Skocz do zawartości

Zaczęło się od problemów w grafiką


Nikoguj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  :)  Przepraszam że temat wątku nie jest jednoznaczny, ale mam dosyć nietypowy problem i nawet nie wiem jak go nazwać.  :(

Opiszę dokładnie wszystko po kolei, bo nie wiem które informacje będą potrzebne.

Ostatnio przenosiłem komputer (stacjonarny) do innego pokoju. Chciałem odpalić grę w 4K i pograć na kierownicy. Zarówno 4K jak i kierownica nie działały. Po aktualizacji sterowników do karty graficznej i zainstalowaniu sterowników do kierownicy, wszystko chodziło jak należy. Przeniosłem komputer z powrotem do pokoju macierzystego. Przez jeden dzień było wszystko w porządku. Pod koniec dnia Windows chciał się zaktualizować przy zamykaniu, więc mu na to pozwoliłem. Następnego dnia gdy włączyłem komputer, kolor zielony na ekranie był przesunięty względem innych kolorów (w biosie, podczas półgodzinnej aktualizacji systemu i gdy system został zaktualizowany). Był na tyle przesunięty, że nie dało się normalnie używać komputera. Zresetowałem komputer i problem dalej istniał. Doszedłem do wniosku, iż może to być spowodowane tym, że przenosiłem komputer i może uszkodziłem grafikę. Zdjąłem obudowę oraz wyjąłem kartę graficzną, podpiąłem ekran przez HDMI do płyty głównej (procesor ma zintegrowaną grafikę) i problem dalej występował. Wyjąłem kości RAM'u, nic nie wydawało mi się uszkodzone mechanicznie. Włożyłem z powrotem RAM i grafikę. Włączyłem komputer i ku mojemu zdziwieniu kolory wróciły do normalności. Bios startował normalnie, system natomiast ładował się bardzo długo (myślałem że przez tą aktualizację). Zresetowałem komputer, w celu sprawdzenia czy już wszystko normalnie. Jednak dalej system próbował się włączyć 10 minut i zaciął się na ekranie ładowania, odpiąłem zasilanie. Włączyłem go jeszcze raz, gdy ładował się system, pokazał się brak sygnału na monitorze, znowu odpiąłem zasilanie. Kolejny raz włączyłem komputer, system ładował się (ok. 4 minut), potem wyskoczył brak sygnału na monitorze i po parudziesięciu sekundach, ekran wrócił i mogłem normalnie używać komputera. Teraz gdy włączam komputer, jest to loteria. Czasem będzie ładował się 4 minuty, potem wyskoczy brak sygnału i po pewnym czasie normalnie się włączy. Czasem pojawi się brak sygnału na monitorze i się nie włączy, a jeszcze innym razem system zawiesi się na ładowaniu.

Bardzo proszę o pomoc, gdyby były potrzebne jeszcze jakieś informacje proszę pisać. 

 

Link do archiwum z zrzutami, które zrobiłem:

http://www100.zippyshare.com/v/153W5YHT/file.html

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zaktualizowałem przez UEFI. Zresetowałem go też do ustawień fabrycznych i zmieniłem taktowanie RAM na 3000. No powiem, że się trochę poprawiło, 40 sekund się włącza.

Zauważyłem bios staruje normalnie. Potem gdy ładuje się system, to USB działa normalnie i słychać pracujący dysk HDD. Po chwili USB nie daje zasilania i dysk przestaje pracować, ale kółko ładowania ciągle się kręci. Po około 20 sekundach dopiero coś jakby zatrybiało (słychać znowu dysk, USB działa) i system się włącza. Nie wiem czy te informacje są w jakikolwiek sposób potrzebne, ale zwracam uwagę na każdy szczegół.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...