Skocz do zawartości

system nie uruchamia się


bungar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam komputer z systemem Win 7 x64. Kupiłem ram i dziś chciałem dołożyć. Po dołożenie ramu, komputer włączył się, lecz wykrywał tylko jedną kość. Później jeszcze kilka razy zmieniałem kości w slotach i możliwe, że za którymś razem zapomniałem odłączyć zasilacz (nie jestem pewnien). Obecnie system zaczyna się uruchamiać (logo windowsa) jednak za chwile pojawia się błąd, i mogę wybrać normalne uruchomienie systemu, po którym komputer wyłącza się, lub uruchomienie z opcją naprawy, jednak naprawa chyba niczego nie wykrywa następuje restart i znów ta sama sytuacja. Próbowałem naprawić system przy użyciu płyty, lecz nie pomogło, to samo próba przywrócenia z punktu. O co chodzi, czy to wina systemu, czy możliwe ze płyta jakoś się uszkodziła, ewentualnie jak to sprawdzić?  Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W tym miejscu prawdopodobnie pokazuje zamontowany system plików, a nie dysk, w linuxie jest nieco inna filozofia. Skoro odpala Ci się logo windowsa - to znaczy,że dysk przecież czyta. To oczywiste. Po trzech nieudanych uruchomieniach pojawia się opcja, w której możesz uruchomić WinRE i spróbować narzędzia do naprawy systemu podczas startu. Tyle na początek. 

 

W linuxach jest program o nazwie - GsmartControl. Jesli go nie ma - mozesz go w prosty sposob zainstalowac z pakietów instalacyjnych. W nim sprawdzisz czy dysk jest podłączony. 

Odnośnik do komentarza

A log z FRST gdzie? On jest niezbędny. W logu, który zamieściłeś powyżej jest taka informacja: 

 

 

Znaleziono główną przyczynę: 

---------------------------
Ostatnia instalacja sterownika lub uaktualnienie uniemożliwia uruchomienie systemu.
 
Akcja naprawy: Sprawdzanie i naprawianie integralności plików systemowych
Wynik: Niepowodzenie. Kod błędu =  0x490
Czas operacji = 1277134 ms

 

Dlatego chciałbym zerknąć co się ładuje plus przeprowadzić ręcznie jeszcze raz sprawdzanie integralności plików. W tym celu w WinRE (Środowisko odzyskiwania windows) : 

https://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfikacja-integralno%C5%9Bci-plik%C3%B3w-via-narz%C4%99dzie-sfc/

Post nr 3. 

Zrób na końcu zdjęcie z wynikiem polecenia. 

Odnośnik do komentarza

Więc tak, skanowałem nowy RAM memtestem i tu też dziwne rzeczy w pierwszym teście ponad 65 000 błedów, niestety przypadkowo wyłączyłem. Następnie uruchomiłem memtesta drugi raz , i tu o dziwo po prawie 3 godzinach skanowania ( 7 pełnych cykli) i nawet komputer się później uruchomił i działał. Po wyłączeniu komputera , znów uruchomiłem memtesta i znów ponad 65 000 error, więc chyba nie będę się zastanawiał tylko jutro oddaje ram i postaram się dokupić identyczny jak jest?
http://www.pomniejszacz.pl/zdjecie/963995-img-20180302-230039.jpg
http://www.pomniejszacz.pl/zdjecie/963996-img-20180302-140627.jpg

Odnośnik do komentarza

To potwierdza Twoje wcześniejsze posty i uwagi. Niestety, zacząłeś kombinacje alpejskie z tym, że system Ci nie chciał wstać mimo wyjęcia tej kości ramu. 

 

Opcje są dwie - albo któraś z kości jest niekompatybilna albo automatyczna konfiguracja zawodzi.

 

Problem polega na tym, że od samego początku diagnoza skupiła się wokół ostatniej czynności, a więc dołożeniu kości ram, jakoś nie skłoniło Cię to do refleksu aby podać model płyty głównej oraz dwóch kości z uwzględnieniem, która jest nowa. To chyba oczywiste, że jest to podstawowe w tego typu sprawie. 

Odnośnik do komentarza

Kośc nowa według instrukcji powinna być kompatybilna, może po prostu jest uszkodzona, skoro tyle błędów w memtest ?

Procesor: AMD Athlon II X2 250

Grafika: ATI Radeon HD 5700 Series 1GB

Płyta : ASUSTEK Model: M4N68T - M - LE-V2
RAM: DDR3 Good ram 1333Mhz 2GB stary;  nowy samsung DDR3 10600 1333Mhz 2GB (dwustronny)

Odnośnik do komentarza

Wyjmij starą i włoż tylko nową, następnie zrób ze dwa przejścia w memtescie. Poinformuj jaki wynik, jesli nie bedzie bledow - to kosc jest sprawna. 

 

A informacje o kościach sa kompletnie bezuzyteczne. Proszę poczytać o https://pl.wikipedia.org/wiki/CAS_latency

Każda kość ma określoną charakterystykę. Tak jak w przypadku samochodu - nie wystarczy pochwalić się, że ma się golfa, liczy się też rocznik, rodzaj silnika - benzyna czy diesel, pojemność, czy ma doładowanie czy nie, itd, itp. Podaj DOKŁADNY model tych kości. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...