Skocz do zawartości

Duże spowolnienie


wieSmac

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tutaj dysk jest permanentnie obciążony. Na wskutek, jak mniemam aktualizacji, doszło do sytuacji, w której pliki windowsa są w różnych częściach dysku. Widać to na tym obrazie: 

def.png

 

Czarna luka to pierwsza wersja windows, który po aktualizacji został przekształcony w windows.old, następnie usunięty. 

 

 

Najszybsza część dysku jest pusta, zawiera sporadycznie jakieś pliki systemowe. To też widać było w logu z xperfa. Można dla sportu się pobawić żeby to przywrócić do normalności, niemniej nie znam żadnego programu, który by to zrobił automatycznie. I jest z tym trochę roboty. Tutaj było by trzeba najpierw wszystkie dane przenieść na początek, pomniejszyć partycję (te dwa procesy są często w programach specjalizujacych sie w operacjach na dyskach (aoiemi, easus, paragon) zrobić drugą, przenieść wszystko co nie jest związane z windowsem na tą drugą, zostawiając tylko windowsa na tej pierwszej i kolejny raz wyrównać dane na początek. 

 

Lepiej chyba sformatować i od nowa postawić system. 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za poświęcony czas. Mam następującą sytuację, postawiłem 10 zgodnie z poradą  + office+nero i w międzyczasie użyłem programu kmspico i coś mi się nie spodobało więc szybko włączyłem adwcleaner i pokazał mi załączony raport. Jako laik nie mam pojęcia co to jest PUP, zapodać logi na forum, nic nie robić, czy może jeszcze coś innego? Z góry dziękuję za poradę

AdwCleanerS0.txt

Odnośnik do komentarza
Zrobiłem to 2 razy.  Przed zrobieniem loga jeszcze zdążył się zaktualizować, czas podczas tworzenia loga dosyć długi, natomiast podczas normalnego uruchamiania się to ok 40 sek.

http://www54.zippyshare.com/v/IpMnvJVo/file.html
jednak jeszcze szybciej ok.30-35 sek.
Napisz proszę czy te dwie linijki dotyczące PUP to bzdura na którą nie zwracać uwagi?
System taki nowiutki czyściutki że aż żal byłoby coś nie dopatrzeć na początku użytkowania.
Ps. Jeszcze dodam że kilka usług wyłączyłem zaraz po instalacji coś tam znalazłem na youtube
Proszę napisz jaki program antywirusowy polecasz do takiego dziadka jak mój.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...