Skocz do zawartości

Dwa TB jednocześnie


mojomr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam szybkie pytanie. Czy zna ktoś sposób aby włączyć dwie instancje Thunderbirda jednocześnie? Chodzi mi o to, że mam dwa profile (tożsamości) i chciałbym aby można był uruchomić obie na raz (najpierw jedną, później drugą i działają obie jednocześnie). Teraz mam tak, że mogę włączyć albo jedną albo drugą. Przeszukałem net ale najkonkretniejszą poradą jaką znalazłem było edytowanie zmiennych środowiskowych - połowy nie zrozumiałem :-)  I szczerze mówiąc wolę nie kombinować ze zmiennymi bo opis dotyczył FF więc nie jestem pewien czy zadziałałby.

Zrobiłem osobny skrót do programu, wstawiłem w Elemencie docelowym przełącznik -p "nazwa profilu" ale nie działa.

Hmm... tak jak można mieć uruchomionego Firefoksa z kilkoma kartami tak chyba można uruchomić TB z "dwoma kartami"? Informatyk w pracy rozłożył ręce... :wacko:

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niezbyt wygodnym, ale całkowicie skutecznym sposobem jest uruchomienie drugiej instancji w Sandboxie albo jakieś innej piaskownicy.

Za dużo roboty - musiałbym doinstalować piaskownicę, później uruchamiać w sandboxie... Szukam czegoś naprawdę prostego (tzn.zrobić raz jakiś skrypt, przełącznik, sposobik) a później używać na jedno kliknięcie.

 

Mogę zapytać po co Ci dwie instancje jednocześnie?

Żadna tajemnica :)  Jedno konto mam na serwerze firmy, dla której pracuję, drugie całkiem moje firmowe. Praca taka sama, podobni Klienci ale potrzebuję rozdzielić "moich" od "prawie moich". Wchodzenie na "moją" pocztą przez www jest uciążliwe. Poza tym już dwa razy zwiększałem przestrzeń dyskową, za chwilę nie będę miał co zwiększać. TB załatwia problem - nie zostawiam kopii na serwerze. Wiem, że to nieco ryzykowne ale.. ponad 10 lat ani razu kopia wiadomości na serwerze nie była mi potrzebna więc nawet jak raz na 10 lat coś się "sypnie" - poradzę sobie. Myślę ew. o innym kliencie poczty po prostu, choć wolałbym TB - przyzwyczaiłem się.

Edytowane przez Miszel03
Poprawiam formatowanie posta (źle nałożyłeś cytaty). //Miszel03
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...