Skocz do zawartości

SFC / DISM partycja zastrzeżona przez system (tut picasso)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Próbuję rozwiązać swoje problemy z bootowaniem systemu. Trafiłem na super tutorial na Waszej stronie: https://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfikacja-integralności-plików-via-narzędzie-sfc/

 

niemniej jednak jest tam jedno niedomówienie, które powoduje, że nie mogę użyć określonych funkcji lub nie robię tego w sposób prawidłowy: 

 

a) W sekcji "Uruchamianie SFC z poziomu WinRE"

sfc /scannow /offbootdir=Y:\ /offwindir=Z:\windows

DISM /Image:Z: /Cleanup-Image /RevertPendingActions

Y - Do podstawienia litera kierująca na partycję z plikami startowymi Windows

Z - Do podstawienia litera kierująca na partycję z zainstalowanym Windows

 

Mam partycję z Windowsem uruchomioną przez jakiś bootowalny CD (Active Boot), mam partycję z Windowsem na uszkodzonym dysku (jest do niego dostęp), mam pewnie ukrytą partycję systemową (100 mb) z Windowsem i/lub plikami startowymi. Mój mózg mi podpowiada, że każdy z tych Windowsów ma "pliki startowe Windows", więc nie mam pojęcia co wybrać 

 

B) W sekcji "Uruchamianie SFC z poziomu WinRE"

W przykładzie:
Zastrzeżone przez system (C:) - Partycja z plikami startowymi Windows. Litera C do zastosowania z przełącznikiem /OFFBOOTDIR.
Dysk lokalny (D:) - Partycja z zainstalowanym Windows. Litera D do zastosowania z przełącznikami /OFFWINDIR i /SCANFILE oraz w komendzie DISM.
Boot (X:) - Podmontowane wirtualnie WinRE. Do zignorowania. Wielu użytkowników sugeruje się słowem "Boot", przypisując mu znaczenie partycji z plikami startowymi naprawianego Windows.

 

Sprawdzałem na sprawnym komputerze i partycja zastrzeżona przez system nie ma litery dysku, a na forach piszą że absolutnie nie powinna jej mieć, a dodatkowo tutorial nie podaje jak ją nadać. Stąd zgłupiałem. Znalazłem opis jak ją nadać za pomocą diskpart, ale nie wiem czy przyda mi się to do użycia w przykładach z podpunktu "a". Ponadto najpierw trzeba nadać takiej partycji literę, potem zamontować odpowiedni dysk/partycję i szczerze mówiąc nie wiem na czym operować ... 

 

Bardzo dziękuję za Waszą pracę tutaj i z góry za pomoc,

M. 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W poradniku jest wyraźne napisane, że sfc uruchamiane jest albo z działającego windowsa albo z WinRE, który to automatycznie przypisuje literę dla partycji systemowej. 

 

Ty zdecydowałeś się na jakiś wariant z jeszcze innym środowiskiem, nie mam pojęcia po co, ale to już nie mój problem. 

Najpierw zobacz jakie masz partycje na dysku, w tym celu posłuż się diskpart. 

Wpisujesz w cmd po prostu diskpart 

list disk 

sel disk X - gdzie X to nr dysku, który zawiera interesujacy Cie system. 

list part 

sel part Y - wybrana partycja 

det part - wyswietla podstawowe informacje o partycji - tutaj glownie pod katem czy nie ma juz przypisanej litery

assign letter=Z - Z to przykładowa literka dla partycji.  

litere usuwasz poleceniem:

remove letter=

Odnośnik do komentarza

W poradniku jest wyraźne napisane, że sfc uruchamiane jest albo z działającego windowsa albo z WinRE, który to automatycznie przypisuje literę dla partycji systemowej. 

 

Ty zdecydowałeś się na jakiś wariant z jeszcze innym środowiskiem, nie mam pojęcia po co, ale to już nie mój problem. 

Najpierw zobacz jakie masz partycje na dysku, w tym celu posłuż się diskpart. 

