Skocz do zawartości

Niepoprawna konfiguracja protokołu IP.


moniqa

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

 

Temat pewnie poruszany nie raz, jednak ja nie jestem w stanie znaleźć recepty na mój problem. Próbowałam wujka google, próbowałam komend ipconfig/release, ipconfig/renew w cmd, we właściwościach sieci mam ustawione automatyczne przydzielanie adresu IP, ale nic to nie zmienia...

Mieszkam w akademiku, w Niemczech. Mamy tutaj gniazdka z internetem. Podłączyłam router i internet działał normalnie, może z 2 tygodnie. Potem po prostu przestał. Na początku jak przestał działać wystarczyło, że odłączę od prądu i podłącze znów. Teraz nawet ten sposób nie działa. Jedynie jak zresetuje wszystkie ustawienia na routerze, ustawie nowe hasło to WIFI działa normalnie. Do następnego włączenia laptopa, wtedy wyskakuje komunikat "niepoprawna konfiguracja protokołu IP". Internet na kablu działa normalnie. Problem chyba leży po stronie mojego laptopa, ponieważ laptop koleżanki łączy się normalnie z moim wifi.

W załączniku log.

Jakie czynności powinnam jeszcze wykonać, żeby dostarczyć więcej informacji na temat mojego problemu?

 

Pozdrawiam,

Monika

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Prawdopodobnie został zablokowany adres mac, u mnie w akademiku tak to własnie działało. Musisz iść do administratora sieci, podać mu swój mak i założyć konto. Być może miałeś tylko tymczasowe i dzierżawa wygasła. 

 

Ale niemożliwe jest to co piszesz z tym wifi. Czy, aby na pewno internet jest pobierany z Twojej sieci? Nie wierzę, aby restart kompa miał tu jakiekolwiek znaczenie. Przecież on nie ma nic do routera. Jak np. wygląda sytuacja z telefonem? Czy na telefonie chodzi internet z wifi cały czas? A jak zrestartujesz telefon? :) 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Internet jest pobierany z mojej sieci - wielokrotnie zmieniałam hasło i nazwę mojego WiFi, bo tylko wtedy zaczynało znowu działać - do następnego razu... Telefon działał dobrze. Teraz nawet nie wiem, bo siedzę na kablu i udostępniam Wifi. Nie próbowałam włączyć telefonu jeszcze raz, ale on w ciągu dnia łączy się z paroma sieciami WiFi i korzystam z danych mobilnych.

Obecny stan: Komórka łączy się z wifi, ale nie może wczytać stron "Strona jest nieosiągalna. Nie udało się rozwiązać adresu DNS dla google.pl...". Komputer pokazuje "Trwa identyfikowanie..." i mieli połączenie WiFi :P

Odnośnik do komentarza

Internet jest pobierany z mojej sieci - wielokrotnie zmieniałam hasło i nazwę mojego WiFi, bo tylko wtedy zaczynało znowu działać - do następnego razu... Telefon działał dobrze. Teraz nawet nie wiem, bo siedzę na kablu i udostępniam Wifi. Nie próbowałam włączyć telefonu jeszcze raz, ale on w ciągu dnia łączy się z paroma sieciami WiFi i korzystam z danych mobilnych.

Obecny stan: Komórka łączy się z wifi, ale nie może wczytać stron "Strona jest nieosiągalna. Nie udało się rozwiązać adresu DNS dla google.pl...". Komputer pokazuje "Trwa identyfikowanie..." i mieli połączenie WiFi :P

Masz komunikat "niepoprawna konfiguracja protokołu IP"

Sprawdz jakie ip dostajesz po kablu, sprawdz jakie ma komputer po podłączeniu routera I sprawdz czy to nie takie same sieci, bo jak tak, to będzie się gryzło, wtedy wystarczy zmienić pulę w ustawieniach LAN Routera i powinno pomóc.

Na czarną listę w DHCP po MACku raczej nie wpadasz, bo po restarcie routera znowu masz neta, a macki się nie losują w routerach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...