Skocz do zawartości

Nie moge uruchomić usług: Pomoc IP, Usługa autowykrywania serwera proxy w sieci Web WinHTTP - błąd 1067 =brak możliwości korzystania z proxy lokalnego


Mateusz88

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Okej, w takim razie będę cierpliwie czekał aż tutaj coś napiszesz i nie będę spamować, po prostu poczekam na Twój post. Tak jest, potrzebuje używać tej usługi i programu Fiddler4 do internetu przez proxy.

 

Podejrzewam że aktualizacja WIndows 10 Creators Fall mogła spieprzyć pliki systemowe, czytałem na forum Fiddlera o tym.

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

niestety nie miałem czasu dzisiaj się temu przyjrzeć. Postaram się jak tylko będę mógł. 

Póki co możesz korzystać z komputera normalnie, ale rozumiem, że chcesz wykorzystać połączenie z proxy do czegoś innego. Jak mówię: znajdę więcej czasu to odpowiem, a może ktoś inny się podejmie szybciej.

 

Hey Miszel, rozmawiałem z paroma moimi znajomymi i wszyscy mieli ten sam problem co ja czyli po zainstlaowaniu najnowszej aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update rozpieprzyło im całkowicie system i też powyłączało usługi jak u mnie dotyczące proxy. Niestety oni nie byli tak cierpliwi jak ja i zainstalowali ponownie od nowa system i problem ustąpił. Jednak ja mam zbyt dużo ważnych rzeczy na moim służbowym laptopie i nie chcę formatu robić. Czy istnieje jakiś inny sposób na przywrócenie działania tychże usług? Może jakoś da się odinstalować ten update i jeszcze raz zainstalować go ponownie lub całkowicie zablokować ten update?

 

Czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza

@Miszel03 @Groszexxx @picasso - ściągnąłem najnowsze aktualizacje Windows 10 mając nadzieję, że naprawią problem z usługą WinHTTP jednak nic się nie poprawiło. Sprawdziłem jeszcze raz program Advanced SystemCare 11 od iObit i zobaczyłem, że tryb TURBO blokował mi usługę WinHTTP!!!

mJ671OF.png

 

Odznaczyłem tę opcję, wyłączyłem tryb TURBO, a nawet odinstalowałem całkowicie program ASC, zrestartowałem sprzęt, jednak problem nie ustąpił - dalej nie mogłem włączyć usługi WinHTTP i Pomoc IP.

Więc postanowiłem włączyć je ręcznie przez edytor rejestru. POMOC IP miała już ustawioną wartość na 2 czyli Automatyczna, natomiast zmieniłem z 4 na 2 wartość w WinHTTP.

Gdy zrestartowałem laptopa, nie uwierzycie co się stało! :-) Całkowicie wywaliło mi sterowniki od dźwięku!!!!! Dlaczego włączenie funkcji WinHTTP wywala mi sterowniki od dźwięku???

Także po włączeniu usługi WinHTTP czyli ustawieniu w rejestrze wartości 2 w START, laptop strasznie zwolnił, zaczęły wyskakiwać różne problemy i crashe aplikacji jak Mozilla Firefox, Thunderbird itd. - ogólnie cały laptop zaczął chodzić strasznie wolno jakby zamienił się w jakiegoś żółwia!!

Dziwne, bardzo dziwne, że tak się dzieje gdy ręcznie włączę usługę WinHTTP.

Proszę jeszcze spojrzeć na screenshoty które wykonałem podczas działania laptopa z włączoną usługą WinHTTP - na tych screenach widać różne dziwne komunikaty! :
Zdjęcia wszystkie w najlepszej jakości tutaj ---> https://imgur.com/a/QBBy4

Odnośnik do komentarza

Skorzystaj zatem z opcji odzyskiwania i przywrócenia systemu do stanu początkowego. Utracisz wszystkie zainstalowane programy, ale przynajmniej Twój system powróci do normalności. Ja jak widzę wszelkie oprogramowanie do optymalizacji to automatycznie tracę zainteresowanie sprawą. Jak Miszel chce się pobawić i to pociągnąć do końca - to niech to robi. Ja mogę tylko dodać, że być może przydałaby się analiza z wykorzystaniem Process Monitora (Procmona). 

Odnośnik do komentarza

Skorzystaj zatem z opcji odzyskiwania i przywrócenia systemu do stanu początkowego. Utracisz wszystkie zainstalowane programy, ale przynajmniej Twój system powróci do normalności. Ja jak widzę wszelkie oprogramowanie do optymalizacji to automatycznie tracę zainteresowanie sprawą. Jak Miszel chce się pobawić i to pociągnąć do końca - to niech to robi. Ja mogę tylko dodać, że być może przydałaby się analiza z wykorzystaniem Process Monitora (Procmona). 

Groszku, poza tym już calkowicie odinstalowałem wszystkie programy optymalizujące. Możesz mi powiedzieć jak mam użyć tego Process Monitora i co mam tutaj na forum dać???

 

Lub może lepiej powiedz mi jak odisntalowac całkowicie łatkę FALL CREATORS UPDATE ponieważ jestem na 80% pewien że to wina tej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza

Zależy kiedy ją instalowałeś. Procedura jest podobna co z instalacją nowego systemu, stary jest gromadzony tylko przez jakiś ograniczony czas, nie pamiętam ile. Musi być folder windows.old. Następnie w winRE opcja - przywróć poprzedni system czy jakoś tak. Niemniej odradzam taki zabieg. Lepiej przywrócić system do stanu początkowego. 

 

A z procmonem to nie taka łatwa sprawa. Niefiltrowany raport, który obejmowałby wszystkie zdarzenia bez filtrowanie i czas podczas próby włączenia usługi - zajmowałby dużo miejsca. 

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o przywracanie systemu tylko o przywrócenie systemu do stanu początkowego. Niestety, Microsoft w ciągu ostatnich kilku lat zmieniał terminologię. Najpierw ta opcja nazywała się "odśwież system". Osobną, ta z usunieciem plików uzytkownika - przywrocenie do ustawien fabrycznych. 

 

Mozesz pobrać procmona z oryginalnej strony sysinterials. Wyłączyć zbieranie eventów, wyczyscic listę, przygotować się do wyłączenia usługi. Przed samym wyłączeniem usługi - przywrocic zbieranie informacji, wtedy ja wylaczyć, a potem ponownie włączyć. Zapisać log. Napisz ile taki log będzie zajmował. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...