Wpisujesz w cmd po prostu diskpart 

list disk 

sel disk X - gdzie X to nr dysku, który zawiera interesujacy Cie system. 

list part 

sel part Y - wybrana partycja 

det part - wyswietla podstawowe informacje o partycji - tutaj glownie pod katem czy nie ma juz przypisanej litery

assign letter=Z - Z to przykładowa literka dla partycji.  

litere usuwasz poleceniem:

remove letter=<tu podajesz litere>

Cześć Groszexxx,

Dziękuję za odpowiedź.

Co do bycia wariatem - nie potwierdzam, nie zaprzeczam ;-)

 

Jestem u kresu wytrzymałości z moją naprawą. Zdaje się, że WinRE nie przypisał tej litery lub cały czas nie rozumiem, o którą chodzi. Generalnie WinRE odpala się na literze dysku "X:", a mój system znajduje się na dysku "C:". Mi nie chodzi o to jak skorzystać z Diskpart, żeby ustawić literę, ale o to że nie rozumiem co DISM tak naprawdę robi i która litera odpowiada jakiemu systemowi. Jestem tu zagubiony. Skorzystałem już chyba ze wszystkiego co można, jeśli chodzi o bootowanie - pierwszy raz w życiu nie potrafię wskrzesić systemu i może czas się poddać. Tak w ogóle to nie widziałem u siebie tej partycji z plikami Windows, ale mam Install.wim i Boot.wim - rozumiem, że mam to zmontować?

 

Udało mi się uruchomić w końcu SFC z MsDart 7.0 . Mam Hiren's Boot, Windows Boot Genius, Active@Bootdisk Suite, Boot Repair Disk (Linux), Norton Boot Repair, Falcon's Four Ultimate Boot, płyta z Windows 7 pro oczywiście itd ... Nic nie potrafi go wskrzesić. Doszedłem do stanu, w którym Windows się "uruchamia" i pojawia się czarny ekran z kursorem. Usunąłem "nawet" hasła użytkowników sądząc, że być może zatrzymuje się na ekranie logowania. Generalnie raczej nie zawiesza się - po prostu się zatrzymuje. Nie mam już totalnie pomysłu co zrobić. Myślałem, że nie jestem amebą informatyczną, ale użycie DISM mnie przerosło. Dopiero teraz zauważyłem, że są do tego stosowne nakładki: https://www.fixitpc.pl/topic/521-dostosowane-no%C5%9Bniki-instalacyjne-windows-10-vista/

 

1. Zaczęło się od wylania kawy na klawiaturę - odczekałem aż system się zahibernuje żeby nie stracić danych. Co ciekawe - fakt, że jest zahibernowany a ja mu wykonałem milion zmian w tym czasie może być kluczem do rozwiązania zagadki.

2. Komputer został wyczyszczony wewnątrz - dysk zadziałał i się uruchomił, ale nie można było wpisać hasła - klawiatura do wymiany

3. Wymieniłem klawiaturę, podłączyłem dysk i Windows się tym razem nie uruchomił

4. Skorzystałem z Boot Repair Win7 (WinRE jak mniemam) i chyba zbyt szybko użyłem opcji związanych z MBR - fixmbr itp (nie pamiętam dokładnie)

5. Doszedłem do momentu, w którym bodaj CHKDSK przebudowywał przez 48h wpisy do indeksu ...

6. System nie odpalał się z żadnej opcji pod F8 (oczywiście nie mam punktu przywracania ...)

7. Próbowałem ręcznie przywrócić pliki rejestru z System32/config - chyba też coś przekombinowałem - potem wróciłem do tego co było

8. Usunąłem hasła użytkowników

9. Automatyczna reparacja z bootowalnego dysku Win7 Pro twierdzi, że wszystko jest ok (bodaj komunikaty 0x0) - że wg niego system Windows działa normalnie

