Skocz do zawartości

Spadek wydajności w grach


Elifiasz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Z infekcjami poradziliśmy sobie w tym temacie: https://www.fixitpc.pl/topic/33585-stan-systemu-po-infekcjach-wydajno%C5%9B%C4%87-w-grach/

więc systemem działa naprawdę sprawnie.

 

Teraz przyszła pora na drugi problem, z którym męczę się od dłuższego czasu. Mianowicie chodzi o stabilność fps w grach. Problem jest na tyle dziwaczny że powstał on z dnia na dzień. Co do kwestii ilości maksymalnych klatek w grach, to jest wszystko w porządku (test benchmark w GTA V bez vsync 120fps). Głównym objawem są mikro przycięcia, tzw. micro stuttering, rwanie obrazu (czasem przycięcie na 1sek), wrażenie jakby gra się dławiła. Chciałbym dodać że od bardzo długiego czasu gram na okrągło w te same gry i mam świadomość jak one działały wcześniej, a jak teraz. Myślałem że może to przez aktualizacje systemu poprzez wiondows update która miała miejsce 04.01.2018r, lecz o ile mnie pamięć nie myli, po tych aktualizacjach, gry działały jeszcze sprawnie. Bawiłem się z ustawieniami monitora, zmianą odświeżania, ustawieniami vsync itd. Nie dało to żadnego skutku. Jest to na tyle odczuwalne i uciążliwe, że postanowiłem do Państwa zgłosić się o pomoc, ponieważ za wszelką cenę chciałbym uniknąć formatowania systemu. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Poniżej dodaję zdjęcia, które może pomogą odnaleźć rozwiązanie.

post-19801-0-94866500-1518039399_thumb.jpg

post-19801-0-79552300-1518039417_thumb.jpg

post-19801-0-80282000-1518039452_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ciężko mi to dokładnie stwierdzić, lecz jak wyżej wspomniałem aktualizacje windows update miały miejsce 04.01.2018r, pamiętam że po nich grałem w pewną grę około trzech dni, z przerwą jedno lub dwu dniową i jeszcze było wszystko ok, więc myślę że problem mógł wystąpić od dziewiątego, dziesiątego, lub jeszcze jeden bądź dwa dni dalej, stycznia tego roku.

Odnośnik do komentarza

Z postem powyżej troszeczkę się pośpieszyłem, ponieważ problem dalej występuje. Powalczyłem z tym przez tydzień i znalazłem przyczynę problemu, lecz nie znam rozwiązania i potrzebuję Państwa pomocy. Weźmy za przykład CoD: WW2 (w przypadku innych gier jest to samo). Mój monitor obsługuje odświeżanie 60hz i 75hz. Wchodzę do gry, charakterystyczne zacięcia występują, zmieniam odświeżanie z 75 na 60 i dosłownie te przykre zacięcia znikają, gra staje się grywalna. Lecz haczyk jest w tym, że gdy wyjdę z gry, ponownie ją włączę i przycinki niestety powracają, zmieniam wcześniej ustawione odświeżanie z powrotem z 60 na 75 i problem znika, gra jest grywalna jak wcześniej. Można to robić w kółko. W jakimś stopniu da rade z tym żyć, lecz takie coś nie powinno mieć miejsca. Na prawdę frustrujące jest zmienianie na okrągło odświeżania, jeszcze ze świadomością że niedawno wszystko było w porządku. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...