Skocz do zawartości

Nie moge uruchomić usług: Pomoc IP, Usługa autowykrywania serwera proxy w sieci Web WinHTTP - błąd 1067 =brak możliwości korzystania z proxy lokalnego


Mateusz88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam owe błędy jak w tytule, nie mogę uruchomić tych usług, a korzystałem prawie z wszystkich możliwości które znalazłem na internecie. Posiadam Windows 10. Błąd 1068 wyskakuje podczas uruchomienia Pomoc IP, przy usłudze: Usługa autowykrywania serwera proxy w sieci Web WinHTTP - w ogóle nie moge wybrac ani zatrzymania, ani włączenia usługi. Wszystko jest zaszarzone. O co chodzi? Przez to nie moge używać proxy.

 

Jesli potrzebujecie czegoś więcej, proszę napisać to podam więcej danych.

 

Korzystałem z komend:

dism /online /cleanup-image /restorehealth 

sfc /scannow

I nic nie pomogło :-(
 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak widać roszczeniowe podejście nie przyniosło rezultatu :)

 

Na początek proszę przeczytać ten temat: 

https://www.fixitpc.pl/forum-6/announcement-3-wa%C5%BCne-zak%C5%82adanie-tematu-obowi%C4%85zkowe-logi/

 

Jest rzeczą oczywistą, że bez logów nikt się nawet nie pochyli do Twojego tematu :)

 

Okej przepraszam za krzyk, po prostu jest to dla mnie bardzo ważna sprawa i nie mam dużo czasu na naprawienie tego. Muszę mieć to po prostu na wczoraj bo to laptop służbowy.

 

Oto logi (nie mogłem załączyć :-( )

FRST: http://wklej.org/id/3376996/

ADDITION: http://wklej.org/id/3376998/

SHORTCUT: http://wklej.org/id/3376999/

Odnośnik do komentarza

Raporty nie wykazują oznak infekcji. Zajmiemy się doczyszczeniem odpadków infekcji adware. Wyczyszczę również całą gałąź Dziennika zdarzeń, byśmy mieli jak najbardziej aktualne dane z niego.

 

Pobieram również dane z klucza usługi Pomoc IP oraz ze wszystkich usług zależnych. Jeśli zauważymy w nich nieprawidłowości / uszkodzenia (a spodziewam się kompletnej dewastacji) to przystąpimy do rekonstrukcji.  

 

1. Przez Panel Sterowania sugeruję odinstalować lewy aktywator / crack: KMSpico, FIFA18 version 1.0.

 

2. Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik tekstowy. Wklej do pliku następującą treść:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
ContextMenuHandlers5: [igfxcui] -> {3AB1675A-CCFF-11D2-8B20-00A0C93CB1F4} => -> Brak pliku
Task: {1BF57B03-9CF9-4A30-8B31-DEF51095A37B} - \Microsoft\Windows\UNP\RunCampaignManager -> Brak pliku 
Task: {38BBBDF1-3AD7-4CB5-88BC-AAE6B0B9B5D5} - System32\Tasks\{7E92561E-37C7-4CB1-A5F4-41530F4E8338} => C:\Windows\system32\pcalua.exe -a F:\Setupx.exe -d F:\
AlternateDataStreams: C:\Users\Public\DRM:احتضان [48]
HKU\S-1-5-21-2615426270-3614624628-3542541473-1001\...\MountPoints2: {03c916f9-e428-11e7-a23b-945330c7f368} - "E:\autorun.exe"
HKU\S-1-5-21-2615426270-3614624628-3542541473-1001\...\MountPoints2: {ce74abe5-e987-11e6-a168-945330c7f368} - "F:\AUTORUN.EXE"
GroupPolicy: Ograniczenia 
HKU\S-1-5-21-2615426270-3614624628-3542541473-1001\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = hxxp://hao.360.cn/?src=lm&ls=n4134a09b9b
Edge HomeButtonPage: HKU\S-1-5-21-2615426270-3614624628-3542541473-1001 -> hxxp://hao.360.cn/?src=lm&ls=n4134a09b9b
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-2615426270-3614624628-3542541473-1001 -> DefaultScope {D96EFF77-6121-4A9C-B521-D63FF5805896} URL =
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-2615426270-3614624628-3542541473-1001 -> {D96EFF77-6121-4A9C-B521-D63FF5805896} URL =
S3 NvStreamKms; Brak ImagePath
Reg: reg query HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\iphlpsvc /s
Reg: reg query HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\winmgmt /s
Reg: reg query HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\nsi /s
Reg: reg query HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\RpcSs /s
Hosts:
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt

