Skocz do zawartości

Nie można połączyć się z netem po uruchomieniu komputera


kamkow

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Problem mam następujący: od jakiegoś czasu po uruchomieniu komputera po połączeniu z siecią nie można połączyć się z internetem. Połączenie jest nawiązywane, jednakże nie działa internet (na pasku zadań na symbolu wifi jest żółty znaczek). Trwa to około 15 minut i wszystko wraca do normy. Problem rozwiązuje się również, jeśli zrestartuję komputer, wtedy internet działa od razu po włączeniu. Sieć jest obojętna, próbowałem już kilku. Kompletnie nie wiem czego to może być objaw, zwłaszcza że nie grzebałem w żadnych ustawieniach sieciowych. W załączeniu log.

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niestety podany wyżej sposób nie pomógł, problem dalej występuje.

Może źle się wyraziłem, chodzi o to, że gdy wyłączę komputer, a potem go włączę, jest połączenie z siecią, ale bez internetu. Ponowne wyłączenie i włączenie komputera problem rozwiązuje. Kolejne wyłączenie i znowu internet nie działa. Problem występuje jakby "co drugie" włączenie. Czasami również wtedy, gdy komputer przejdzie w stan hibernacji i po jego wybudzenie problem jest znowu, aczkolwiek nie jest to regułą. Po ok. 15 minutach internet zaczyna działać. Mam nadzieję, że teraz lepiej to nakreśliłem. Załączam również prawidłowy (mam nadzieję) log.

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

Tak, na tym logu faktycznie widać, że internet nie działa. 

Moja wiedza o sieciach jest dość podstawowa, niemniej na początek bym próbował wyłączyć Teredo Tunneling Pseudo-interface  zgodnie z instrukcja w linku. To na początek, można też spróbować w dalszej kolejności wyłączyć protokół ipv6 w ramach testu, żeby się upewnić czy to nie on jest winowajcą. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...