Skocz do zawartości

Spadek wydajności po długoletnim użytkowaniu


trionx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio usiadłem do komputera rodziców i to co zastałem to na prawdę tragedia. Komputer działa bardzo wolno, często zacina się na minutę lub dwie. Strony internetowe lub programy włączają się na prawdę długo. Na komputerze jest zainstalowany Avast, ale nie wiem czy on jeszcze w ogóle działa. Dzięki za pomoc.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logami zajmie się Miszel, ale dodatkowo dodaj proszę raporty (foto) wymagane przez dział HARDWARE (HWINFO i CrystalDiskInfo) nie zaszkodzi sprawdzić.
http://www.fixitpc.pl/topic/155-zak%C5%82adanie-tematu-jakie-informacje-podawa%C4%87/?do=findComment&comment=132054

Czy sprawdzane były temperatury? Czy nic się nie grzeje, nie bucha gorącym powietrzem? Komp był czyszczony z kurzu (+ ew. pasty termoprzewodzące jeśli nigdy nie były wymieniane) nie dawniej niż 6 - 12 miesięcy?
Dodaj foto z zakładki SENSORS w HwInfo - tak by było widać temperatury.
http://www.fixitpc.pl/topic/155-zak%C5%82adanie-tematu-jakie-informacje-podawa%C4%87/?do=findComment&comment=132168

Odnośnik do komentarza

Przecież wasza diagnoza jest poprawna. Trzeba zadbać o układ chłodzenia. Pastę można zmienić jak jest na wymianę, ale z doświadczenia wiem, że z tym może być ciężko i trzeba specjalnie kupować. Na początek lepiej się skupić na dokładnym wyczyszczeniu coolera - czyli radiatora + wiatraka. Tego nie da się uniknąć.  Trzeba się brać do roboty. 

 

No i dalsza sprawa to dysk, który ma błędy. Dlatego zacznij od zrobienia kopii na inny nośnik swoich najwazniejszych danych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...