Skocz do zawartości

Problem z instalacją rozszerzeń na Google Chrome


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam Windows 7 Ultimate 64bit

Miałem problem z chrome wyskakiwały mi reklamy, subskrypcje na youtube same się nabijamy, jak? nie wiem byłem zszkowany, rozszerzeń też nie mogłem instalować typu adblock itd.

Poszukałem, znalazłem coś problem ustał.
Dziś... znów powstał problem, tym razem z rozszerzeniami.
25302308257_81e93d3cce_z.jpg

 

Słyszałem że program FRST jest skuteczny i podaje wam logi, liczę na pomoc, ponieważ ten problem mnie dobija i jest bardzo męczący, mam wrażenie, że nie pozbyłem się w 100% tego "wirusa".

 


 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Edytowane przez Kerel
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Raporty dostarczone, więc niepotrzebne posty stąd kasuje.




Widzę, że były stosowane różne narzędzia i o ile AdwCleaner przemilczę (choć powinieneś dostarczyć raport!), tak użycie ComboFix było najgorszym co mogłeś zrobić i miałeś więcej szczęścia niż rozumu - KLIK
Resztki po tych programach będą usuwane w trakcie finalizacji tematu. 
 
Jeśli zaś chodzi o problem reklam to w systemie widoczne są zadania adware / PUP, a także śmieciowa wyszukiwarka i zamulony plik Hosts - tym będziemy się teraz zajmować.
Oprócz tego sprzątam system z resztek: martwych wpisów / skrótów, pozostałości po przeglądarce Mozilla FireFox itp. 
 
Włączam również kontrolę integralności, bo dotychczasowo była wyłączona. 
 
1. Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik fixlist.txt. Wklej do pliku następującą treść:
 
CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
GroupPolicy\User: Ograniczenia CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Ograniczenia Toolbar: HKU\S-1-5-21-1917668780-486707301-2944577488-1000 -> Brak nazwy - {7FEBEFE3-6B19-4349-98D2-FFB09D4B49CA} -  Brak pliku
HKU\S-1-5-21-1917668780-486707301-2944577488-1000\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = hxxp://page-ups.com/all/
S3 NAVENG; \??\C:\Program Files (x86)\Norton Security\NortonData\22.7.0.76\Definitions\SDSDefs\20160601.040\ENG64.SYS [X]
S3 NAVEX15; \??\C:\Program Files (x86)\Norton Security\NortonData\22.7.0.76\Definitions\SDSDefs\20160601.040\EX64.SYS [X]
S3 catchme; \??\C:\ComboFix\catchme.sys [X]
S3 NTIOLib_1_0_C; \??\D:\NTIOLib_X64.sys [X]
S3 Synth3dVsc; System32\drivers\synth3dvsc.sys [X]
S3 tsusbhub; system32\drivers\tsusbhub.sys [X]
S3 VGPU; System32\drivers\rdvgkmd.sys [X]
ShellIconOverlayIdentifiers: [00asw] -> {472083B0-C522-11CF-8763-00608CC02F24} =>  -> Brak pliku
Task: {50C4F8C6-0965-41EF-A464-6AA77BF6E68A} - System32\Tasks\Windows Formulator Notes Lite => C:\Windows\system32\rundll32.exe "C:\Program Files\Windows Formulator Notes Lite\Windows Formulator Notes Lite.dll",rLPtmp Task: {7CC69EB6-90CD-47C6-A7B4-EFD6D18AC598} - System32\Tasks\CPU Tracker for CDM Demo => C:\Windows\system32\rundll32.exe "C:\Program Files\CPU Tracker for CDM Demo\CPU Tracker for CDM Demo.dll",fisSojQ Task: C:\Windows\Tasks\CPU Tracker for CDM Demo.job => rundll32.exe  C:\Program Files\CPU Tracker for CDM Demo\CPU Tracker for CDM Demo.dll
Task: {8ADFEA2A-EA17-4F35-BB78-16EFB4A439A8} - System32\Tasks\Jack Game Contacts Lease => C:\Windows\system32\rundll32.exe "C:\Program Files\Jack Game Contacts Lease\Jack Game Contacts Lease.dll",UjObmie Task: {8F873C7A-CB14-4DF4-9D1F-E19D2ED45E2D} - System32\Tasks\AutoFise OpenViewer => C:\Windows\system32\rundll32.exe "C:\Program Files\AutoFise OpenViewer\AutoFise OpenViewer.dll",rXGGCJZZHci Folder: C:\Program Files\Windows Formulator Notes Lite
Folder: C:\Program Files\CPU Tracker for CDM Demo
Folder: C:\Program Files\Jack Game Contacts Lease
Folder: C:\Program Files\AutoFise OpenViewer
C:\Users\Karolek\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools\Intеrnet Еxplorеr (Nо Аdd-оns).lnk
nointegritychecks: ==> "IntegrityChecks" [funkcja wyłączona] DeleteKey: HKCU\Software\Mozilla
DeleteKey: HKCU\Software\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Mozilla
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Mozilla
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\mozilla.org
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins
C:\Users\Karolek\AppData\Local\Mozilla
C:\Users\Karolek\AppData\Roaming\Mozilla
C:\Users\Karolek\AppData\Roaming\Profiles
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
Hosts:
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 
Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

2. Wyczyść i zabezpiecz przeglądarkę Google Chrome:
  • Zresetuj synchronizację (o ile włączona): KLIK.
  • Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj wszystkie nieznane i niepotrzebne Ci rozszerzenia.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Resetowanie ustawień. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Szukaj > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy wszystko z wyjątkiem Google.

