Skocz do zawartości

Historia internetu/działań w systemie itp.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytań. System Windows 10 (64 bit).

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

1 - Gdzie można znaleźć historię przeglądania internetu w systemie i jak ją usunąć ?

 

 

 

2 - Gdzie jest historia działań całego systemu. Zainstalowanych i odinstalowanych plików oraz ogólnych działań i jak ją usunąć ? Jak usunąć wszystkei ślady działań ?

 

 

 

3 - Jak wyczyścić dokładnie rejestr ? Mocniej niż CCleaner ?

 

 

 

 

4 - Jak dokładnie usunąć pliki z dysku, a nie tylko dodaj usuń programy. (Nadpisywanie danych ?)

 

 

 

 

5 - Jak najlepiej anonimowo przeglądać sieć ?

 

 

 

 

6 - Jaki VPN (jest np. w Operze) jest najlepszy ( a ten w Windows VPN ?) ewentualnie jaką wirtualną "maszynę" /środowisko wybrać ? Najlepszy produkt. (chodzi o FREE). Czy vpn w operze coś daje ?

 

 

 

7 - Jaki najlepszy program do ochrony komputera przed szpiegowaniem w czasie rzeczywistym wybrać ?

 

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. Nie jestem leniem, czytałem podwieszone tematy, ale chciałbym jeszcze opnie kogoś z forum. Pozdrawiam.

 

 

 

PS. Za dużo domowników korzysta z jednego kompa i netu. Chodzi mi o wyczyszczenie systemu bez jego ponownego instalowania.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Te pytanie nie są merytoryczne. Przykro mi to pisać, ale po treści pytań sugeruję, że osoba, która je zadała ma niewielkie pojęcie o tym o co pyta. Na dokładkę poruszone zagadnienia są trudne i ich kompleksowe wyczerpanie jest niesamowite trudne. 

 

Jest rzeczą oczywistą, że za historię przeglądania odpowiada.... przeglądarka internetowa. W starych systemach jak windows xp, gdy używało się IE w starej wersji, nie pamietam, ktorej (chyba 6) - to gromadził on ją w plikach index, ale calkowicie od tego odeszli tworcy w kolejnych. 

 

2) Historia działania systemu? Instalowanie plików? Jeżeli interesuje Cię co robił użytkownik to polecam lektury związane z "analizą śledczą i powłamaniową" czy "windows forensic". Najprostsze i najbardziej oczywiste rzeczy są w kiepskiej książce o tytule, który juz wymienilem wyzej. 

 

3 Co znaczy czyścić rejestr? Tutaj zawsze odradzamy tego typu soft, jeszcze nikomu to pozytku nie przynioslo, a problemy jak najbardziej. 

 

4 Raz piszesz o plikach, raz o programach. To jakiś absurd. Program może być plikiem albo całym zbiorem plików. Każde nadpisane danych uniemożliwia pozniej ich odzyskanie, wiec odpowiedz jest oczywista. 

Reszte pytan pomijam. W kazdej przegladarce masz tryb incognito. Pytasz zas o anonimowe przegladanie internetu, o vpn, a to juz jasno dowodzi, zec juz nie chodzi o domownikow. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...