Skocz do zawartości

BSOD DPC_WATCHDOG_VIOLLATION


Zepak96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mój problem zaczął się od BSOD z komunikatem Driver_Power_State_Faillure, mój znajomy-informatyk po "przebadaniu" laptopa stwierdził że to uszkodzony dysk twardy, zdecydowałem że wymieniamy go na SSD Samsung 512 gb 750 EVO po zainstalowaniu dysku w laptopie wyskakuje BSOD DPC_WATCHDOG_VIOLLATION, informatyk stwierdził że to prawdopodobnie problem z sterami od NVIDII, więc sterowniki instalowane na wszystkie sposoby ze wszystkich źródeł, problem znika po wyłączeniu GEFORCE'a i działaniu na integrze, Chciałbym wykluczyć przypadek że poszedł dysk twardy naraz z grafiką, po zainstalowaniu systemu Win 8 problem nadal występuje
Komputer po wymianie dysku przeszedł jeszcze czyszczenie i wymianę past na serwisie

SPECYFIKACJA:
Lenovo IdeaPad Y50-70
Procesor
Intel Core i7-4710HQ
Karta grafiki
NVIDIA GeForce GTX 960M - 4096 MB, Intel HD Graphics 4600
Pamięć RAM
8192 MB
Dysk twardy
Western Digital WD10S21X SSHD 1TB + 8GB SSD-Cache, 1000 GB
, 5400 obr/min
wymieniony na
SAMSUNG SSD 750 512gb EVO
Łączność
Realtek PCIe GBE Family Controller (10/100/1000MBit), Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC (b/g/n), Bluetooth 4.0
System operacyjny
Microsoft Windows 10 64 Bit

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Za poprzedni bsod na pewno nie odpowiadał dysk i mówię to z pełną odpowiedzialnością bez żadnych logów. Nie wiem w jakim był stanie, ale jeśli wymieniłeś go tylko z tego względu to po prostu zostałeś nabity w butelkę. 

 

Jakie czynności zostały już podjęte w celu usunięcia systemu poza zainstalowaniem systemu od nowa? I czy instalowałeś wszystkie sterowniki ze strony producenta czy pozwoliłeś, aby te pobrały się automatycznie przez windows update? 

 

Większość błędów związanych z  DPC WATCHDOG VIOLLATION dotyczy intelowskiego sterownika do sata. Tutaj przykładowe rozwiązanie: 

 http://www.thewindowsclub.com/dpc_watchdog_violation-blue-screen-in-windows-10

Odnośnik do komentarza

Dysk został wymieniony po wcześniejszym zbadaniu go, był problem z nim także w przypadku przywracania - proces dochodził do kilkunastu procent i wyskakiwał błąd instalacji
Systemy były instalowany od nowa i 8 i 10
Sterowniki instalowane były i ze strony lenovo i ze strony nvidii, nie jestem pewny co do sterowników sata.

Zrobiłem tak jak w przykładowym rozwiązaniu i w tej chwili bluescreen nie występuję zaraz po załączeniu komputera tylko po ok.10-15 min, gdy załączyłem  CSGO na geforcie to wyskoczył ten sam BSOD od razu, w miedzy czasie pokazał się jeszcze VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR  (ale tylko jeden raz).

Przy włączonej karcie dedykowanej komputer włącza się 2-3 razy dłużej 

Odnośnik do komentarza

Poproszę o to, abyś pobrał najnowszą wersję HWInfo, uruchomił, zrobił screena i wstawił tutaj.  

 

To, że problem dotyczy karty graficznej wcale nie oznacza, ze odpowiada za niego sterownik ekranu, podejrzanym jest jeszcze np. sterownik od dźwięku, czyli jakis hdaudio. Wrzuć jeszcze na jakiś hosting zrzuty pamięci. Info znajdziesz w tym temacie: 

https://www.fixitpc.pl/topic/29344-diagnostyka-samoczynnych-restart%C3%B3w-i-bsod/

Odnośnik do komentarza

dgh4ix.jpg

Wrzucam Screena HWinfo, oraz linki do zrzutów pamięci, wystąpił mały problem bo nie miałem pliku memory.dmp w folderze windows, więc starałem się wywołać BSOD i najpierw miałem problem tzn. komputer zawieszał się i nic się nie działo ( w międzyczasie zaktualizowałem sterowniki przez windows update) a po usunieciu sterowników DDU i po zainstalowaniu od nowa ze strony NVIDII, najpierw wyskoczył BSOD VIDEO_SCHEDULER_INTERNALL_ERROR a przy następnej próbie DRIVER_POWER_STATE_FAILLURE

link(wrzucam dwa ponieważ nie wiem czy każdy plik jest dla osobnego bsod czy obejmuje oba)

1BSOD: http://hostuje.net/file.php?id=3a5977ec56e02a96cfbe9e1205398566

2BSOD: http://hostuje.net/file.php?id=089773b9068044f03b79840a276d6e3f

 

Edit.

Na jakims forum anglojęzycznym znalazlem ze pomogło zainstalowanie starych sterownikow nVidii 340.52 i odinstalowanie sterownikow nvidia audio. Jak wrócę z uczelni to przetestuje i dam znać o rezultacie

Odnośnik do komentarza

W menadzerze urzadzen w urzadzeniach audio mozesz zlokalizowac, ktory sterownik jest od nvidii. Podaj jego nazwę. 

