
  <System>
    <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-PnP" Guid="{9C205A39-1250-487D-ABD7-E831C6290539}" />
    <EventID>219</EventID>
    <Version>0</Version>
    <Level>3</Level>
    <Task>212</Task>
    <Opcode>0</Opcode>
    <Keywords>0x8000000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2018-03-01T21:58:02.187234600Z" />
    <EventRecordID>3731</EventRecordID>
    <Correlation />
    <Execution ProcessID="4" ThreadID="56" />
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>Triline-Pc</Computer>
    <Security UserID="S-1-5-18" />
  </System>
  <EventData>
    <Data Name="DriverNameLength">111</Data>
    <Data Name="DriverName">WpdBusEnumRoot\UMB\2&37c186b&0&STORAGE#VOLUME#_??_USBSTOR#DISK&VEN_HUAWEI&PROD_SD_STORAGE&REV_2.31#8&D1C4D08&0#</Data>
    <Data Name="Status">3221226341</Data>
    <Data Name="FailureNameLength">14</Data>
    <Data Name="FailureName">\Driver\WUDFRd</Data>
    <Data Name="Version">0</Data>
  </EventData>
</Event>

 

Proszę o informacje, jak sprawić, by wadliwe USB zaczęło obsługiwać funkcję co najmniej bezpiecznego usuwania pamięci masowych.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nadal nie wiem dlaczego jedno z wejść USBver.2 po połączeniu pamięci masowej nie powoduje pojawiania się ikony bezpiecznego usuwania z automatu.
Ale jeden ze znajomych pokazał mi jak sprawić, by pojawił się komunikat:  "Pamięć masowa może być bezpiecznie usunięta".
Wystarczy otworzyć folder systemowy "Komputer" i kliknąć prawym klawiszem myszy ikonę włożonego pena. Następnie kliknąć z  pojawionego menu "Wysuń urządzenie" . Po kliknięciu pojawia się upragniony komunikat.
Dziękuję wszystkim, co poświęcili czas na przeczytanie mojego przypadku.
Jak tu zajrzę zawsze udaje mi się wyczytać coś użytecznego albo sympatycznego. Ostatnio natrafiłem na post Miszel03 o dużej epidemi szkodników.
Pozdrawiam wszystkich, co lubią FIXITPC.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...