 

3. Uruchom AdwCleaner z opcji Skanuj, nie stosuj jeszcze Oczyść. Dostarcz raport z tego działania.

 

4. Przedstaw plik Fixlog oraz nowy log Addition (będę miał wgląd do najnowszych danych z Dziennika zdarzeń). 

 

Korzystałem z komend:

dism /online /cleanup-image /restorehealth

sfc /scannow

 

I nic nie pomogło :-(

 

Czy SFC zwrócił komunikat o istniejących naruszeniach? Naprawił je, czy może nie był w stanie?

Odnośnik do komentarza

Zlecone działania poprawnie wykonane, ale uzupełnij raport, o który prosi wyżej Groszek. 

 

1. Komentując wyniki AdwCleaner:

 

     - większość detekcji dotyczy instalacji produktów IObit - to marka kontrowersyjna zamieszana w kradzież bazy danych MBAM i podejrzane powiązania reklamowe. Sugerowana deinstalacja przez Panel Sterownia.

 

     - poniżej lista detekcji nadających się do kasacji - to pozostałości adware / PUP:

 

PUP.Optional.Legacy, C:\Users\zajec\YTDownloader
PUP.Optional.Legacy, C:\Users\zajec\AppData\Roaming\Tencent
Adware.pokki, C:\Users\defaultuser0\AppData\Local\Host App Service
PUP.Optional.Legacy, [Value] - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\MAIN\FeatureControl\FEATURE_BROWSER_EMULATION | AndroidServer.exe
PUP.Optional.Legacy, [Key] - HKLM\SOFTWARE\Classes\AppID\OverlayIcon.DLL
PUP.Optional.Legacy, [Key] - HKLM\SOFTWARE\Classes\Interface\{7BCA6879-A9F8-47DE-AE05-F5CE7EA3A474}
PUP.Optional.Legacy, [Key] - HKLM\SOFTWARE\Classes\TypeLib\{ADF1FA2A-6EAA-4A97-A55F-3C8B92843EF5}
PUP.Optional.Legacy, [Key] - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\UserData\S-1-5-18\Products\A38C15B2D5649AE4C9CDE19DE50DA96C
PUP.Optional.Legacy, [Key] - HKLM\SOFTWARE\Classes\Installer\Features\A38C15B2D5649AE4C9CDE19DE50DA96C
PUP.Optional.Legacy, [Key] - HKLM\SOFTWARE\Classes\Installer\Products\A38C15B2D5649AE4C9CDE19DE50DA96C

 

2. Sprawdzane usługi wyglądają w porządku, natomiast najnowsze dane z Dziennika systemu ujawniły konflikt usługi Pomoc IP:

 

Dziennik System:

=============

Error: (03/04/2018 11:44:40 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7001) (User: )

Description: Usługa iphlpsvc zależy od usługi WinHttpAutoProxySvc, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:

Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

 

Nie sprawdzałem WinHttpAutoProxySvc - chyba po prostu przeoczyłem. 

Liczę na to, że ta usługa rzeczywiście jest po prostu wyłączona (choć msconfig nie wskazuje na to). 

 

> Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik tekstowy. Wklej do pliku następującą treść:

 

Reg: reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\WinHttpAutoProxySvc" /v Start /t REG_DWORD /d 2 /f

Reg: reg query HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\WinHttpAutoProxySvc /s 

Reboot:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt

 

> Dostarcz plik Fixlog, sprawdź czy problem ustąpił.

