Skocz do zawartości

Brak dostepu do systemu z twardego dysku - awaria


hantur

Rekomendowane odpowiedzi

Po uzyciu Kaspersky Rescue CD nie mozna dostac sie juz do systemu Win 10.Jedynna mozliwosc to uzycie bootowalnego linuksa lub, tak jak teraz, Hirens boot. Sprawdzaem dysk za pomoc HD TUNE, sredni transfer to 83,4 MB/s, bad sektorow nie zanotowal. Poza tym scanowaem go clam av, wykryl 5 zagrozen, poprawiam Malwarebytes ..., trwa to juz 6 godzin, wykrywa tym razem 6 infekcji. Dowiedzialem sie, ze dzieje sie tak, poniewaz komputery oparte na UEFI nie uruchomią się z dysku twardego po uruchomieniu Kaspersky Rescue Disk w trybie Legacy. Pech chcial, ze zle zapisalem haslo do biosu, nie mog teraz zmienic sekwencji rozruchu. Hiren's ma duzo narzedzi, czy uzycie crackera, albo pccmos cleaner nie zablokuje mi laptopa do konca, nagrzebie cos na amen? Dlugosc tego scanowania tez jest podejrzana. Przepraszam za brak polskich znakow.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co to za maniera żeby w ogóle ustawiać hasło do biosu? 

 

No cóż, w takim przypadku nie sądzę, aby ktokolwiek chciał Ci pomóc. Na dokładkę, że nawet nie podałeś co za sprzęt masz. Są różne biosy - niektóre oferują wyłączenie uefi i przejście na tryb legacy - inne mają możliwość tylko dodania bootowania z legacy nie wyłączając uefi. 

 

Oganij problemy z biosem i się zgłoś. 

Odnośnik do komentarza

Czyli co, tylko kontakt z supportem HP pozostaje? Niestety, narzędzia hirensa tylko zablokowały w ogóle bios. Czy wyjęcie baterii z płyty, reset biosu, coś da? Trzęsą mi się ręce, choróbsko, prosić kumpla, żeby przyszedł? Hasło zakładałem dawno temu, względy bezpieczeństwa, miało być dla spokojności, a, niestety, odbije się na zdrowotności.

Odnośnik do komentarza

Uporalismy sie z tym biosem, uruchamiam go z twarego, w napedzie Kaspersky, w biosie jednak nie zauwaylem opcji uruchom UEFI, bez UEFI, itp. Najpierw scanowal dysk, potem tradycyjnie przelaczal do opcji napraw i tak w kolo Macieju, w sytuacji, kiedy wskazywaem opcje naprawy przy rozruchu, potem pokazal blue screen. To jest laptop HP 650, nie wiem, czy Omnibook, czy Probook, zreszta nie mam pojcia czym to sie rozni, w kazdym badz razie stary, ale dziewczyny zadziwia. 

Odnośnik do komentarza

Nie ma wzmianki o uefi? Może CSM Legacy? 

 

Niestety, w manualu nie ma ani słowa o biosie, niemniej skoro system się uruchamia z bsodem i jest podejmowana próba naprawienia to ustawienia bootowania są ok. Proponuję wgrać na pena instalkę tej samej wersji windowsa - np. za pomocą programu - Rufus (w nim wybierz iso windowsa i pierwsza opcja mbr csm). Następnie się z niego zbootować, zatwierdzic interfejs, potem opcja napraw i uruchom narzedzie do naprawy podczas startu. 

Odnośnik do komentarza

Wiem, wiem, spokojnie, cholender, kubuntu nie widzi ani aparatu ani pendrive, bieda, czasami montuje dyski, w wiekszosci przypadkow raczej nie, siok. Hirens nie pozwala sie zalogowac na szyfrowane strony, resetuje przegladarke, tez bieda, w dodatku 6 godzin pracy, pisania, obliczen i nie zapisal wszystkiego, malutka tylko czesc, szefostwo wk..... Sprobuje zainstalowac Rufusa, nagram obraz, w razie W to ja mu raz kose w brzuch, no i dalej walczymy Co jest z tym scanowaniem, c 268 GB scanuje 7 godzin, cos nie tak.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że teraz jesteś w środowisku hiren's, tak? Szczerze powiedziawszy Hiren's to dosyć stare środowisko, nadaje się do diagnostyki, ale do bardziej złożonych rzeczy nie bardzo. MImo wszystko Rufus powinien w nim działać. O co chodzi, że nie widać w nim pendrive'a czy jak? 

