Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc, moj sposob na wszelkie zlo tzn. format nie dziala.


fabian7409

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój PC złapał jakiegoś pasożyta, nie mogę sobie z nim poradzić, robiłem z 10 formatów i nic. Jeden z formatów poszedł nawet z czyszczeniem MBR za pomocą GPARTED, również zawiódł. Początkowe objawy były takie, że HDD był mocno obciążony ciągle, skaczące pingi w grach, wolniejszy boot, lecz gdy zacząłem z nim walczyć to pokazał pazurki, powyłączał mi sporo usług Windows, przy każdym restarcie PC robi się jakaś aktualizacja. Gmera nie mogę uruchomić, po double click na niego i nic się nie dzieje, pokazuje się kursor z klepsydra cos tam pomyśli i wyrzuca błąd o treści "The system could not find the environment option that was entered.". Ja z moich czynności oprócz formatów próbowałem skan Malwarebytes, HitmanPro i Zemana, jedynie Malwarebytes wykrył jakiś parę ciasteczek z FireFox szkodliwych i tyle. Proszę o radę jak się zabrać za tego pasażera na gapę. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Maciej.

 

EDIT: FRST wyrzuca ten sam błąd co GMER ;/.

 

EDIT.2: Na danych mi totalnie nie zależny, także możne ktoś opisać nawet jak zrobić konkretnego formata, zęby miedz święty spokój z tym dziadostwem.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

- GMERa już nie używamy - stary program

- Czy odpalałeś FRST w trybie awaryjnym?

- Czy to nie jest problem sprzętowy?

Dodatkowo dodaj proszę raporty (foto) wymagane przez dział HARDWARE (HWINFO i CrystalDiskInfo) możliwe, że to jakieś problemy sprzętowe.
http://www.fixitpc.pl/topic/155-zak%C5%82adanie-tematu-jakie-informacje-podawa%C4%87/?do=findComment&comment=132054

Czy sprawdzane były temperatury? Czy nic się nie grzeje, nie bucha gorącym powietrzem? Komp był czyszczony z kurzu (+ ew. pasty termoprzewodzące jeśli nigdy nie były wymieniane) nie dawniej niż 6-12 miesięcy?
Dodaj foto z zakładki SENSORS w HwInfo - tak by było widać temperatury.
http://www.fixitpc.pl/topic/155-zak%C5%82adanie-tematu-jakie-informacje-podawa%C4%87/?do=findComment&comment=132168

Odnośnik do komentarza

Dobra mam te logi i screeny z HWINFO oraz Crystal disk. Udało się odpali tryb awaryjny, a na awaryjnym FRST. Temperatury są w porządku, CPU 30-50 mobo 30-50. Budę czyszczę 2 razy w miesiącu, pasty stockowe, ale są dosyć świeże(niecały rok), ram mam dopiero co wymieniony na nowy(max 2 msc), bo sie wysypał.

 

EDIT: namierzyłem jeden plik zarażony, już wiem czemu jak odpalam Steam, uplay albo bneta to 4 procesy mam https://www.virustotal.com/#/file/9d480d5009b6e95b0944674f658e5fa90fc3fe250bc5895064ab535aa9600c86/detection

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

post-19836-0-16670000-1517511586_thumb.jpg

post-19836-0-78270000-1517512358_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Niestety system przestał się uruchamiać, zmuszony bylem znów formatować dysk, lecz teraz pobrałem obraz ze źródeł, które podała Picasso. Znów jest ta sama bajka, wirus powrócił. Wklejam logi z nowego systemu, mam nadzieje, że jeszcze nikt nie zaczął przygotowywać planu działania z tamtych. Bardzo nie podoba mi się folder na dysku C document and settings, w którym jest pełno ukrytych plików zaraz po świeżej instalacji systemu, do tego access denied był, trzeba było modyfikować uprawnienia, żebym mógł go otworzyć, do tego ma taka strzałeczkę w lewym dolnym rogu ikony folderu (jakieś miejsce sieciowe?). Więcej działań na własna rękę nie będę podejmował, myślałem ze to przez zainfekowany obraz, bo jakoś nie mogę pojąc jak po formatowaniu dysku i MBR możne dalej wracać.

 

EDIT: zauważyłem jeszcze, ze process system, za który odpowiedzialny jest plik C:\Windows\System32\ntoskrnl.exe zużywa ciągle dysk na poziomie ok.10-15 MB/s, a jak nie patrze, to I po 50 potrafi. Włączam menedżer i spada do 10.

Shortcut.txt

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Poprawiłem cały temat, proszę stosować się do reguł pisowni języka polskiego. 