10. Siedzę i szlocham. Od tygodnia prawie nie mam komputera. Nie ważne kim jestem i co robię w życiu, ale pilnie go potrzebuję. Korzystam teraz z zapasowego. Być może niepotrzebnie się zafiksowałem na naprawieniu tego (zawsze mi się udawało), a powinienem się skupić na odpowiednim zarchiwizowaniu tego co jest i instalacji od nowa. Generalnie bałem się o ostatnie pliki, hasła, numery licencji do software'u który w 95% jest kupiony i legalny, zapisane zakładki, pliki w których notowałem różne rzeczy itp. Mam zbyt dużo prywatnych informacji, żeby oddać komputer do naprawy (i za dużo ambicji, a za mało czasu :P ). Ucieszyłem się na wieść, że mogę zrobić "repair install", ale ponoć jedynie z działającego systemu ... eh. Wpadłem jeszcze na szatański plan kupienia Windows 10 (którego celowo unikałem) i zrobienia aktualizacji - w czystej teorii powinien pozostawić mi wszystko w spokoju.

 

Pomysły, propozycje? :confused:

Od lipca pomagam bardzo wielu osobom nieodpłatnie w różnym zakresie, jeśli karma istnieje to mogłaby się teraz ujawnić :D

Odnośnik do komentarza

Jest kilka możliwości naprawy. Ze względu jednak na punkt 5, najpierw sprawdziłbym czy nie ma zarejestrowanych problemów z dyskiem. W tym celu polecam program GsmartControl, najlepiej w postaci zip dla odpowiedniej wersji bitowej:

https://gsmartcontrol.sourceforge.io/home/index.php/Downloads

 

Gdzie uruchomiłeś chkdsk? W WinRE czy jakimś innym środowisku zewnętrznym? Pytam, bo chciałbym wiedzieć czy jest możliwość dotarcia do logu, który wygenerował chkdsk. 

 

Zamiast pisać przydługawe posty - po prostu pokaż jakie masz w komputerze dyski, a na nich jakie partycje. Piszesz, że nie interesuje Cię jak korzystać z diskpart. W takim razie jak chcesz sprawdzić jakie masz przypisane partycje? Sugeruję na początek uspokoić swoją rozbudzoną wyobraźnie i skupić się stricte na tym co piszę. 

 

Mogłeś od razu sprawdzić jaką literę mają przypisane Twoje partycje, w tym partycja systemowa. Domyślnie litera nie jest przypisywana, dlatego w Twojej gestii leży, aby literę jej przypisać.

Microsoft wprowadził istotne zamieszanie, ponieważ partycja systemowa to nie jest partycja z systemem, a partycja, która zawiera pliki potrzebne do startu systemu. Żeby było jeszcze śmieszniej to partycja rozruchowa to jest własnie partycja z systemem. Takie nazewnictwo jest przynajmniej od pojawienia się windowsa 2000, strzelam, że i dużo wcześniej.

 

Twoim podstawowym celem jest zatem sprawdzić jakie litery zostały przypisane dla partycji systemowej i rozruchowej. W rzadkich przypadkach partycja systemowa i rozruchowa jest ta sama. Podałem Ci w jaki sposób możesz to sprawdzić, co Ty kompletnie zignorowałeś. 

 

Możesz też sprawdzić wszystkie woluminy poleceniem w diskpart 

list vol 

 

Zobacz na screenie jak to wygląda, mam nadzieję, że teraz wszystko stanie się jasne. 

winre.png

Odnośnik do komentarza

Jest kilka możliwości naprawy. Ze względu jednak na punkt 5, najpierw sprawdziłbym czy nie ma zarejestrowanych problemów z dyskiem. W tym celu polecam program GsmartControl, najlepiej w postaci zip dla odpowiedniej wersji bitowej:

https://gsmartcontrol.sourceforge.io/home/index.php/Downloads

 

Gdzie uruchomiłeś chkdsk? W WinRE czy jakimś innym środowisku zewnętrznym? Pytam, bo chciałbym wiedzieć czy jest możliwość dotarcia do logu, który wygenerował chkdsk. 

 

Zamiast pisać przydługawe posty - po prostu pokaż jakie masz w komputerze dyski, a na nich jakie partycje. Piszesz, że nie interesuje Cię jak korzystać z diskpart. W takim razie jak chcesz sprawdzić jakie masz przypisane partycje? Sugeruję na początek uspokoić swoją rozbudzoną wyobraźnie i skupić się stricte na tym co piszę. 