 

Co Ty chcesz zainstalować? Jedna z dystrybucji Rufusa jest program typu "portable", wypakowujesz go z zip'a i uruchamiasz. 

Odnośnik do komentarza

Wystartowalem z Knopixa, zainstalowalem wini, wgralem na pendrive wersje portable, przechodzac do opcji naprawy systemu jest tam opcja napraw w trakcie rozruchu, odzyskiwanie systemu, opcje zaawansowane - tryb awartjny, cmd, cos jeszcze, wciskajac, F11 jestem na HP recovery, jest tam opcja obraz dysku ale czysty bez potrzebnych mi plikow, jest tez opcja zrobienia kopii twoich plikow. Nie wiem, chyba brak jest opcji nagraj obraz iso Windows. Widze dyski, na wszystkie strony mnie nie puszcza. Sprobuje ponowny i przejscie do opcji naprawy..

Odnośnik do komentarza

Pisalem przecierz, ze na dysku nie ma obrazu iso Windowsa i tak mnie informuje, systemowy recovery chyba jest uszkodzony, punkty przywracania sa, niestety, wylaczone, po przejsciu w tryb awaryjny niebieski ekran - critical process died, mowilem juz, uruchamiajac cmd, wpisujac polecenia bootsect /nt60 all i inne tez to nic nie daje, teraz z Knoppixa nie moge wystartowac, siok. O tym bledzie tutaj troche pisali https://www.ghacks.net/2017/05/10/fix-critical-process-died-in-windows-10-error/ Wydaje sie, ze jednak "scierwo" wygrywa. Prosze Cie, nie odpuszczaj.

Odnośnik do komentarza

Komenda  bootsect /nt60 nadpisuje sektor rozruchowy partycji, to zdaje sie odpowiednij komendy fixboot. Nie dziwota, że Ci knopix po niej wstanie. Musisz zainstalować gruba, bo strzelam , ze knopix wstaje wlasnie na grubie. 

 

Możesz uwiecznić na filmie w ogóle jak wygląda start systemu? Chciałbym zerknąć, w którym momencie się wysypuje. 

 

Druga rzecz i najważniejsza teraz: zrób skan FRST w środowisku WinRE - to wlasnie to środowisko wczytuje się z tego pendrive'a. Zamieść tutaj logi. Wiesz jak to zrobić? 

Odnośnik do komentarza

Pewnie masz racje, moderator zawsze ma racje. Knoppix wystartował normalnie, nie było więc problemu, ale nie widział telefonu, zmieniłem go na Kubuntu, katastrofa bo także nic nie widzi, więc makabria, filmu raczej nie będzie. Nie bardzo rozumiem, na pendrivie nie mam żadnego systemu,  nie kojarze, rzekłbym, że ciemność widzę. Próbując ruszyć z Windowsa - automatyczna próba naprawy, mignął wiersz poleceń, niebieskie tło i wybór zamkniij system lub opcje zaawansowane, nie robiłem punktu przywracania ze względu na robactwo i syf wszelkiej maści, nie zrobiłem także kopii systemu, niestety, no i teraz jest problem. Scanowałem go często, pracuję przy pomocy internetu, ostatnio antywirus w systemie krzyczał, że zagnieździł się rootkit, ale szczerze powiedziawszy, tłumaczyłem to sobie, że rootkit w trakcie pracy, z dysku, jest raczej niewykrywalny. Infantylne pytanie, ale czy w katalogu Recovery jest folder putty? Czytałem także, że w takiej sytuacji powinno się usunąć antywirusa, zaktualizować bios, nie pamiętam dobrze, jakoś takoś. Sugerowana jest jednak infekcja, z tym, że clamav w Knoppixie nie bardzo chce ruszyć, Kali się nie aktualizuje, Kubuntu nic nie widzi, ogólnie mówiąc, bieda.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie potrafisz stworzyć nośnika instalacyjnego z windowsem na pendrive za pomocą Rufusa to nagraj płytę z systemem. Przykro mi, ale to są rzeczy tak podstawowe, a w internecie poradników tyle, że sprawa powinna być prosta. Wielu prostych użytkowników nie miało z tym problemu. 

