Skocz do zawartości

[Rozwiązano] Problem z sterownikiem karty dźwiękowej.


Tomek93LDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z zainstalowaniem sterowników do karty dźwiękowej. Właściwie, chodzi o to że, mój komputer nie odnajduję podłączonego mikrofonu, a bardzo mi na tym zależy. Dźwięk z komputera działa.
Posiadam monitor z głośnikami który jest połączony za pomocą kabla dźwiękowego z zieloną wtyczką.

Postaram się dodać jak najwięcej informacji jakie znalazłem o sprzęcie, itp, żeby ułatwić wam zadanie.

Posiadam Windows 7 Home Premium.
 

Gdy wejdę w PANEL STEROWANIA - SPRZĘT I DŹWIĘK - MENADŻER URZĄDZEŃ - KONTROLERY DŹWIĘKU WIDEO I GIER
Kliknę prawym przyciskiem na: Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio.

Następnie: WŁAŚCIWOŚCI I IDENTYFIKATORY SPRZĘTU: 

Wyświetla mi się coś takiego:
 

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_11D4&DEV_1986&SUBSYS_1043818F&REV_1005
i
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_11D4&DEV_1986&SUBSYS_1043818F
 
 
Gdy zaś wpisuje w URUCHOM: dxdiag
W zakładce DŹWIĘK 1 I DŹWIĘK 2 MAM COŚ TAKIEGO: 
<ZAŁĄCZAM SCREEN SHOT x2>

 

Mój komputer jest dosyć stary, jednak ostatnio znów zacząłem go używać i z tego co pamiętam to posiadałem sterownik do karty dźwiękowej REALTEK. 

 https://www.dobreprogramy.pl/Realtek-High-Definition-Audio-Codecs,Program,Windows,21164.html

Jednak że teraz po instalacji sterownika wyżej wymienionej strony dzieje się dziwna rzecz. Sterownik się instaluje z powodzeniem. Następnie prosi o uruchomienie komputera ponownie. Wiec uruchamiam ponowie. 
I niestety nie mam ikonki tego raczka niebieskiego ani w panelu sterowania, a ni w pasku szybkiego dostępu po prawej stronie, tam gdzie jest PANEL NVIDIA. Gdy zaś wchodzę w C;/PROGRAMFILES/REALTEK to tym folderze praktycznie nic nie ma prócz 2 plików exe prawdopodobnie do robienia update-u. Gdy zaś klikam na nie: Nic się nie dzieję. 

I jestem w kropce. Zwykle radziłem sobie z wszelkimi problemami tego typu, jednakże teraz się poddaję. Szukałem pomocy na forum w podobnych tematach, lecz nie znalazłem tam żadnego sposób by poradzić sobie z tym problemem, dlatego tez pisze ten post na waszym forum.

 

Mam nadzieje że ktoś będzie tak miły i poświęci swój czas by mi jakoś pomóc. :(

PS: Mikrofon jest podłączony RÓŻOWĄ WTYCZKĄ do RÓŻOWEGO WEJŚCIA na mikrofon.

post-19756-0-43020000-1514651133_thumb.jpg

post-19756-0-41900000-1514651140_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wszystkie informacje, które podałeś są bezużyteczne jeśli nie uzupełnisz je o 

1) Dokładny model płyty głównej - tak profilaktycznie

2) screena z zakładki: Urządzenia do nagrywania - prawy przycisk myszy na ikonkę głośniczka w prawym dolnym rogu (na tray'u) > urządzenia do nagrywania

 

Windows nie instaluje automatycznie programów firm trzecich, więc nie wiem dlaczego dalej spodziewasz się "programu z raczkiem" :)

Odnośnik do komentarza

 Wg specyfikacji Ty nie masz w ogóle realteka, bo tak rozumiem logo "raczka" ... Mozesz pokazac mi jeszcze dla pewnosci screena z HwInfo. 

 

To są stery ze strony producenta do Visty : 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/Driver/Audio/ADI/AudioAD1986A610x6100_Vista.zip

 

Zacznij od tych. 

 

Swoją drogą do diesla też lejesz benzyny albo na odwrót? Nie potrafię pojąć dlaczego nie zacząłeś od instalacji sterowników. Temat z masą tekstu, kompletnie nieprzydatnego, a wystarczy prawidłowe sterowniki zainstalować, a przynajmniej od tego zacząć.  

W specyfikacji: 

ADI AD1986A SoundMAX

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...