Skocz do zawartości

Wi-Fi doesn’t have valid IP configuration [Windows 10]


KrS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

1 raz zostałem pokonany przez windowsa.

 

Bedę pisał w skrócie, po czysczeniu rejestru i aktualizajci kilku programów (w tym comodo) przestał działaś internet.

 

Łączy się z siecią ale nie otrzymuje dostepu do internetu, tak jakby dhcp nie działał, albo mój protokół ip v4 miał na sztywno przypisane jakieś magiczne DNS'y (lub ip).

 

Kto miał do czynienia z Comodo ten pewnie wie, ze czasem jego deinstalacja kończyła się tym, że jego usługa Comodo DNS zostawała w konfiguracji karty sieciowej. W tedy pomagała ręczna deinstalacja tej usługi lub nawet tylko odptaszkowanie.

 

Zrobiłe mto na swoim windowsie jak zwykle ale tym razem internet nie wrócił... Usługa comodo dns zniknęła całkowicie z usług we właściowościach karty sieciowej (zainstalować też jej sie nie da) czyli teoretycznie jej nie ma a mimo to ip configuration jest złe.

 

Oczywiście netsh winsock rest, int ip rest, ipconfig /renew, release, flusdns nie pomaga. Deisntalacja karty, uslug, przypisanie na sztywno dns i ip - tez nie pomagają.

 

Wyłączenie dhcp, włącznie - nie pomaga.

 

Siedzę już 4h nad tym i nic. Pomaga jedynie system restore - ale szczerze, chcę dojśc do tego jak to naprawić.

 

Moje pytania:

 

- jak się dostać do folderu zawierającego usługi do zianstalowania we własciowścach karty sieciowej (network feature type)

 

Zakładam, że albo usunięty recznie panda, albo comodo zostawiły gdzies po sobie ustawienia których nie mozna nadpisać. Tylko nie wiem jak to odnaleźc w systemie.

 

Oczywiście czekam na inne propozycje.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post-391-0-68900000-1512768648_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...