 

Mogłeś od razu sprawdzić jaką literę mają przypisane Twoje partycje, w tym partycja systemowa. Domyślnie litera nie jest przypisywana, dlatego w Twojej gestii leży, aby literę jej przypisać.

Microsoft wprowadził istotne zamieszanie, ponieważ partycja systemowa to nie jest partycja z systemem, a partycja, która zawiera pliki potrzebne do startu systemu. Żeby było jeszcze śmieszniej to partycja rozruchowa to jest własnie partycja z systemem. Takie nazewnictwo jest przynajmniej od pojawienia się windowsa 2000, strzelam, że i dużo wcześniej.

 

Twoim podstawowym celem jest zatem sprawdzić jakie litery zostały przypisane dla partycji systemowej i rozruchowej. W rzadkich przypadkach partycja systemowa i rozruchowa jest ta sama. Podałem Ci w jaki sposób możesz to sprawdzić, co Ty kompletnie zignorowałeś. 

 

Możesz też sprawdzić wszystkie woluminy poleceniem w diskpart 

list vol 

 

Zobacz na screenie jak to wygląda, mam nadzieję, że teraz wszystko stanie się jasne. 

attachicon.gifwinre.png

Cześć,

 

Dziękuję - ja zupełnie bez emocji. Chodziło mi o to, że potrafię skorzystać z DISKPARTA czytając komendy w necie - nie rozumiałem czy mogę przydzielić partycję oraz jak użyć DISM. Nie odniosłem się ponieważ w trakcie pisania odpowiedzi zdałem sobie sprawę, że po prostu poproszę Cię o pomoc całościowo (stąd opis problemu), a nie będę pytał o DISM czy SFC, Diskpart itp ... To temat na nowy wątek, ale nie wiedziałem czy go zakładać.

 

Jeśli chodzi o DISM to już doszedłem do tego, że znakomita większość funkcji nie jest dostępna w WinRE7 - stąd moja frustracja. Próbowałem używać przełączników CheckHealth itp.

 

S.M.A.R.T - wszystko sprawdzone i w porządku

 

Chkdsk - uruchomiłem go po raz kolejny i kopiuję loga na pendrive. Jest 50% - idzie dość wolno.

 

Powiedz proszę jakie logi mogę dostarczyć?

nie widziałem ich dużo. Mam np. ntbtlog.txt, ale muszę skończyć chkdsk, żeby wyciągnąć pendrive.

IMG_2789.jpg IMG_2790.jpg IMG_2791.jpg IMG_2792.jpg IMG_2794.jpg IMG_2799.jpg

 

SFC uruchomiony poprzez MsDart - co ciekawe nie znalazł błędów, ale lepiej jeszcze raz sprawdzę czy zadziałał dla dobrego dysku. MsDart mapuje dysk z Windowsem tak żeby pracować od razu na nim.

 

Groszexxx - potrzebuję już pomocy jeśli chodzi o całość ogarnięcia tego. Czy sądzisz, że pobierając ISO Win7 z najnowszymi uaktualnieniami, mogę spróbować zrobić instalację reparacyjną? Weź pod uwagę, że nie wiem czy każde ISO ma opcję "upgrade" oraz, że nie mam dostępu do systemu - jest prawdopodobnie w hibernacji. Pokazuje się z etykietą "odzyskano".yyuj67ji576k

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

Spałem 2h przez to wszystko i jeszcze muszę normalnie pracować :-/ Jakiś program do naprawy MBR wywalił mi w szystkie partycje i spędziłem pół dnia na powrocie do punktu wyjścia. Wiem, że prosiłeś jedynie o FRST, ale nie wiem kiedy się tu "spotkamy", więc zostawiam dodatkowe informacje. Jeśli FRST Tobie wystarczy, to po prostu reszty nie otwieraj :-)

 

Załączam FRST, Checkdiska i listę plików (FileList.png), które wyciągnąłem z systemu + komunikaty, które pojawiały mi się w trakcie.