 

W Twoich zrzutach pamięci w obydwu przypadkach, o ile dobrze rozumiem - to na stosie pojawia się nvlddmkm.sys. Wydaje mi się, że można zatem napisać, że bez wątpienia dotyczy to wlasnie sterowników nvidii. Nie zawsze najnowszy sterownik jest lepszy. Albo spróbuj odinstalować obecne sterowniki - jest nawet kilka programów do usuwania TYLKO sterowników  graficznych czy też całych pakietów zwiazanych z kartami graficznymi (bo przeciez od dzwieku tez wchodza w gre) i zainstaluj te na stronie Lenovo Twojego modelu laptopa. Jezeli nie wykorzystujesz jakichs zaawansowanych funkcji - to spokojnie mozesz jechać na standardowych sterownikach, ktore Ci zaoferuje windows update. 

Odnośnik do komentarza

Sterownik nazywa się "NVIDIA Virtual Audio Device (Wave Extensible) (WDM)"

z tego co wiem to sterowniki ze strony lenovo były już instalowane na czysto i nic to nie dało :unsure: , zaraz zobaczę czy wyłączenie sterowników audio NVIDII coś da, jak nie to spróbuję zainstalować stary sterownik

 

EDIT.1 

Wyłączenie sterownika audio NVIDIA spowodowało że przy próbie uruchomienia karty dedykowanej w menadżerze urządzeń BSOD wyskoczył prawie po kilkunastu sekundach

EDIT. 2

Niestety po załączeniu instalacji starszego enssterownika wyskakuje komunikat "Ten sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego" 

Po zainstalowaniu sterowników ze strony Lenovo na czysto, od razu wyskoczył BSOD a przy próbie uruchomienia zastygł na "kręcącym się kółku"

 

Jakieś sugestie ?/ pomysły?

Odnośnik do komentarza

Przecież zasugerowałem Ci potencjalne rozwiązania.

 

Wspomniałeś o komunikacie, który sugeruje, ze instalujesz zły zestaw sterowników. Komunikat jest prosty i zrozumiały. Niestety, nie raczyłeś podać źródła skąd go pobrałeś. Jest rzeczą oczywistą, że komputer ma zawsze racje i nigdy się nie myli. 

 

Na forum lenovo pełno jest tematów dotyczących tego konkretnego sprzętu. Dotyczy on nawet tych, którzy uruchamiali się z windowsa na pendrive. 

 

Czy próbowałeś sprawdzić zachowanie systemu, gdy ten sam sobie pobierze potrzebne sterowniki przez windows update? Chodzi mi o sytuacje, że świeżo po instalacji windows 10, wraz ze wszystkimi aktualizacjami system automatycznie pobierze wymagane sterowniki. Czy wtedy problem występuje? 

 

Przyznam, że jedyne co mnie tutaj niepokoi to fakt, że wspomniałeś o zawieszaniu się systemu: 

 

najpierw miałem problem tzn. komputer zawieszał się i nic się nie działo 

 

 

Cała reszta objawów - włącznie z tym, ze system nie może zastartować, czyli na etapie z "kręcącym się kółeczkiem" są identyczne jak dla innych użytkowników różnych laptopów lenovo. Często pojawia się sugestia wyłączenia opcji fastboot. 

 

Co do samej instalacji windows 10 - rozumiem, że dokonałeś "czystej" instalacji, w sensie z wykorzystaniem nośnika instalacyjnego pobranego bezposrednio od microsoftu?

 

Możesz też spróbować napisać do supportu Lenovo. Być może oni coś pomogą, z racji ilości tego typu błędów sa na pewno "doświadczeni " :)

 

 

Uruchom cmd jako admin i wpisz:

chkdsk c:

Powiedz czy wykrył jakiekolwiek błędy.

 

I pokaż mi model grafy w HWInfo, zmień z #gpu0 na #gpu1

Odnośnik do komentarza

Sterowniki, których nie mogłem zainstalować były ze strony Nvidii, były to sterowniki beta

 

Z tego co wiem to instalacja Win10 została dokonana za pomocą nośnika instalacyjnego pobranego bezpośrednio od Microsoftu.

 

Fastboot mam cały czas wyłączony, ( była to jedna z pierwszych czynności które zrobiłem jak otrzymałem laptopa z serwisu i zacząłem czytać rozwiązania)

 

"chkdsk c:" nie wykrył jakichkolwiek błędów

 

Instalacja sterowników na tzw. " czysty system" przez windows update robił mój znajomy i nic nie dawało, ja próbowałem odinstalować sterowniki NVIDII i zainstalować na nowo z windows update i właśnie po tym zabiegu komputer się zawiesza bez BSODa

 

Napiszę do Lenovo i zobaczę co i czy wgl odpowiedzą  :cheer:

 

Screen:

 iyzm7m.jpg

4fvivn.pngZastanawia mnie dlaczego pisze, że Video memory = 1Gb, skoro karta ma 4gb ??? :confused:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...