Skocz do zawartości

Dysk zewnętrzny niedostępny (błąd CRC) - próba odzyskania danych


kolo

Rekomendowane odpowiedzi

I od razu seryjnie mój drugi wpis.

 

Skan DMDE pokazuje, że skopiowany został ostatni sektor z danymi, po którym znajduje się 8 jednostkowych sektorów z informacją BAD. Po tych 8 są z powrotem normalne ciągi danych. Czy jeśli miałbym  wznowić kopiowanie, to ustawić od pierwszego nieskopiowanego, czyli pierwszego z tej serii 8 BAD, czy ominąć to i zacząć po tych 8? (A propos posta wyżej, być może komputer się sam zresetował do tego czarnego ekranu przy trafieniu na tego pierwszego BAD-a - jeśli tak, to może nie ma sensu powtarzanie tego...?).

 

(Komunikat od Windowsa o problemach z dyskiem i zalecanym backupie pojawia się częściej i chyba nawet w mocniejszej treściowo formie (coś a la "zaleca się niezwłocznie wykonać kopię zapasową, by uniknąć utraty danych...".)

post-14091-0-03220000-1529367739_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skończyłem kopiowanie posektorowe. Kluczowe w przyspieszeniu było zrezygnowanie z 2 ponowień kopiowania uszkodzonych sektorów (czyli ustawienie na 0) - tak jak rozumiem język polski, wtedy była tylko 1 próba podejmowana (i 0 ponowień).

 

Wciąż nowy dysk, na którym jest kopia posektorowa, jest widoczny w "Moim komputerze" tylko jako dysk - tzn. bez danych, ile obszaru zajętego/wolnego. Jak go klikam, to jest (wciąż) info o konieczności sformatowania dysku przed użyciem. Czyli nie ma dostępu od tej strony. Czy ten stan dysku się kiedyś skończy?

 

Co prowadzi mnie do kluczowego pytania: co teraz z kopią posektorową? Jak poskładać te dane? 

 

+

 

taki komunikat systemowy, jak na screenie: to jest normalne po zapisaniu kopii posektorowej na dysk (tylko to tam jest), a przed zrobieniem z tym czegokolwiek dalej?

post-14091-0-28920000-1529611779_thumb.png

Odnośnik do komentarza

W trakcie pełnego skanowania (zazn. tylko NTFS) wyskoczyło mi analogiczne okno przy błędzie danych CRC, jak wtedy przy kopiowaniu. Co mam teraz wybrać przy skanowaniu? Otworzyłem obok parametry, żeby było widać automatyczne ustawienia (przy kopiowaniu wybrałem "Ignoruj wszystkie", no i w parametrach 0 ponowień w tej drugie fazie kopiowania, po czym było oczywiście przyspieszenie. A tutaj?)  

post-14091-0-33100000-1530287996_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Nie to, że mi to zajęło tyle czasu (dopiero mogę teraz odp.), ale chyba nie rozumiem, choć się starałem (sorry).

 

Czy chodzi o wybranie tego pierwszego z góry woluminu (NTFS 0, o min. rozmiarze 1,58 TB) z wyników pełnego skanowania? Jeśli tak, to chodzi Ci, żeby porównać z zawartością zepsutego dysku, którą pamiętam?

Okno z wynikami pełnego skanowania oczywiście już zamknąłem (po zrobieniu screena). Jeśli chodzi o ten wolumin, który wymieniłem powyżej, to jak się do niego dostać z poziomu tego wcześniej wrzuconego screena (w załączeniu) - czyli po prostu po odpaleniu dmde i sprawdzenia dysku z kopią?

 

PS. Kiedy przed chwilą to zrobiłem, tzn. odpaliłem dmde i kliknąłem na dysk z kopią, to po kliknięciu czegoś tam - ale nie pamiętam czego (chcąc się dostać do woluminu, który jest na screenie z pełnego skanowania, myśląc, że o to Ci chodzi) mignęło mi drzewko z zawartością m.in mojego ratowanego dysku - tzn. linijka zaczynała się od "root" coś tam, a potem wymienione w nawiasie moje foldery z dysku. Nie wiem, czy o to Ci chodzi w Twoim poleceniu powyżej; nie wiem, jak wrócić do tego drzewka.

post-14091-0-49041000-1530987291_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Będzie żenująca łopatologia, ale trudno.

Po podświetleniu Elements (1 kilk) mam taki obraz (screen 1).