SMART pokazuje, że dysk ma już dość, pojawiły się pierwsze badblocki. Zrobiłem "remap" w programie Victoria.

 

Bardzo dużo było plików w folderze "Pending Renames" - przy pierwszym sprawdzeniu jakieś 2841, a po drugim ponad 6000+.

 

Powoli przymierzam się jednak do przejścia na inny dysk, bo wiele wskazuje na to że nie da się tego naprawić (BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO_74.txt) - zależało mi na odzyskaniu stanu z hibernacji i wygodnego backupu z poziomiu systemu, ale tracę już nadzieję. Czy znasz może jakieś oprogramowanie - komercyjne lub darmowe do zgrywania plików z systemu? Chodzi mi o numery seryjne oprogramowania, dane z folderów "specjalnych" typu pulpit, dokumenty, dane aplikacji, bookmarki z przeglądarek itp. Wiem, że jest tego dużo i mam już swoje typy, ale być może coś mógłbyś polecić z doświadczenia?

 

01_win7_odzyskano.jpg IMG_2802.jpg IMG_2808.jpg IMG_2813.jpg IMG_2818.jpg IMG_2819.jpg IMG_2820.jpg IMG_2821.jpg IMG_2822.jpg IMG_2823.jpg IMG_2824.jpg

 

 

post-19723-0-12060000-1513195447_thumb.png

FRST.txt

chklog.txt

BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO_74.txt

Odnośnik do komentarza

Tutaj kluczową kwestię odgrywa tej fragment: 

 

"ATTENTION: Software hive is not loaded." 

 

 

To oznacza, że klucz software istnieje, ale nie może zostać załadowany.

i tutaj: 

 

BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO (74)

Can indicate that the SYSTEM hive loaded by the osloader/NTLDR
was corrupt.

Do tego jakieś błędy w kluczu system

W dodatku system ładuje ustawienia z klucza: 

 

Default: ControlSet002

Nie wiem jakie masz wartości w kluczu 

Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Select

Głownie chodzi o LastKnownGood, ale moglbys pokaz wszystkie. Być może LastKnownGood będzie miało wartość 1, wówczas można spróbować opcji - Ostatnie znane dobra konfiguracji z opcji zaawansowanego uruchamiania (f8 przed startem systemu). Jednakże to dopiero po sprawdzeniu klucza software.

 

 

4. Skorzystałem z Boot Repair Win7 (WinRE jak mniemam) i chyba zbyt szybko użyłem opcji związanych z MBR - fixmbr itp (nie pamiętam dokładnie)

W takim razie powinieneś mieć log w tej lokalizacji:

C:\WINDOWS\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt

Możesz go tutaj załączyć. 

 

Pokaż też zawartość folderu regback 

c:\windows\system32\config\regback

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

W folderze \C\System Volume Information mam plik Syscache.hve

 

Jak mogę przejrzeć nazewnętrzym komputerze zawartość  rejestru? Mogę to zrobić pod MsDartem, ale robię kolejny chkdsk dla pewności.

 

Tutaj lista plików z Windows\system32\config : https://openload.co/f/dM2NX1lri-w/System32_config_files_list.txt

SrtTrail_log.txt

SrtTrail.txt

post-19723-0-38200000-1513240889_thumb.png

Odnośnik do komentarza

To jest zawartość linku rzekomo z zawartością folderu config w c:\windows\system32\config\ 

Zamieszcze tylko jedna linijke jako przyklad: 

 

Modified Path Name Format Type Size Hidden Read Only MD5
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2017-12-04 16:51:50 C:\Users\Ainthine\Desktop\bootcd\MatLogs_\Windir\System32\7B296FB0-376B-497e-B012-9C450E1B7327-5P-0.C7483456-A289-439d-8115-601632D005A0 7B296FB0-376B-497e-B012-

 

Podana lokalizacja zawiera zawartość folderu C:\Users\Ainthine\Desktop

 

 

 

W folderze \C\System Volume Information mam plik Syscache.hve

 

 

Skąd wziąłeś w ogóle tę lokalizację? Dlaczego akurat wspomniałeś o tym pliku? 