 


 

Dysk wygląda w porządku (ale jeszcze moderator Hardware rzuci na to okiem), a raporty nie wykazują oznak infekcji. 

Temat przenoszę do działu Windows 10.

 

Niestety system przestał się uruchamiać (...)

 

Po jakich działaniach przestał się uruchamiać? 

 

(...) bo jakoś nie mogę pojąc jak po formatowaniu dysku i MBR możne dalej wracać.

 

To niemożliwe i wygląda na to, że tutaj nigdy nie było infekcji, a wszystkie objawy można wytłumaczyć w inny sposób. 

 

Bardzo nie podoba mi się folder na dysku C document and settings, w którym jest pełno ukrytych plików zaraz po świeżej instalacji systemu, do tego access denied był, trzeba było modyfikować uprawnienia, żebym mógł go otworzyć, do tego ma taka strzałeczkę w lewym dolnym rogu ikony folderu (jakieś miejsce sieciowe?).

 

C:\Documents and Settings to lokalizacja danych starych wersji Windows. Właściwe dane od Vista w górę znajdują się w C:\Users.

Odmowa dostępu (brak dostępność) podczas próby dostania się do lokalizacji C:\Documents and Settings jest normalna.

 

Pokaż jakie to były ukryte pliki - to mogą być komponenty Windows. 

A opis strzałki nic mi nie mówi - pokaż na screenie jak ona wygląda konkretnie.

 

EDIT: zauważyłem jeszcze, ze process system, za który odpowiedzialny jest plik C:\Windows\System32\ntoskrnl.exe zużywa ciągle dysk na poziomie ok.10-15 MB/s, a jak nie patrze, to I po 50 potrafi. Włączam menedżer i spada do 10.

 

Wykonaj skanowanie Integralności Windows z opcji sfc /scannow i dostarcz przefiltrowany raport.

Odnośnik do komentarza

Chyba czas się wybrać do lekarza, tydzień walczyć z wyimaginowanym wirusem :thumbsup:. Macie rację nie ma żadnej infekcji, widocznie coś się przymuliło,a ja spanikowałem i od razu wirusy. Bios zaktualizowany, sfc nie mam żadnych błędów. Wszystko działa w miarę ok, ale dalej jakieś zwolnienia odczuwam, chyba hdd się kończy. Wrzucam logi z gsmarta, bo były jakieś błędy. Groszexxx mógłbyś rzucić okiem ? Dzięki wam obu za pomoc.

TOSHIBA_DT01ACA100_66SSNNVFS_2018-02-05.txt

Odnośnik do komentarza

Warto byłoby sprawdzić w czasie rzeczywistym wykorzystanie zasobów komputera przy użyciu systemowego monitora zasobów.  Aby uruchomić "Monitor zasobów", wpisz w pole wyszukiwania menu Start "resmon" i wciśnij [Enter].
 
W zakładce dysk pogrupuj od największego pozycję [ razem ], w zakładce cpu pogrupuj od największego pozycje [ procesor cpu ],
w zakładce sieć ustaw od największego pozycję [ razem ]
w zakładce pamięć ustaw od największego pozycję [ prywatne KB ]
 
Następnie podczas korzystania z komputera należy na bieżąco obserwować jakie procesy najbardziej obciążają ( cpu, dysk, sieć, pamięć ), a także ogólne wykorzystanie na każdej z zakładek.
Ewentualnie podaj zdjęcia z zakładki przegląd z momentów gdy wykorzystanie zasobów będzie największe ( patrz zielone kwadraciki, dla pamięci niebieski ).

Odnośnik do komentarza

Zerkam w monitor zasobów już od jakiegoś czasu i w większości sytuacji, właśnie dysk ma 100% użycia, a reszta podzespołów jeszcze ma trochę luzu, szczególnie odczuwalne jest to, gdy komputer ma kilka zadań, powiedzmy gram w grę, a w tle się kopiuję jakiś plik. Wtedy to jest tragedia, chrobotanie talerzy i zmuła. Dzisiaj jeszcze dorzuciłem 2 kostkę ramu, bo juz jakiś czas leżała w szafce, lekki boost czuć jak pracują w dual channelu.

Odnośnik do komentarza

Dobra panowie juz wszystko się wyjaśniło, problemy powodowała chińska klawiatura marki Titanium z Kauflandu za 12 zł, nigdy więcej. Po jej odłączeniu i powrocie do starej jest totalnie wszystko ok. Nigdy bym nie pomyślał, że klawiatura może tak mieszać. Przypadkowo trafiłem na to rozwiązanie, chcieliśmy ze znajomym zagrać w Fife, lecz pad nie dał sie okiełznać i ciągle miałem sterowanie klawką, odłączyłem ją i nagle wszystko pięknie chodzi, pad 4x bardziej responsywny. Dla pewności zrobię ten raport, lecz to chyba jest to.

