Skocz do zawartości

Przywracanie usuniętych plików - proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Mam spory problem. Przypadkowo usunąłem ważne pliki z komputera - hurtowo z innymi. Co robić? Próbowałem przywrócić Active@ undelete freeware (w ogóle ich nie widzi) i Auslogics. Ten ostatni przywrócił moje pliki, ale nieczytelne. Zdjęcia się nie otwierają, muzyka nie działa (nie możemy otworzyć tego pliku). Próbowałem naprawiać zdjęcia Stellar Phoenix repair ale też nie rozpoznaje pliku, mimo że plik ma format jpg. CO ROBIĆ?

 

Najgorsze, że przywrócenie mojego pliku z notatkami się udało ale plik txt o otwarciu jest pusty - same spacje. W tym pliku miałem wszystkie hasła, notatki i masę istotnych rzeczy. Koszmar.

 

Przyznam od razu że do Auslogics pobrałem kod licencyjny z sieci, żeby nie płacić dla klilkuset plików. Czy to może mieć wpływ na przywracanie plików? jedyny komunikat jaki się pojawił, to podziękowania za rejestrację produktu... Żeby pogrążyć się bardziej - zrobiłem kopię wszystkiego i zagrałem na pendrive'a na którym potem zrobiłem instalkę win10 do postawienia na nowo systemu. Wszystkie dane oczywiście przepadły.

 

System win10, oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem polega na tym, że te pliki były na dysku systemowym - sporo rzeczy z pulpitu, które zgrałem na pendrive'a przed format c.

 

Instalowałem programy do odzyskiwaniu plików na tym samym dysku - dopiero później czytałem o nadpisywaniu plików. Na szczęście są to niewielkie programy, więc jest szansa, że niewiele ucierpiało. Bardziej martwi mnie fakt, że już odzyskane pliki są nieczytelne dla systemu - a plik .txt z moimi notatkami to ciąg spacji po odzyskaniu. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim odpowiadaj na pytania, bo póki co odniosłeś się tylko do tego czy instalowałeś je na tej samej partycji co utracone dane :)

 

Odzyskane pliki zawierają śmieci. Boję się zapytać czy te śmieci też zapisałeś na partycji systemowej? Jeśli tak to możemy powoli zamykać temat, bo musztarda po obiedzie wtedy ;-). 

 

Odzyskanie tekstowych plików jest proste jeśli pliki były w surowej formie - tzn. w niekompresowanym pliku - np. notatniku i znamy jakiś fragment. W każdy hex edytor mozesz wpisać fragment znanej przez siebie frazy. 

Odnośnik do komentarza

Dysk systemowy c nie jest podzielony na partycje - ssd120gb. Oprócz systemu, w katalogu użytkownika były zapisane różne pliki - w tym te na pulpicie. To właśnie próbuję odzyskać.

 

Aha odnośnie tych odzyskanych rzeczy - odzyskałem niewielką część, która jak pisałem jest nie do odtworzenia. I niestety zapisałem je na pulpicie na początku. Zrobiłem to drugi raz już na inny dysk z podobnym rezultatem.

Odnośnik do komentarza

Odzyskałeś śmieci. Na dokładkę zapisałeś te śmieci z powrotem na stare dane - tworząc swoistą papkę Twoich starych danych plus śmieci. Niestety,strzeliłeś sobie w obydwa kolana. To raczej wyrok. Uczepiłeś się tych odzyskanych plików, a przecież to nic wartego uwagi. Czysty szajs. 

 

Możesz pobrać program DMDE - zapisz go na pendrive i zobacz czy on znajdzie coś z Twoich starych danych. Wybierasz dysk - wirtualna rekonstrukcja i w drzewie katalogow sprawdzasz pliki na pulpicie. Jesli nic to sprobuj skan NTFS. I ponownie wybierasz folder root i tam kierujesz sie na pulpit. 

 

No i na koniec wybierasz dyski - wybierasz swoj dysk ssd, pojawi się okno partycje - wciskasz anuluj, potem narzędzia - wyszukaj ciąg znaków w obiekcie - i wpisujesz fragment zawartości swojego pliku tekstowego - czyli fragment, który pamiętasz. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...