 

Ostatni raz proszę o zakończenie tej swojej radosnej twórczości i ścisłe wypełnienie poleceń, w innym przypadku po prostu zaprzestanę udzielania pomocy. 

 

 

Smart dysku zawiera 8 nieczytelnych sektorów. Ten smart jest sprzed skanu jak mniemam. W takim razie pokaż go jeszcze raz za pomocą programu GSmartControl. Nie wiem dlaczego samodzielnie uruchomiłeś skan z przełącznikiem remap. Mogłeś narobić sobie sporo problemów bez wykonania uprzedniej kopii najwazniejszych plików. 

 

Co się tyczy zaś raportu z automatycznej naprawy : 

 

 

 
Boot status indicates that the OS booted successfully.

 

On nam nie pomoże

 

Czy sprawdzałeś czy tryb awaryjny działa? 

 

Ponawiam również pytania z poprzedniego postu. 

Odnośnik do komentarza

Pod podanym adresem nie ma zawartości z rzekomo z zawartością folderu config w c:\windows\system32\config\ 

Zamieszcze tylko jedna linijke jako przyklad: 

 

Modified Path Name Format Type Size Hidden Read Only MD5
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2017-12-04 16:51:50 C:\Users\Ainthine\Desktop\bootcd\MatLogs_\Windir\System32\7B296FB0-376B-497e-B012-9C450E1B7327-5P-0.C7483456-A289-439d-8115-601632D005A0 7B296FB0-376B-497e-B012-

 

Podana lokalizacja zawiera zawartość folderu C:\Users\Ainthine\Desktop 

 

Mało tego, prosiłem wyraźnie o: 

 

Pokaż też zawartość folderu regback 

c:\windows\system32\config\regback

 

c:\windows\system32\config\ to nie to samo co c:\windows\system32\config\regback

 

 

 

W folderze \C\System Volume Information mam plik Syscache.hve

 

 

Skąd wziąłeś w ogóle tę lokalizację? Dlaczego akurat wspomniałeś o tym pliku? 

 

Ostatni raz proszę o zakończenie tej swojej radosnej twórczości i ścisłe wypełnienie poleceń, w innym przypadku po prostu zaprzestanę udzielania pomocy. 

 

 

Smart dysku zawiera 8 nieczytelnych sektorów. Ten smart jest sprzed skanu jak mniemam. W takim razie pokaż go jeszcze raz za pomocą programu GSmartControl. Nie wiem dlaczego samodzielnie uruchomiłeś skan z przełącznikiem remap. Mogłeś narobić sobie sporo problemów bez wykonania uprzedniej kopii najwazniejszych plików. Na screenie w logfile widać tylko 8 ostatnich błędów, nie wiem, gdzie występowały pozostałe 8. Można podsumować, że strzeliłeś sobie w kolano, bo teraz, gdy zostały zremapowane nie dowiemy się, gdzie były. Być może były w zupełnie innym miejscu niż te widoczne na screenie. To opcja małoprawdopodobna, ale jest możliwe, aby pojawiły się w miejscu, gdzie są systemowe pliki. 

 

Co się tyczy zaś raportu z automatycznej naprawy : 

 

 

 

 

 
Boot status indicates that the OS booted successfully.

 

On nam nie pomoże

 

Czy sprawdzałeś czy tryb awaryjny działa? 

 

Ponawiam również pytania z poprzedniego postu. 

Skończ na własną rękę używać zewnętrznych środowisk. Nie wiesz co robisz, nie gromadzisz logów, wpisujesz jakieś komendy znalezione w internecie jak chociażby te z fixmbr. Do naprawy jest środowisko WinRE i w większości przypadków wystarcza w całkowicie. Na dokładkę logi są zapisywane automatycznie i nie ulatniają się tak jak w innych srodowiskach zewn. 