Odnośnik do komentarza

Raporcik- Proszę raport i to jest ta klawiatura

 

Edit: Namierzyłem 2 podejrzane mi sprawy, wklejam screenshoty

Edit2: Na stronie http://www.keyboardtester.com/ prawy alt pokazuje jako ctrl, 0 na numerycznej jako delete i kropkę jako insert

Edit3: Jeszcze taki pomysł mi wpadł, że wina może leży po stronie płyty głównej, gdyż przysłali mi ją z malutkim pęknięciem PCB, i wygiętą tak, że nie mogłem jej spasować z tym tylnym panelem. Niestety nie ja ją odbierałem i nie została sprawdzona przy kurierze, sklep zrzucił winę na mnie. Do tej pory było chyba okej(możliwe, że nie wiedziałem jak powinno być, przesiadłem się z 8 letniego pieca).

post-19836-0-58741000-1517988692_thumb.jpg

post-19836-0-18473300-1517992937_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Skąd w ogóle myśl, żeby analizować graf związany z File I/O? :) Klawiatura w żaden sposób nie łączy się z aktywnością dysku/plików. Obciążenie dysku jest minimalne, procka również.

Na tej stronie co podales - gdyby byl wcisniety permanentnie jakis klawisz to bys slyszal dźwięk. Sprawdzenie czy jakis klawisz jest wcisniety w logu z xperfa nie jest takie proste, ja zapomnialem, jak to zrobic, pamietam, ze ogladalem na ten temat jakis filmik, musze go odszukac z czystej ciekawosci. Niemniej to nie tutaj jest problem.

 Co zaś sie tyczy pokazanej przez Ciebie usługi - to możesz ją wyłączyć, ale ona w ogóle nie ma związku z klawiaturą, a z windows phone. 

 

Log, który zamieściłeś jest krótki - czy aby na pewno w trakcie jego trwania wystąpił okres kiedy wszystko było w porządku i okres, w którym komputer przycina? Czy cały czas przycina po prostu?

Odnośnik do komentarza

Taki pomysł, że leciałem po kolei bo średnio jarzę co jest od czego, ale nic nie mieszam sam, tak chciałem popatrzeć. Obciążenie minimalne bo pisałeś, żeby wszystko powyłączać. To ten raport się robi pod obciążeniem ? Krótki bo w linku od Ciebie napisali 30 sek i starczy - "Let it run for 30 secs and save the file (it will show you where it is being saved and what the file is called)". Nigdzie nie pisałem, ze jest permanentnie coś wciśnięte, napisałem, że jak klikam alt na swojej klawiaturze to pokazuje mi na tej stronie ctrl i 0 na numerycznej jako delete. Nie przycina cały czas, jest to losowy i krótki okres. Powiedzmy 3h działa dobrze, poprzycina 3 minuty i dalej jest dobrze.

Odnośnik do komentarza

Generalnie problemy związane z klawiaturą mogą kryć się w sytuacji, gdy jest jakieś zwarcie i dochodzi do sytuacji. w której klawiatura cały czas wysyła sygnał wciśniętego przycisku. Nigdzie nie wspomniałem, że tak napisałeś - pisałem to w kontekście ogólnego problemu z klawiaturą. 

 

Czy w logu, który zrobiłes wszystko było okej czy własnie był ten okres przycięcia? Postaraj się uchwycić w logu sytuacje, w której zacznie ścinać oraz to jak odpuszcza i system wraca do normalnej responsywności. W tym celu pomoże Ci program 

UIforETW

Krótkie info: 

 https://randomascii.wordpress.com/2015/04/14/uiforetw-windows-performance-made-easier

 

Za pomocą skrótu klawiszego możesz rozpocząć nagrywanie - sam programik pochłania minimalne ilości zasobów. 

Odnośnik do komentarza

Ja już dawno myślałem o zwarciu, szczególnie przez stan płyty głównej plus mikrofon potrafi buczeć/piszczeć właśnie jakby jack jakiś lewy prąd dostawał. Ogólnie ciągle jakieś problemy z tym piecem, mam go roku z czego ze 3-4 msc stał uceglony. W logu wszystko było okej ,ale ręki uciąć nie dam, nie robiłem nic w tym czasie to mogłem nie zauważyć.

EDIT: FIXED!!!!, wszystko to było spowodowane brakiem uziemienia w listwie, ojciec był w sklepie to mowię, żeby wziął przy okazj. Przycebulił 5 zł i wziął bez tego bolca :wacko:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...