Skocz do zawartości

Skaczący ping


Chmurek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przez dużą utratę pakietów i ogólnie bardzo wolno działający internet został wymieniony mi modem. Problem z pakietami i ogólnie prędkością internetu został zażegnany, lecz pojawił się kolejny problem (możliwe, że występował też wcześniej, ale że ogólnie występowały problemy z internetem to tego nie zauważyłem) tj. skaczacy ping.. Najbardziej uprzykrza on życie podczas oglądania różnych streamów czy grania w jakieś gierki multiplayer, ale również przy rozmawianiu przez różnego rodzaju komunikatory głosowe (ts, skype). Wpisywałem do cmd różne ip i zwykle utrzymywało się na jakimś poziomie np. od 30 do 40, a raz na minutę (czasem 30 sekund, czasem ponad minutę) wskakiwało na ponad 100 i więcej... Nie wiem gdzie leży problem, zanim zadzwonię do dostawców wolałbym się upewnić, czy nie da się zrobić czegoś samemu. I teraz tak :

- Płyta główna to MSI B75MA-P45 (MS-7798), a karta sieciowa z tego co widzę ( o ile dobrze patrzę ) RealTek Semiconductor RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC (jest ona zintegrowana z tego co mi wiadomo, ale ja tam się nie znam).

- Dostawcą internetu jest multimedia, a router to ARRIS TG2492 i jest on podłączony bezpośrednio do komputera. Ping skacze niezależnie czy tylko ja używam internetu, czy ktoś poza mną jeszcze używa wifi..  

- W spoilerze podałem wszystko z właściwości (zaawansowane) mojej karty sieciowej
 

Adres sieciowy - nieobecna

Arp Offload - Włączone

Automatyczne wyłączanie gigabit - Wyłączone

Bufory odbioru - 512

Bufory transmisji - 128

Energooszczędny Ethernet - Włączone

Energy Efficient Ethernet - Włączone

Large Send Offload v2 (IPv4) - Włączone

Large Send Offload v2 (IPv6) - Włączone

Moderacja przerwania - Włączone

NS Offload - Włączone

Priorytet i VLAN - Włączony Priorytet i VLAN

Ramka Jumbo - Wyłączone

Receive Side Scaling - Włączone

Sterowanie przepływem - Włączone

Suma kontrolna bez obciążenia IPv4 - Włączone Rx i Tx

Suma kontrolna bez obciążenia TCP (IPv4) - Włączone Rx i Tx

Suma kontrolna bez obciążenia TCO (IPv6) - Włączone Rx i Tx

Suma kontrolna bez obciążenia UDP (IPv4) - Włączone Rx i Tx

Suma kontrolna bez obciążenia UDP (IPv6) - Włączone Rx i Tx

Szybkość i dupleks - Automatyczne negocjacje

Wake on Magic Packet - Włączone

Wake on pattern match - Włączone

WOL i szybkość zamykania łącza - Najpierw 10Mbps

Zamknięcie wybudzanie przy uaktywnieniu sieci - Włączone

 

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak będziesz sam w domu odpal kompa, zainstaluj na testa darmowego cfosspeda i zobacz czy jest lepiej. Ostatnio jest moda w kablówkach na b.dużą asymetrię łącza. Kanał wychodzący można łatwo zapchać, a wtedy pobieranie klęknie, niezależnie od łącza, a ping będzie świrował. Sam dostawca tez potrafi przesadzić w pewnych rejonach (zbyt duża ilość podłączonych userów na wolnym łączu) i może się tymczasowo przytykać. Ping 100 od czasu do czasu to by jeszcze tragedii nie było. Pingnij dns multimedii przez 3-5 min w różnych porach dnia i sprawdź, jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...