3. Całościowo przeskanuj system za pomocą Malwarebytes AntiMalware. Jeśli coś wykryje to niczego nie usuwaj, a dostarcz raport. 
 
4. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan) wraz z Addition, ale już bez Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Wszystko pomyślnie wykonane, a komunikat bardzo istotny, gdyż ujawnił infekcję i to właśnie ona ustawiła brak kontroli integralności (podejrzewałem to).

Loaderem systemu Windows 7 jest winload.exe, a nie osloader.exe. Ten plik wygląda na malware. 

 

1. Zagrożenia wykryte przez Malwarebytes daj do kasacji.

 

2. Poproszę o nowy skan FRST z zaznaczoną opcją Lista BCD, Addition i Shortcut niepotrzebne. Dodatkowo, wklej w polu Szukaj ntkrnlmp.exe i klik w Szukaj plików.

Odnośnik do komentarza

Świetnie, o to mi chodziło.  
 
Infekcja dodała nową pozycję startową Windows Fast Mode powiązaną z dwoma fałszywymi plikami "Microsoftu" cytowanymi przeze mnie powyżej:
 

Moduł ładujący rozruchu systemu Windows
---------------------------------------
Identyfikator              {default}
device                  partition=C:
path                    \Windows\system32\osloader.exe
description             Windows Fast Mode
inherit                 {bootloadersettings}
recoveryenabled         Yes
osdevice                partition=C:
systemroot              \Windows
kernel                  ntkrnlmp.exe
resumeobject            {7b79ade8-e503-11e7-8cbc-806e6f6e6963}
nx                      OptIn

 
1. Start > w polu szukania wpisz msconfig > z prawokliku Uruchom jako administrator. W karcie Rozruch podświetl pozycję "Windows 7" i kliknij Ustaw jako domyślne. Następnie podświetl pozycję Windows Fast Mode i kliknij w Usuń. Zresetuj system, by zweryfikować naprawę rozruchu.
 
2. Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik tekstowy. Wklej do pliku następującą treść:
 
CreateRestorePoint:
2018-02-02 14:40 - 2017-12-22 23:47 - 000000000 ____D C:\Program Files\GridinSoft Anti-Malware
Task: {08AFD207-5639-4185-990E-CE9D402DF61F} - System32\Tasks\{B1DE5E52-53B2-4CB9-B0E9-A8B93E04217A} => C:\Windows\system32\pcalua.exe -a "C:\Users\Karolek\AppData\Roaming\EpicNet Inc\CloudNet\cloudnet.exe" -c /uninstall
Task: {345F919E-63AE-41E7-A713-9153A85A515D} - System32\Tasks\{A84D2D3A-F9A4-452A-9120-39E57BAB0D3E} => C:\Windows\system32\pcalua.exe -a "D:\OtherDriver\Intel SBA\IntelSba_4.0.44.exe" -d "D:\OtherDriver\Intel SBA" -c -silent
C:\Windows\system32\ntkrnlmp.exe
C:\Windows\system32\osloader.exe

 
Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Przedstaw wynikowy fixlog.txt.
 
3. Wykonaj skanowanie Integralności Windows z opcji sfc /scannow i dostarcz przefiltrowany raport.

4. Napisz, czy problemy, z którymi zgłosiłeś się ustąpiły.

Odnośnik do komentarza

Oczekując na picasso, szukam przyczyny, dlaczego tak się stało. 
 
To jest prawidłowy moduł ładujący:
 

Moduł ładujucy rozruchu systemu Windows
---------------------------------------
Identyfikator              {current}
device                  partition=C:
path                    \Windows\system32\winload.exe
description             Windows 7
locale                  pl-PL
inherit                 {bootloadersettings}
recoverysequence        {4b39f132-b8fb-11e7-9664-be0cc1c114d9}
recoveryenabled         Yes
osdevice                partition=C:
systemroot              \Windows
resumeobject            {4b39f130-b8fb-11e7-9664-be0cc1c114d9}
nx                      OptIn

 
...a to jest infekcyjny moduł ładujący:

 
Moduł ładujący rozruchu systemu Windows

---------------------------------------
Identyfikator              {default}
device                  partition=C:
path                    \Windows\system32\osloader.exe
description             Windows Fast Mode
inherit                 {bootloadersettings}
recoveryenabled         Yes
osdevice                partition=C:
systemroot              \Windows
kernel                  ntkrnlmp.exe
resumeobject            {7b79ade8-e503-11e7-8cbc-806e6f6e6963}
nx                      OptIn


Reasumując: zleciłem ustawienie modułu Windows 7 jako domyślny i skasowanie modułu Windows Fast Mode. To zrobiłeś.
Czyli teoretycznie przy starcie powinien zostać podstawiony ten prawidłowy loader. Pytanie dlaczego tak się nie stało.

EDIT:

 

W trakcie operacji byłeś na loaderze poprawnym, gdyż taki wybrałeś podczas stary systemu. Jednak domyślnym jest infekcyjny.

Skoro ustawiłeś Windows 7 jako domyślny i skasowałeś infekcyjny to nie wiem co tu zawiniło i muszę czekać na picasso (loguję się codziennie, mam nadzieję, że jeszcze wieczorem się pojawi). 

Odnośnik do komentarza

Świetnie (ja już też zacząłem kombinować z ręczną odbudową, a tu taka miła niespodzianka!). 

Tamtych kroków nie wykonuj!

 

Proszę o pełny zestaw raportów FRST (FRST, Addition, Shortcut). Tej infekcji z loaderem nie będę ruszać i zobaczę tylko w jakim jest stanie. Czy reklamy w przeglądarce ustąpiły (pytam, byśmy mieli klarowną sytuację)? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...