Odnośnik do komentarza

Mateusz, spokojnie. 

 

Zrobiłem to i żadnego problemu mi nie wykryło!!! --->https://appuals.com/...ror-0x80070026/ jak cofnąć wprowadzone przez Ciebie zmiany Miszel???

 

I wcale mnie to nie dziwi, przecież to instrukcja nie pod ten problem. 

 

Skrypt, który zadałem to:

 

Reg: reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\WinHttpAutoProxySvc" /v Start /t REG_DWORD /d 2 /f
Reg: reg query HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\WinHttpAutoProxySvc /s 
Reboot:

 

Pierwsza linijka: zmiana typu startu usługi WinHttpAutoProxySvc na automatyczny.

Druga linijka: listuje mi wygląd usługi WinHttpAutoProxySvc (brak żadnych zmian).

Trzecia linijka: uruchamia ponownie system. 

 

Nie przeszył więc inwazyjne zmiany. 

Nie wiem jaki stan był poprzednio, ale ustawię ponownie na Wyłączony (bo przypuszczalnie Automatyczny wywołuje jakiś konflikty). Zadaj w FRST następujący skrypt (przy okazji utworzę na wszelki wypadek nowy punkt przywracania): 

 

Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik tekstowy. Wklej do pliku następującą treść:

 

CreateRestorePoint:

Reg: reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\WinHttpAutoProxySvc" /v Start /t REG_DWORD /d 4 /f

Reg: reg query HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\WinHttpAutoProxySvc /s 

Reboot:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

Odnośnik do komentarza

MISZEL, wszedłem ręcznie do rejestru, zmieniłem funkcję START z 2 na 4 i już działa internet, natomiast funkcja WinHTTP znowu nie działa przez co program na którym mi zależy FIDDLER4 nie działa poprawnie.

 

Jednak przed zrobieniem czegolowiek, po wykonaniu Twojej rady z FRST aby włączyć na 2 funkcję WinHTTP, zapisałem sobie plik FIXLOG tutaj ---> http://wklej.org/id/3379291/

Dlaczego jak mam uruchomioną usługę WinHTTP internet mi nie działa, nie wyszukuje mi w ogóle sieci Wi-Fi, a jak mam wyłączoną usługę WinHTTP to internet działa???

Odnośnik do komentarza

Mateusz, właśnie miałem pokierować jak masz zmienić to ręcznie, ale wyprzedziłeś mnie dosłownie o minutę.

Widzisz, ja Ci jedynie pomagam - szukam usterki, z którą się zgłosiłeś. Przecież nie mają winą jest, że system Twój system nie działa poprawnie.

Jest mi po prostu przykro, jeśli ktoś uniesionym tonem zwala całą winę na mnie. Wystarczyło poczekać te 15 minut na spokojnie, jak widzisz zawsze jestem w stanie pokierować Cię jak wycofać trefną instrukcję. 

 

Póki co wróciliśmy do punktu wyjścia, ale wiem już trochę więcej na temat tych usług. Daj mi proszę czas do jutrzejszego popołudnia, żebym przyjrzał się bardziej temu zjawisku.

Odnośnik do komentarza

Mateusz, właśnie miałem pokierować jak masz zmienić to ręcznie, ale wyprzedziłeś mnie dosłownie o minutę.

 

Widzisz, ja Ci jedynie pomagam - szukam usterki, z którą się zgłosiłeś. Przecież nie mają winą jest, że system Twój system nie działa poprawnie.

Jest mi po prostu przykro, jeśli ktoś uniesionym tonem zwala całą winę na mnie. Wystarczyło poczekać te 15 minut na spokojnie, jak widzisz zawsze jestem w stanie pokierować Cię jak wycofać trefną instrukcję. 

 

Póki co wróciliśmy do punktu wyjścia, ale wiem już trochę więcej na temat tych usług. Daj mi proszę czas do jutrzejszego popołudnia, żebym przyjrzał się bardziej temu zjawisku.

Miszel czekam :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...