Skocz do zawartości

Po przesunięciu laptopa w inne miejsce zamula.


moonsi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Przez może 3 miesiące zmagam się z dziwnym problemem. Jak przełożę laptopa (elitebook hp8540p) zaczyna mulić tak, że otwieranie głupiej przeglądarki trwa z pół minuty jak nie więcej. Otwierałem już go celem wymiany pasty na procku i ogólnie przeczyszczenia. Mam nowy zasilacz nieoryginalny, ale dobrany w sklepie komputerowym. Baterię wyciągnąłem i też tak samo. Brakuje mi już pomysłów. Problem raczej nie tkwi w systemie bo co ma system do poruszania komputerem.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przywróciłem bios do ustawień fabrycznych, w ustawieniach zasilania włączyłem wysoką wydajność (jedyne co tam zmieniałem to jasność monitora na połowę co i tak ustawił mi kalibrator i oprogramowanie do niego). Do energii procesora też zajrzałem i tam jest 100% wszędzie. Problem nie znikł niestety. Do tego samego folderu wrzuciłem print screena z hwinfo tym razem summary.

Odnośnik do komentarza

Może w oprogramowaniu intela coś namieszałeś? 
Ewidentnie pracuje na mnożniku x9 i ma 1197 MHz. W teorii powinnien się przełączać automatycznie gdy tylko jest zapotrzebowanie na wyższe wartości.
 
Akurat na święta nie mam żadnych lapków klientów, zebym mógł porobić testy. W swojej stacjonarce mam amd. 
 
Proponowałbym w celach diagnostycznych pobrać jakiegoś windows PE i tam zobaczyć jak będzie ustawiony mnożnik i jaką procek będzie osiągał częstotliwość. Dosyć proste i rozbudowane są kompilacje:  "Sergiej Strelec"
Przykładowy link 

 

Pobierz i za pomocą Rufusa "wgrywasz" na pendrive. Obsługa intuicyjna.

 

Tam jest i program hwinfo i occt.

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą jak mam uruchomiony hwinfo to czasem wskakuje na mnożnik x11 ale wyżej już nie.

 


Ok w folderze strelec jest co należy. Krótki ten test zrobiłem, ale myślę, żeby się nic nie zmieniło.

 


Hm jeszcze ciekawostka. Ściągnąłem program ThrottleStop i sprawdziłem, czy w ogóle jest możliwe, żeby procek pracował z wyższym mnożnikiem. no i normalnie mogłem zwiększyć mnożnik. W hwinfo wskoczyło x19.

Odnośnik do komentarza

Wrzuciłem nowe logi z occt (5min) do folderu throttle właśnie z włączonym programem ThrottleStop. Czyli jak? Mam włączać za każdym razem program ThrottleStop jak włączam komputer?

Aha sprawdziłem jeszcze jedną rzecz. Uruchomiłem everesta (z właczonym throttlestop) wszedłem w procesor i ''Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 / układ HTT nr 1 0 %'' jest zawsze na zero procent. Wrzuciłem print screena to tego samego folderu.

Odnośnik do komentarza

Teraz jest okej. 

Co do screena w Everscie - robiles go podczas obciążenia w OCCT? 

 

Powiem Ci, ze nigdy nie używałem ThrottleStop. W ogóle sytuacja jest dziwna, że nagle procek sam pracuje na mniejszym mnożniku. Nie wiem dlaczego tak jest. Powinieneś zaczerpnąć wiedzy u źródła - np. supportu intela. Być może spróbować jakiegoś ichniego oprogramowania. W internecie znalazłem kilka podobnych przypadków, ale żadnych konkretnych rozwiązań nie było - niektórym pomogło utworzenie nowego profilu w planie zasilania (samo przełączenie na wysoka wydajnosc nic nie dało). Były jakieś wpisy o nieoryginalnych zasilaczach, ale to dla mnie bzdura i kryptoreklama. Zresztą, możesz na zasilaniu bateryjnym sprawdzić czy coś się zmienia - tylko pamiętaj o tym planie zasilania, tam trzeba sprawdzic ustawienie czy na zasilaniu bateryjnym jest 100% uzycia procka.

Odnośnik do komentarza

Wykonywałem jakieś tam celowe operacje, żeby obciążyć trochę procka i ten pierwszy ani drgnął. Dziwna sprawa bo w innych programach pomiarowych normalnie się rusza. 
Zainstalowałem Intel Extreme Tuning Utility i tam opcje podkręcania powyłączane całkowicie.

Inna sprawa jest taka, że mam już drugi nieoryginalny zasilacz i pracuję bez baterii bo baterię mi rozwalił pierwszy źle dobrany (jak się okazało) zasilacz (jednak trzeba sprawdzać sprzedawców specjalistów). Utworzyłem też nowy plan i nic to nie dało. No nic pozostaje mi tylko włączać tego trottlestop i już (grunt, żeby działał jak trzeba). A może znasz sposób jak zautomatyzować ten proces? To program nie instalowany tylko się go odpala przez dwuklik. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Czesc, masz moze w biosie opcje Boot Legacy? Pobierz proszę starego Hiren's boota i zobacz czy tam czestotliwosc taktowania tez bedzie taka niska... 

Ten windows Sergieja jest oparty na nowym buildzie 10, a ta juz ma chyba pare nowinek od microsoftu odnosnie planow zasilania, ktore to moga odpowiadac za to duszenie. Sprawdz to i napisz, prosze na forum. To wazne.
 
Sprawdz tez tego linka: 
 
Niestety, ja nie mam w tej chwili żadnego lapka z prockiem intela, ktory by to obslugiwal, zebym mogl sam sprawdzic.  
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...