Skocz do zawartości

Problem z ikonami pulpitu i profilem icc - Windows 7


cAst0r

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to mam problem z zapisaniem położenia i wielkości ikon pulpitu. Profil ICC monitora też nie chce się zapisać na stałe. Opiszę pokrótce co robiłem.

Po instalacji windowsa wszystko było w porządku, dopiero po paru miesiącach zaczęło się chrzanić.

Moje próby:

1. Ustawiam ikony i ICC tak jak chce, restartuje komputery i jest tak jak ustawiłem. Ale jak odłączę komputer od zasilania to wszystkie ikony są z lewej strony i profil ICC nie jest załadowany.

 

2. Gdzieś przeczytałem żeby założyć drugie konto w windowsie i to pomogło na problem. Ikony nie zmieniały położenia i ICC był dobrze załadowany. Chciałem jednak mieć tylko jedno konto w Windowsie, więc usunąłem to nowsze testowe i zrobiłem tak jak w tej poradzie (na starym koncie):

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-start/ikony-pulpitu-zmieniaj%C4%85-po%C5%82o%C5%BCenie/c6444fb8-b7ff-4671-af1c-3ea0217b9416

 

Nie pomogło i doszedł kolejny problem z wielkością ikon która ustawia się automatycznie na  "średnią" i każde przesunięcie ikony skutkuje tym, że po odświeżeniu pulpitu ląduje ona po lewej stronie. Czy to restart czy odlączenie od zasilania kompa dalej jest to samo. Nie mogę zmieniać wielkości ikon pulpitu ani położenia, bo i tak się przestawi. Natomiast profil ICC wgrywa się poprawnie..  Próbowałem jeszcze odwrócić ustawienia które były podane w tym linku, ale nic to nie dało. Ręce mi już opadają...

 

A i jeszcze spróbowałem założyć nowe konto administratora i na nim jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Raporty nie wykazują oznak infekcji (drobne szkodliwe zmiany w pliku Hosts). Temat przenoszę do działu Windows 7, gdzie będzie prowadzona dalsza pomoc. 

 

W spoilerze zadaję działania poboczne: czyszczenie pliku Hosts, pustych wpisów, usunięcie polityk gryp i czyszczeniem lokalizacji tymczasowych. 

Wiesz może dlaczego C:\Windows\system32\wuaueng.dll nie posiada podpisu cyfrowego? To usługa Windows Update Agent - była wymieniana z nieznanego źródła? Sprawdzę ja na VirusTotal. 

 

 

Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik tekstowy. Wklej do pliku następującą treść:

 

CloseProcesses:
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender: Ograniczenia HKU\S-1-5-21-681908984-3436804994-3010444629-1000\...\Policies\Explorer: []
S3 VGPU; System32\drivers\rdvgkmd.sys [X] VirusTotal: C:\Windows\system32\wuaueng.dll
Hosts:
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.
 
Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Dostarcz go.

Odnośnik do komentarza

Hasło kluczowe dla tego problemu to BagMRU

 

Cytuje post Picasso: 

 

 

Pokaż listę uprawnień kluczy. Pobierz MiniRegTool, z prawokliku na narzędzie "Uruchom jako Administrator", w oknie wklej:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags\1
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags\1\Desktop
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\Bags
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\BagMRU
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags

Zaznacz opcję List permissions i klik w Go. Wynikowo powstanie log perms.txt.
Odnośnik do komentarza

Pierwsze co zrobiłem to było kliknięcie w to, ale "The article also contains information about the end of support notification for legacy Fix it solutions."  "If you are redirected to this article when you click the Download button of a “Fix it” solution in a Microsoft Knowledge Base article, this means that the solution has been retired and is no longer supported. We recommend that you use one of the following diagnostics to resolve your software issues."

Odnośnik do komentarza

Hm... to bardzo dziwne jakoby ww. objawy pojawiły się akurat po powyższym fixie. Tak w ogóle fix wykrył jakieś problemy? Jeśli tak, to jakie? 

Wydaję mi się ponad to, że możesz skorzystać z przywracania systemu - o ile miałeś tę opcję włączoną. 

 

Wróćmy do postu nr 11. Zacytuję Picasso: 

 

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell]
"BagMRU Size"=-

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

2. Zabij explorer.exe. Przez Menedżer zadań uruchom regedit i z menu Plik zaimportuj FIX.REG.

3. Uruchom explorer.exe. Ustaw układ na Pulpicie. Zresetuj system.

https://www.fixitpc.pl/topic/8581-zapamietywanie-widokow-folderow/page-2

post 22. 

I informacja odnośnie kluczu dla wersji x64

Cytuje Picasso: 

 

 

 w artykule jest niedomówienie dla systemów 64-bit. Te pokazane tam dodatkowe klucze odnoszące się do Wow6432Node są związane z działaniem 32-bitowego eksploratora (C:\Windows\SysWOW64\explorer.exe). Domyślny 64-bitowy C:\Windows\explorer.exe utylizuje te podane w bloku wyżej. Kluczy związanych z eksploratorem 32-bit może nawet w ogóle nie być w rejestrze, jeśli nigdy nie uruchomiono powłoki 32-bit ani aplikacji 32-bit wywołującej kontekst eksploracyjny.

 

Tutaj znamienny jest fakt, że problem występuje rowniez na nowym koncie uzytkownika, musze pomyslec co dalej z tym fantem. 

Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze jeden sposób na dostarczenie szczegółowych informacji co się dzieje, ale ich analiza jest na granicy mojego poziomu, 

 

Wykorzystajmy program ProcMon. 

 

Rozpakowujesz, uruchamiasz program. Włączasz rejestrowanie (domyslnie powinno byc nawet włączone). Wyszukujesz proces Explorer.exe  - klikasz na niego prawym przyciskiem myszy > include 'Explorer.exe'. Wowczas powinny byc same procesy explorera. Uruchom jakiś folder i spróbuj zmienić w nim widok folderu + np. jakieś sortowanie czy grupowanie. 

 

Potem  File > Save - zaznacz druga opcje od gory, format Native (pml)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...