Skocz do zawartości

Laptop, niewidoczna karta graficzna.


Roinoss

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop: Z51-70 80k6

System: Windows 8.1 64 bit

Karty graficzne: Radeon R9 M375 (sterownika brak), Intel HD Graphics 5500 (sterownik 10.18.14.4099)

 

Podczas włączenia gry zauważyłem, że nie wykorzystuje ona karty Radeona, tylko Intela.

Podczas próby instalacji: https://pcsupport.lenovo.com/pl/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-z-series-laptops/z51-70/down... wyświetliło się: "No appropriate driver to be installed"

Po wyświetleniu ukrytych urządzeń: Pojawiła się karta AMD ale z sterownikami z 2017 roku (nie przeznaczonymi do tego modelu).

Po próbie usunięcia sterowników i zainstalowania na nowo znów pojawił się problem: "No appropriate driver to be installed", a karta Radeon R9 M375 przestała być widoczna.

 

W menedżerze urządzeń pokazuje się nieznane urządzenie ale nie pamiętam czy było przed deinstalacją karty AMD.

Nieznane urządzenie:

Typ urządzenia: Inne urządzenie

Producent: Nieznany

Lokalizacja: Nieznany

Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)

Ścieżka wystąpienia: ROOT\LENOVOVHID\0000
Identyfikator sprzętu: root\LenovoVhid
W zdarzeniach:

Skonfigurowano urządzenie (oem29.inf) -> Driver name: oem29.inf
 

W załączniku wyniki z HWinfo i menedżera urządzeń.

Menedżer urządzeń nie wyświetla karty graficznej Radeona.

HWiNFO nie wyświetla #GPU1

 

W biosie powinna być ustawiona opcja Swichable Graphic.

post-19685-0-17020000-1510363138_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Takie linki nie działają na stronie AMD:

You were linked to this download from a site outside of AMD.com
Since we do not allow downloads through sites outside of AMD.com, please download your file directly from our site. We want to make sure you have the right driver for your device and operating system. Choose your product and operating system on the AMD Driver Download page or use the AMD Driver Autodetect to obtain the correct driver for your device.

Ale pośrednio przez Google już tak.

 

2. Ponadto sterowniki do tego laptopa nie powinny być pobrane ze strony Lenovo? (Niemniej próba instalacji sterownika od Lenovo zakończyła się moją porażką.)

3. Przed instalacją sterownika powinno się odinstalować wszystkie pozostałości programów od AMD?

Odnośnik do komentarza

Jedyne opcje odnoszące się do grafiki, które widzę w biosie to:

Graphic Device: [swichable Graphic]/[uMA Graphic]

Na moim laptopie ustawione jest: [swichable Graphic]

Porównując mniej więcej (Mam tylko laptop i nie mogę odpalić filmiku na innym urządzeniu), w reszcie opcji mam to samo.

 

Filmik z biosem z modelu laptopa z51-70:

youtube.com/watch?v=1k--NGzuWDg

 

PS: Jak zrobić KLIK?

Odnośnik do komentarza

Zainstaluj najnowszy bios https://pcsupport.lenovo.com/lk/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-z-series-laptops/z51-70/downloads

Domyslnie wyswietalaja sie sterowniki do win10 x64, nie zapomnij zmienic na windows 8.1 x64.

Do tego z tej samej strony weź spróbuj zainstalować sterowniki do chipsetu, nie sądzę, żeby akurat to miało pomóc, ale warto sprawdzić. No i na sam koniec pobierz sterowniki do karty graficznej amd z tej strony i zobacz czy coś się zmieni. Pamiętaj, żeby uprzednio dokładnie odinstalować wszelkie pozostałości po ati.

Odnośnik do komentarza

Mniej więcej przerobione, następnie przywróciłem system do ustawień początkowych - karta się pojawiła jako ukryte urządzenie oraz niepodłączona (kod błędu 45) (HWinfo dalej nie widział), a z powodu braku czasu na dalsze kombinowanie (od teraz do końca gwarancji została godzina) lapek pojechał na gwarancję.

 

Temat można zamknąć, chyba że ktoś mi jeszcze odpowie jak zrobić KLIK.

Odnośnik do komentarza

Ale to, że jest niepodłączona to normalne. To chipset decyduje kiedy ją włączyć. I włącza ją, gdy jest taka potrzeba, ale można w sterownikach i oprogramowaniu intela wymusić, aby chodziła np. cały czas. Domyślnie jest tak, że włącza się ona tylko, gdy jest zapotrzebowanie na większą moc obliczeniową i gpu intela sobie nie radzi. To normalny objaw. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...