Skocz do zawartości

Alerty firewalla "PORT SCAN Attack" od miesiąca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od pewnego czasu firewall wbudowany w antywirusie BullGuard zaczął pokazywać mi w różnych godzinach alerty "Intrusion alert" o "odparciu ataku PORT SCAN". Czasem bardzo często. Przykładowe komunikaty: 

The Firewall has blocked a PORT SCAN from remote host [2a00:1450:4001:81f::2001], on ports 6367,6368,6370,6371

The Firewall has blocked a PORT SCAN from remote host [2600:9000:203b:8400:c:2040:40c0:93a1], on ports 13001,13004,13013,13016,13019

Adresy IP bywają różne. Niektóre wskazują Irlandię (co kojarzy się z Facebookiem), inny wskazał np. na Grupę Onet.pl (screenshot na dole - 213.180.141.132), czyli część z adresów IP pokrywa się z zakładkami, które mam otwarte w przeglądarce. Może wywołuje to jakiś malware? Czy firewall zbyt czuły i należy pozwolić na te skany?

 

24630_portscan.PNG28675_bglog.PNG

 

Oprócz tego niepokojenia mnie innych objawów nie ma. Co prawda laptop zaczął niestabilnie działać na Wi-Fi (zasięg 100%, ale mimo to raz jest a raz nie ma), ale to chyba nie ma żadnego związku. Może router Orange do kitu.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zasady działu - dodaj proszę 3 obowiązkowe logi.

 

Przepraszam. Jak zwykle o tym zapomniałem. Post edytowany, załączyłem 3 logi :)

 

Załączam jeszcze wyniki skanu programu Grindinsoft Anti-Malware Pro. Wykrył 10 zagrożeń, wszystkie przeniosłem do kwarantanny (głównie pliki związane z rootowaniem i flashowaniem mojego smartfona, ale także program do nagrywania z pulpitu). Już się cieszyłem, że nie ma komunikatów, a po włączeniu programu Grindinsoft Anti-Malware Pro by poszukać logów skanowania, antywirus pokazał znów taki alert.

scan.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...