Skocz do zawartości

Duże spowolnienie


wieSmac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kolejne kłopoty, komputer dziadek. Prawie nowy Windows dla córeczki działał szybko do momentu zaciągnięcia jakiegoś wirusa, który następnie był usunięty / nie znam nazwy wirusa / teraz działa, ale powoli. Proszę o przejrzenie logów. I jeszcze jedna sprawa załączniki mam ograniczone do 3KB dlaczego? Z góry dziękuję za poświęcony czas. Wiesław.
http://wklej.org/id/3321290/
http://wklej.org/id/3321292/
http://wklej.org/id/3321293/

Edytowane przez wieSmac
Poprawiam post. //Miszel03
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Post poprawiam, raportów proszę nie wklejać bezpośrednio do posta.

 

Po otworzeniu strony wklej.org należy skopiować zawartość każdego raportu osobno i wkleić (za pomocą opcji Wklej), a następnie z pasku adresów URL skopiować link i wkleić do posta.

Akcję trzeba powtórzyć dla każdego z raportów, czyli w sumie mają być 3 linki. 

 

I jeszcze jedna sprawa załączniki mam ograniczone do 3KB dlaczego?

 

Zapytam zaraz picasso, bo limit chyba powinien być większy.

Odnośnik do komentarza

Tak, system Windows jest w porządku i dysk też na taki wygląda. Poszerzamy diagnostykę, teraz powinno coś wyjść. 
 
Wykonaj raport Windows Performance Recorder z opcji: First level triage oraz Loging mode: File. Powstały log wynikowy spakuj do archiwum, a następnie wyślij go na jakiś hosting, np. MediaFire
Postaraj się, aby w trakcie wykonywania raportu było uruchomionych jak najmniej programów firm trzecich, wyłącz oprogramowanie antywirusowe.

P.S: Temat przenoszę do działu Windows 10.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, analiza może zająć trochę czasu. 

Jeśli do godziny licznik procentowy nie ruszy proszę zatrzymać proces analizy i zacząć od nowa. 

Tak zrobiłem kilka razy, bez rezultatu nie ruszył.

Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem całą paczkę, wszystkie opcje zaznaczone, ruszył i to samo tylko stoi na 1% ???

Odnośnik do komentarza

Na początek trochę optymalizacji. 

Prosiłbym o wyłączenie usługi synchronizacji: 

OneSyncSvc

Tutaj instrukcja (przyznam się, że nie przetestowałem jej, ale wydaje się analogiczna jak w przypadku innych usług za pomoca rejestru) 

http://www.itexperience.net/2017/07/03/sync-host-the-parameter-is-incorrect/

Całość sprowadza się do odszukania wpisu w rejestrze i zmiana wartości Start na 4. 

 

Do tego na próbe odinstalowanie Avast za pomocą deinstalatora, tutaj link wraz z instrukcja

https://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility

(istotne jest, aby uruchomic go w trybie awaryjnym)

 

Długo uruchamia się usługa DoSvc (Delivery Optimization), niemniej proponuje ja zostawic w spokoju. 

Edit: BlackViper pisał, że domyślnie ta usługa jest ustawiona na (Auto z opoznionym uruchamianiem), ja ją mam na dwoch komputerach ustawianą na "Ręczna") - sprobuj też ją tak ustawić. 

Wyłącz jeszcze Windows Search (kiedyś "Usługa wyszukiwania systemu Windows") (Wsearch) , 

 

Na razie tyle, żeby napisać coś więcej potrzebuję więcej czasu. W międzyczasie po zastosowaniu tych rad wygeneruj nowy log. 

 

Edit: 

W ogóle te czasy startu systemu są wysokie. Chciałbym sprawdzić czy dysk nie pracuje w jakimś niższym trybie czy nawet PIO. Pobierz hddtune z oryginalnej strony w darmowej wersji, zakładka benchmark i start. Zrób mi screena. Chciałbym zobaczyć jaki będzie burst rate. 

Do tego kiepskie rozmieszczenie plików co widać w zakładce Disk Offset. 

Dużo pracy jest z takim system. To nie jest problem, który pojawił się z dnia na dzień. To skutek dużych zaniedbań wcześniej. Na takich wiekowych maszynach trzeba szczególnie dbać o system, aby wszystko chodziło wydajnie. Możemy się pobawić w jego poprawę, ale warto by było rozważyć sformatowanie dysku i postawienie systemu od nowa. 

Odnośnik do komentarza

 

1.OneSyncSvc

 

2.(istotne jest, aby uruchomic go w trybie awaryjnym)

 

3.Długo uruchamia się usługa DoSvc (Delivery Optimization), 

 

4.Wyłącz jeszcze Windows Search (kiedyś "Usługa wyszukiwania systemu Windows") (Wsearch) , 

 

1,3,4 zrobione

2, nie mogę wejść w tryb awaryjny , dochodzę do ekranu logowania i pokazuje błędne hasło, a jest ono poprawne, tak że odinstalowałem przy pomocy tego programu ale normalnie. kolejne kroki nastąpią mam nadzieję , a jeszcze ważna sprawa: komp dziadek, ale system był postawiony w sierpniu może we wrześniu tego roku, córa naciągnęła tylko muzyki i tak naprawdę nie był używany.

Odnośnik do komentarza

 

Długo uruchamia się usługa DoSvc (Delivery Optimization), niemniej proponuje ja zostawic w spokoju. 

Edit: BlackViper pisał, że domyślnie ta usługa jest ustawiona na (Auto z opoznionym uruchamianiem), ja ją mam na dwoch komputerach ustawianą na "Ręczna") - sprobuj też ją tak ustawić. 

 

Która to linijka w rejestrze i co zmienić?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...