Skocz do zawartości

Rozłączanie połączenia z ruterem, jakiś wirus, trojan?


Noosfe

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Raporty nie wykazują oznak infekcji, w spoilerze zadaję działania kosmetyczne. 

Na przyszłość: programy typu DLL-Fixer (widzę ich ślady w raportach) to niebezpieczne twory - pliki nie są nigdzie zweryfikowane i mogą nieść za sobą przykre konsekwencje.

Posiadasz oprogramowania zabezpieczające firmy Qihoo, więc: z firmą są związane liczne kontrowersje oraz afera z manipulowaniem wyników w testach. Ponadto, raporty na temat reklam produkowanych przez program. 

 

Temat przenoszę do działu Sieci.

 

 

Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik fixlist.txt. Wklej do pliku następującą treść:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
ContextMenuHandlers5: [igfxcui] -> {3AB1675A-CCFF-11D2-8B20-00A0C93CB1F4} =>  -> Brak pliku
Task: {47B29258-E732-4F5E-A142-44CFABCDA675} - \MSI_Dragon Center -> Brak pliku 
GroupPolicy: Ograniczenia 
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-3826362986-3231539259-4117738225-1001 -> DefaultScope {A0E5B0CC-5559-4EDB-8704-D724F026DD50} URL = 
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-3826362986-3231539259-4117738225-1001 -> {A0E5B0CC-5559-4EDB-8704-D724F026DD50} URL =
C:\Users\TNR\Desktop\Games\The Evil Within 2.lnk
C:\Users\TNR\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Infogrames\Desperados\Play Desperados.LNK
C:\Users\TNR\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Infogrames\Desperados\Readme.LNK
CMD: netsh advfirewall reset 
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Dostarcz go.

 

Odnośnik do komentarza

Tak był DLL-Fixer, ale wydaje mi się że problem był zanim go zainstalowałem.

 

Jeśli chodzi o oprogramowania zabezpieczające firmy Quihoo, to od wczoraj mam 360 Total security - myślałem że on coś znajdzie ale nic z tego. Już go odinstalowałem.

 

Gdy podłącze laptopa kablem z ruterem, problem znika i internet jest cały czas.

 

Uszkodzona karta wifi w laptopie??? Laptop jest prawie nowy ma 4 miesiące, pasowało by go sprawdzić w innej sieci wifi.

Odnośnik do komentarza

Więc tak. Siedzę 3 metry od rutera, więc jest blisko i problem jest dalej. Gdy podłącze kablem laptopa z ruterem problem znika. Gdy udostępniam neta z iphona to występuje podobne zjawisko, z tym że ja temu telefonowi nie ufał bym... teraz jestem u znajomego podłączyłem sie do jego wifi i wszystko działa normalnie. Nie gubi sieci nie zrywa internetu, a już myślałem że mam uszkodzoną kartę sieciową wifi, skoro to nie to i nie ma żadnego wirusa to by znaczyło że problem jest w ruterze, ale zaznaczam że mam w domu jeszcze dwa laptopy hp i lenovo i tam problemu nie ma żadnego. Ruter z Netii. Oszczędzanie energii we właściwościach karty sieciowej wifi jest wyłączone.

Odnośnik do komentarza

Z tym, że są dwie częstotliwości wifi. To, że działa Ci bez problemu 2,4 GHz nie znaczy, że problemy nie występują na 5 GHz bądź odwrotnie, dlatego musisz napisać dokładnie - w której częstotliwości występuje problem i czy faktycznie jest różnica między nimi. W razie, gdybyś miał trudności - podaj model swojego routera i ustawień oraz modelu kumpla i jego ustawień. Ta częstotliwość jest kluczowa. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...