Skocz do zawartości

Błąd podczas uruchamiania systemu


EDgar8

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za problem i dziękuję za pomoc dotychczasową

 

Nie było mnie dzisiaj w domu, po powrocie zostałem poinformowany że komputer nie działa

 

Internet nie działał, karta WiFi nie wyszukiwala żadnych sieci

Mi przytrafiło się to dwa dni temu ale zrobiłem przywracanie systemu i się naprawilo.

Opis powstania problemu: został nacisniety przycisk zasilania a następnie menu start, wtedy wyskoczyły napisy a na dole jakoś pasek dostępu

 

Zaraz wykonam zdjęcia i wrzucę do wątku: https://1drv.ms/f/s!AnDTpNiecpkthDLncOMa3U11MWu7

Nic sam nie robiłem w celu naprawy

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W jakiej kolejności są te screeny? 

 

System próbuje startować w trybie EFI, z tego co pamiętam - Ty miałeś system w boot legacy. Łatwo to sprawdzić, musisz tylko wejść w WinRE, widzę, że nie wchodzi Ci z dysku, dlatego wejdź w nie proszę wykorzystując jakiś nośnik pendrive z instalką windowsa. Tam uruchom wiersz polecenia i wpisz w nim: 

diskpart 

sel disk 0 (upewnij sie czy dysk 0 to na pewno Twoj systemowy dysk) 

list part 

 

(zrob zdjecie i wrzuc tutaj). 

Odnośnik do komentarza

W jakiej kolejności są te screeny? 

W takiej jak wyświetlają się na dysku.

Pierwsze cztery są z "start windows normally"

ostatni to efekt "launch system repair"

 

może być instalka Windowsa 10?

 

Dodatkowo przypomniało mi sie, że w miejscu obok touchpada gdzie jest wyszczerbiona farba pamiętam, że kilka dni temu kopnął lekko prąd. Może zrobiło się jakieś przepięcie gdzieś w środku?

Odnośnik do komentarza

W logu są dwie informacje: 

 

Error: (02/22/2018 02:45:50 PM) (Source: Application Error) (EventID: 1000) (User: )
Description: Nazwa aplikacji powodującej błąd: ZeroConfigService.exe, wersja: 19.60.0.0, sygnatura czasowa: 0x58eb9957
Nazwa modułu powodującego błąd: ZeroConfigService.exe, wersja: 19.60.0.0, sygnatura czasowa: 0x58eb9957
Kod wyjątku: 0x40000015
Przesunięcie błędu: 0x000000000022af96
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x8a8
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d3abe27bd90242
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\Intel\WiFi\bin\ZeroConfigService.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files\Intel\WiFi\bin\ZeroConfigService.exe
Identyfikator raportu: b0d7a0f2-17d6-11e8-b22b-84a6c8046c75 
 
Error: (02/23/2018 07:23:40 PM) (Source: Microsoft-Windows-WLAN-AutoConfig) (EventID: 10000) (User: ZARZĄDZANIE NT)
Description: Uruchomienie modułu rozszerzalności sieci WLAN nie powiodło się.
 
Ścieżka modułu: C:\Windows\system32\athExt.dll
Kod błędu: 126
 
Error: (02/23/2018 07:03:31 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7023) (User: )
Description: Usługa Klient DHCP zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd: 
Nie ma więcej dostępnych punktów końcowych z programu mapowania punktów końcowych.
 
Error: (02/23/2018 07:03:31 PM) (Source: Microsoft-Windows-Dhcp-Client) (EventID: 1004) (User: ZARZĄDZANIE NT)
Description: Wystąpił błąd zatrzymywania usługi klienta Dhcpv4. Kod błędu: 1753. Wartość flagi ShutDown: 0
 
Error: (02/23/2018 07:03:31 PM) (Source: Microsoft-Windows-DHCPv6-Client) (EventID: 1004) (User: ZARZĄDZANIE NT)
Description: Wystąpił błąd zatrzymywania usługi klienta Dhcpv6. Kod błędu: 1753. Wartość flagi ShutDown: 0.
 
Error: (02/22/2018 02:44:31 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7001) (User: )
Description: Usługa Usługa autowykrywania serwera proxy w sieci Web WinHTTP zależy od usługi Klient DHCP, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: 
Po uruchomieniu usługa uległa zawieszeniu w stanie startowym.
 
Error: (02/22/2018 02:44:31 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7022) (User: )
Description: Usługa Klient DHCP zawiesiła się podczas uruchamiania.
 
 

 

 

Na początek proponuję w cmd jako admin wpisać: 

sfc /scannow

Odnośnik do komentarza

Pomogło, czyli problem rozwiązany? 

 

Swoją drogą gratuluje rozsądku. Widzisz, z Tobą to jest taki problem, że zawsze coś namieszasz, a potem inni mają się głowić co takiego zrobiłeś, że Ci nie działa. Ja dopiero teraz w logach zauważyłem, bo wcześniej to tylko przejrzałem je pobieżnie - Ty masz całą masę usług powyłączanych - w tym ZeroConfigNetwork, a ta usługa ma związek z Twoją konfiguracją karty sieciowej. 

 

No, ale mniejsza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...