Skocz do zawartości

Błędy integralności po przeniesieniu systemu na nowy dysk


Ariel

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po lekturze wątku Nie można uruchomić usługi Windows Update postanowiłem przyjrzeć się w lapku sterownikowi Intel Rapid Storage Technology kontrolera ICH9M-E/M. Na stronie Intela znalazłem informację, że do obsługi emulacji 512e trzeba mieć sterownik w wersji co najmniej 9.6 KLIK. W lapku był serownik w starszej wersji. Próba wyszukania aktualizacji sterownika standardowym mechanizmem Windows "Aktualizuj sterownik" nic nie dała -> sterownik jest aktualny.

Pobrałem ze strony Intela najnowszy InstalRST.exe. Przy próbie instalacji niepowowdzenie -> ta platforma nie jest obsługiwana.

Sterownik w pakiecie przygotowanym dla HP jest pod nowym adresem KLIK, innym niż w wyżej wymienionym wątku. Jest to IntelRST wersja 9.5.6.1001. Zainstalowałem, przyjęło na starym dysku. Wszystko działało bez zarzutu.

Jako że miałem nową, nieruszaną kopię starego dysku na nowym, zrobiłem to samo na nowym dysku, tzn. przy pierwszym starcie w lapku nie dopuściłem do chkdsk. Po starcie występowały błędy usług kryptograficznych, w FRST co najmniej jeden plik nie miał podpisu. Zainstalowałem pakiet IntelRST dla HP. Po restarcie nie dopuściłem do chkdsk, błędy usług kryptograficznych znikły, w FRST wszystkie pliki podpisane :). Kolejny restart, chkdsk naprawił deskryptory i wszystko pięknie działa :).

Bardzo dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...