Kiedy robię dwuklik na Elements, to pojawia mi się taki komunikat (screen 2) - wybieram tę automatycznie zaznaczoną opcję "użyj tego wirtualnego rozmiaru".

Kiedy to zatwierdzam, wchodzę do Elements (screen 3).

I tu nie rozumiem tego od Ciebie (tzn. nie wiem, do czego to odnieść): "Potem dodaj, zapisz zmiany + plik wycofywania".

Domyślam się, że mam zaznaczyć kwadracik Elements (zaznacza się wtedy automatycznie podfolder $Root) i puścić skanowanie - czy tak?

post-14091-0-23000000-1531439181_thumb.png

post-14091-0-93640000-1531439188_thumb.png

post-14091-0-12080000-1531439220_thumb.png

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Cześć. Sorry, nie wiem, co dalej z poziomu tego screena. Szczególnie w kontekście Twojego zdania: "Potem dodaj, zapisz zmiany + plik wycofywania." (Plik wycofywania?) - jeśli jestem w tym miejscu, w którym powinienem być... Po zaznaczeniu Roota - jak jest na screenie - mam dać skanowanie (niebieska strzała w panelu o góry - tylko że to jest chyba "Pełne skanowanie" - bez sensu byłoby jeszcze raz, ale może tyczy się to tylko zaznaczonego folderu Root)? Czy raczej mam wybrać coś z tej listy z lewego kliku (Odzyskaj obiekt...? Odzyskaj pliki...?)?

post-14091-0-90860000-1532908790_thumb.png

Odnośnik do komentarza

(ha ha ha. a) jestem za głupi  b ) byłem zbyt leniwy c) tłumaczysz oszczędnie d) gdybym nie znalazł troszkę analogicznego tematu sprzed 2 lat, to bym 1 cm nie ruszył - wszystkie odpowiedzi są dla mnie prawidłowe)

 

2 opcje:

 

1. Sięgam do "Kliknij na zolty znaczek i napis ELEMENTS.. Potem dodaj, zapisz zmiany + plik wycofywania." sprzed kilku postów - i raportuję może tylko informacyjnie:

 

Klikam raz na ELEMENTS (bez wchodzenia do), robię Twoje 'Dodaj' czyli 'Wstaw' i pojawia mi się komunikat - screen 1. Wybieram 'tak', pojawia mi się odpowiedź ze screena 2. Wycofuję się z tego.

 

2. Otwieram ELEMENTS, rozwijam Root ('Rozwijaj' - tu rozwija do ostatniego poziomu; przy 'Expand levels' pyta o ilość poziomów - nie wiem, na którym poziomie kończą się podfoldery, więc 'Rozwijaj' jest tu chyba lepsze). Klikam Root, wtedy zaznacza też wszystkie podfoldery do końca. I teraz co trzeba uczynić? Nie widzę 'Wstaw' (ani 'Dodaj') - ale pewnie dlatego, że jestem w oknie drzewa katalogów, a nie partycji - tak w jak opcji 1. Mam znaleźć 'Wstaw' do tego całego zaznaczonego Roota (nie widzę)? Czy mam puścić skanowanie (niebieski trójkąt w górnym panelu) tego, co zaznaczyłem? Coś innego?

 

(cztery prawdziwe odpowiedzi z pierwszej linijki doprowadziły mnie do tego momentu. no może nie b ) - staram się).

post-14091-0-43260000-1532996197_thumb.png

post-14091-0-01580000-1532996204_thumb.png

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Szczerze mówiąc, wolałbym zmobilizować się do zrozumienia procesu niż pójść łatwiejszą drogą... Odnosząc się do chyba ostatniego polecenia: rozwinąłem Roota. Zaznaczam jednym kliknięciem wszystkie foldery i pod(pod-pod)foldery. Z prawego kliku mam takie opcje jak na screenie. Nie wiem, co dalej.

Jeśli jednak za mało, za wolno, to daj znać...

 

PS. Zaś - tak jak pisałem - idąc za Twoim wcześniejszym poleceniem z posta #87, kiedy chcę kliknąć 1x na Elements i go Dodać/Wstawić, to pojawiają się te 2 screeny z mojego poprzedniego wpisu.

Jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie na tym etapie, to po podłączeniu dysku z kopią posektorową wciąż dostaję na wejście komunikat, że dysk nie jest sformatowany...

po rozwinięciu Roota - opcje z lewego kliku.jpg
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...