 

Recovery na laptopach nie jest zunifikowane, na każdym jest inne, nawet w obrębie jednego producenta, nie wiem jak jest na HP. Napisałem, że masz uruchomić Środowisko Odzyskiwania zwane jaki WinRE czy WIndows RE (Windows Recovery Environment) i tam uruchomić skan w programie FRST - np. który znajduje się na pendrivie. 

Może tu znajdziesz odpowiedz jak to zrobić: 

https://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagnostyka-infekcji-na-niestartuj%C4%85cych-windows/

Na stronie Rufusa też jest informacja na temat do czego program służy i jak go używać: 

https://rufus.akeo.ie/?locale=pl_PL

 

Tutaj również bardzo przydatny link: 

https://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-metody-startu-opis-funkcji-naprawczych/

 

Teraz chyba nie powinno być problemów. W razie trudności zadawaj konkretne pytania. W wielu postach zamiast konkretnych pytań jest zupełnie niepotrzebne biadolenia, NIe dość, że przez to nie wiem, której czynności/zalecenia nie wykonałeś, to jeszcze kompletnie nic nie wnosi to do tematu.

Odnośnik do komentarza

Oj,oj,oj, nie czytasz i jest problem. Te moje dzialania w konsoli jeszcze bardziej zniszczyly system. Kompletnie nie pracuje teraz Hiren's, przy jego bootowaniu pojawil sie nowy komunikat - brak pliku NTLDR. Co do odzyskiwania, pisalem juz, brak obrazu na dysku, komputer nie moze go znalezc! Pobralem obraz win 10, chociaz tez wyrzucal blad, ze na pendrive nie moze go zapisac. W wlasciwosciach plik ma 3,99 GB, nie za malo? Skoro problem jest z uruchamianiem systemu, moze nalezy recznie szukac zmian w rejestrze? W ogole da sie go wywolac z poziomu Linuxa?

Odnośnik do komentarza

Gdzie masz tego Hirens'a?

wgrałeś windowsowy loader, który zastąpił gruba.

 

Przykro mi to pisać, ale widać wyraźnie, że kompletnie nie wiesz co robisz. W zasadzie sam sobie szkodzisz. Podejrzewam, że to Twoje zabawy ze to Twoje zabawy bootsect, ale od ntldr jest bootrec /nt52.  

 

Nakręć proszę filmik jak się bootujesz z pena z instalką windowsa - bierzesz napraw, a potem "odśwież".

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie czytasz, prosze Cie, spojrz na czcionke, to jest Linux, w Hiren's nie startuje nawet przeglarka, te polecenia bootsec/nt60, bootsec/nt60 SYS, bootsec/nt60 ALL mialy sluzy ponoc naprawie z wiersza polecen. Nie wrzuce tu filmiku, poniewaz komputer nie widzi telefonu - brak jest sterownika, jak mam wrzucic windowsa na pendrive? Prosze Cie skup sie, za dlugo to trwa. Czy polecenia z tej strony -https://technet.microsoft.com/en-us/library/hh824869.aspx

Odnośnik do komentarza

Ntldr jest od bootrec /nt52. W starszych systemach (w xp) rowniez fixboot wgrywal kod od ntldr. Za pomoca bootice http://www.majorgeeks.com/files/details/bootice_64_bit.html

mozesz wgrac kod rozruchowy od gruba. Mozesz tez u kogos pobrac dystrybucje od Sergeja Strelca. Windows 10 PE i wgrac go na pena rufusem lub wypalic na plyte. To lepszy hirens boot. Nie dziala Ci opera w Hirensie, bo nie na sterownika od karty. Nie mow mi, ze nie czytam.

Odnośnik do komentarza

Wyskakuje blad przy probie rozpakowania Strelca, haslo niby strelec, a krzyczy wrong password, raz mi sie udalo sciagnac 985 mb,  rufus jednak nie wiidzi pliku iso. Z tym sterownikiem do karty i panika,ze nic nie dziala w Hiren's to moja wina, omylkowo kliknalem na Set drive, przepraszam. Chyba trzeba, niestety, poswiecic niedziele i poprzerzucac co wazniejsze rzeczy na palca, bo mi sie wydaje, ze chyba nie damy rady z tym badziewiem. Koncza sie pomysly.Poddajemy sie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...