Odnośnik do komentarza

 

Pod podanym adresem nie ma zawartości z rzekomo z zawartością folderu config w c:\windows\system32\config\ 

Zamieszcze tylko jedna linijke jako przyklad: 

 

Modified Path Name Format Type Size Hidden Read Only MD5

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2017-12-04 16:51:50 C:\Users\Ainthine\Desktop\bootcd\MatLogs_\Windir\System32\7B296FB0-376B-497e-B012-9C450E1B7327-5P-0.C7483456-A289-439d-8115-601632D005A0 7B296FB0-376B-497e-B012-

 

 

Podana lokalizacja zawiera zawartość folderu C:\Users\Ainthine\Desktop 

 

Mało tego, prosiłem wyraźnie o: 

 

 

c:\windows\system32\config\ to nie to samo co c:\windows\system32\config\regback

 

Skąd wziąłeś w ogóle tę lokalizację? Dlaczego akurat wspomniałeś o tym pliku? 

 

Ostatni raz proszę o zakończenie tej swojej radosnej twórczości i ścisłe wypełnienie poleceń, w innym przypadku po prostu zaprzestanę udzielania pomocy. 

 

 

Smart dysku zawiera 8 nieczytelnych sektorów. Ten smart jest sprzed skanu jak mniemam. W takim razie pokaż go jeszcze raz za pomocą programu GSmartControl. Nie wiem dlaczego samodzielnie uruchomiłeś skan z przełącznikiem remap. Mogłeś narobić sobie sporo problemów bez wykonania uprzedniej kopii najwazniejszych plików. Na screenie w logfile widać tylko 8 ostatnich błędów, nie wiem, gdzie występowały pozostałe 8. Można podsumować, że strzeliłeś sobie w kolano, bo teraz, gdy zostały zremapowane nie dowiemy się, gdzie były. Być może były w zupełnie innym miejscu niż te widoczne na screenie. To opcja małoprawdopodobna, ale jest możliwe, aby pojawiły się w miejscu, gdzie są systemowe pliki. 

 

Co się tyczy zaś raportu z automatycznej naprawy : 

 

 

 

On nam nie pomoże

 

Czy sprawdzałeś czy tryb awaryjny działa? 

 

Ponawiam również pytania z poprzedniego postu. 

Skończ na własną rękę używać zewnętrznych środowisk. Nie wiesz co robisz, nie gromadzisz logów, wpisujesz jakieś komendy znalezione w internecie jak chociażby te z fixmbr. Do naprawy jest środowisko WinRE i w większości przypadków wystarcza w całkowicie. Na dokładkę logi są zapisywane automatycznie i nie ulatniają się tak jak w innych srodowiskach zewn. 

 

hej, jestem w biegu aktualnie - na resztę pytań odpowiem po powrocie

 

Ainthine to komputer pożyczony. Zrobiłem tak:

Uruchomiłem WinRE -> Podłączyłem Pendrive'a -> Przeczytałem w internecie, które logi są ważne + wyszukałem pliki po datach modyfikacji (daty w okolicy "zepsucia") i odwzorowałem sobie strukturę na USB. Zgrałem to póki co na komputer, z którego piszę oraz w którym mam internet. Wykonuję więc polecenia, tylko lista plików była robiona programem na komputerze "Ainthine". W związku z czym to nie jest istotne: C:\Users\Ainthine\Desktop\bootcd\MatLogs_\ , a Windir to "Windows"

 

Poniżej wpis do rejestru, o który pytałeś:

https://openload.co/f/p4QeeNZf90I/IMG_2825.JPG

 

Awaryjny nie działa. To jest folder RegBack, ale wrócę z oryginalnym źródłem

Odnośnik do komentarza

Groszexxx tak się zastanawiam - używałem programów typu CCleaner, Clean Master itp. Z tego co kojarzę one robią backup rejestru przed zmianami (o ile oczywiście nie zignorowałem tego). Czy Twoim zdaniem jakimś pomysłem byłoby przywrócenie tego z tych programów? Miałbym rejestr z potencjalnymi wirusami czy jakimś śmietnikiem, ale system miałby szansę zbootować

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...