Skocz do zawartości

Bsod z ntoskrnl.exe i wiele typów błędów


dzejzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku tygodni mam problem z moim komputerem. Zazwyczaj podczas porannego uruchomienia komputera wyskakują mi bsody o różnych typach błędów, ale zawsze z plikiem ntoskrnl.exe. Byłem przekonany, że to z powodu starego dysku, gdyż w programie CrystalDiskInfo wyświetliło się kilka błędów. Zmiana dysku na nowy nie pomogła. Z pół roku temu był podobny problem, ale zmieniłem napięcie na kościach RAM o +0,05V i problem zniknął. Na nowym dysku stoi świeży Win7 Home Premium 64bit.

 

 

zjk9QTO.png

 

 

Obecnie szukam pomocy również na innym forum https://winclub.pl/topic/13169-bsod-z-ntoskrnlexe-i-wiele-typ%C3%B3w-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w/ ale na razie bez efektów. Próbowałem resetować bios do najlepszych ustawień, bez pozytywnych rezultatów.

Specyfikacja komputera:

Zasilacz: Corsair VS550W
Płyta główna: Asus P8P67
Procesor: I5 2320 4x3,0 Mhz
Chłodzenie: Box
Grafika: Nvidia GeForce GTX 660
Pamięć Ram: Crucial Ballistic 2x4GB 9 CL 1600 Mhz
Dysk: Toshiba P300 1TB
Karta sieciowa: Tp-Link WN751ND v2
Bios: 3602

W załączniku dodałem logi z programu FRST oraz trzy przykładowe zrzuty z minidump. Jeśli coś pominąłem proszę o wiadomość.


Pozdrawiam,

Dzejzi

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

1.txt

2.txt

3.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Losowe błędy są charakterystyczne dla problemów z pamięcią. Napisałeś, że sprawdzałeś je pojedynczo. Czy na jednej kości też występują opisane problemy? Widzę, że system postawiłeś świeży, bios jest też najnowszy. W zasadzie jedyne co przychodzi mi do głowy to przetestować kilka ustawień w DIGI+ VRM - w sensie przetestować kilka dostępnych tam poziomów. Czy reset biosu przywraca też domyślne ustawienia właśnie tam? W samym biosie w EZ Mode możesz przetestować raz najwyższą wydajność, a raz profil z największym oszczędzaniem energii. 

Odnośnik do komentarza

Wybacz, napisałem wiadomość rano dość szybko, mogłem coś przeoczyć. Błędy BSOD występują jedynie przy pierwszym porannym włączeniu komputera. Obecnie sprawdzam pojedynczo kości czy pojawi się niebieski ekran, dam znać rano. Ustawienia z DIGI+ VRM zmieniają się przy optymalizacji w biosie. Z braku czasu w tygodniu spróbuję później pozmieniać wartości, może któraś będzie właściwsza.

Odnośnik do komentarza

Widziałem godziny wystąpienia bsodów i nie jest prawdą, że tylko przy pierwszym włączeniu, bo były występujące w przeciągu paru minut czy parunastu. Także coś się w Twojej opowieści nie zgadza, ale zostawmy to. 

 

W jakiej rewizji jest Twoja płyta? 3.0 czy 3.1? 

I czy instalowałeś sterowniki do chipsetu ze strony? Te, które ważą 240 MB? 

Odnośnik do komentarza

Pierwszą kość testowałem z 40 min ale o dziwo nic się nie wydarzyło, zero resetów i bsodów. Podpiąłem druga(tą teoretycznie uszkodzoną) i ustawiłem inny tryb w bios (power saving). Wczoraj te bsody wyskoczyły na trybie normal. Ale na razie jest w porządku, zobaczymy później. Na koniec podepnę obie i spróbuje na tym trybie podziałać ze zmiana ustawień DIGI.

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę, żeby to była wina zasilacza. Różnice w poborze prądu są minimalne albo nie ma ich wcale.

 

Co do napięć to inna kwestia, wszystko powinno automatycznie działać. Jeśli są problemy z pamięcią (a wraz z rozwojem techniki są one coraz rzadsze) to można tak jak w Twoim przypadku - bawic się częstotliwością taktowania i ręcznie ustawiać CAS latency. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...