Skocz do zawartości

O Shoutboxach na forum #2


Penicylina

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Wiem, że już dyskusja była kiedyś prowadzona na ten temat w 2011 r.,

(O tutaj byla: https://www.fixitpc.pl/topic/4732-shoutbox/ )

jednak zawsze można odświeżyć i zobaczyć jakie jest dalej w tym zakresie zdanie innych  ;) 
bo w sumie jak dla mnie taki chat byłby ciekawą rozrywką dla znudzonych forumowiczów.
Czy to się przywitać czy też opowiedzieć coś na nim. Tak dla zabicia nudów.
Czy też poznania osób bliżej na forum. Taki mini odstresowacz  niczym folia bąbelkowa.
Kiedyś bywałem na jednym forum, gdzie był taki dodatek i znajdywały się osoby, które spamowały ale szybko takich użytkowników usuwano z czata. Byli odpowiedni od tego moderatorzy.
Można pewnie jakieś opcje dodać, gdzie przykładowo użytkownicy, którzy posiadają odpowiedni staż na forum mogliby widzieć a także korzystać z chata  To by też zminimalizowało ilość osób spamujących na chacie.
Dyskusje można oczywiście prowadzić na forum tak jak ja teraz to robię.
Jednak zaśmiecanie forum jakimś bzdetami też nie wygląda zbyt dobrze.
A na Shoutboxach informacje są przelotne i nietrwałe i cała na tym idea polega.

Taki chat w jakiś sposób raczej by nie zaszkodził profesjonalizmowi tego forum ;)

a osoby pierwszy raz odwiedzające to forum nawet by tego chata nie zobaczyły, gyby zostały ustawione odpowiednie parametry.

No chyba, że nikomu się za to nie chce brać to nawet nie ma o czym dyskutować...

Bo teksty typu "choinka" "spam" itd. do mnie nie przemawiają ze względu na fakt, że można zapobiegać takim zachowaniom.

Nie wiem czy w jakikolwiek sposób przekonałem... 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja mam podobnie zdanie, jakie ma picasso. 

To jest raczej forum w stylu "Dzień dobry" i "Do widzenia" taka dosłowna pomoc techniczna. 

Codziennie kilku użytkowników prosi o pomoc - głównie pomocnikami są moderatorzy, ale i różni użytkownicy. Tacy są zaufani, ale inni, którzy dopiero co zarejestrowali się na forum mogą być problematyczni. 

 

Wbrew pozorom na forum część użytkowników proszących o pomoc to też nieletni w wieku 12-14 lat. Nie mówię, że są źli, bo wielu nastolatków wykazuję większą dojrzałość niż nie jeden dorosły, ale jako moderator muszę na to patrzeć ze strony tych mniej "ogarniętych". Nawiązując do pomocy, którą świadczymy: pomimo, że jesteśmy odpowiedzialni tu za bezpieczeństwo to najwięcej czasu pochłaniają odpowiedzi. Do czego zmierzam? Ano do tego, że takie przedsięwzięcie wymaga rekrutacji nowych moderatorów do chatu, a nie ukrywam, że wolelibyśmy by tacy moderatorzy od razu byli powiązani z jakimś działem technicznym. Nadmiaru wiadomości na tym chacie nie będzie, bo tak jak mówiłem wcześniej tutaj jest świadczona pomoc techniczna / dla wielu użytkowników jednorazowa lub w razie nagłego wypadku z komputerem. 

 

Zabezpieczenie limitu postów może jeszcze dodatkowo skusić delikwentów do tzw. "nabijania" postów. Jeśli picasso zgodziłaby się na Shoutbox to raczej byłoby to ostro limitowane. 

Przykładowo, aby pisać na chacie należałoby np. napisać 5 wartościowo merytorycznie postów w aktywnych tematach (oczywiście nie w dziale Pomocy doraźnej) i jakiś moderator musiałby to zweryfikować po uprzedniej prośbie od użytkownika (np. w masowym temacie do tego).

Kiedyś moderatorzy mieli dostęp do chatu, ale ostatecznie chyba się z niego wycofali (za czasów starej ekipy to forum miało jeden z najbardziej zżytych ekip moderacyjnych - szpicluję stare tematy w dziale dla moderatorów :P).

 

Od strony technicznej się nie wypowiadam bo nie wiem jak to wygląda. 

 

Podsumowując: z mojego punktu widzenia, jeśli reszta moderatorów i administratorów nie będzie miała słowa sprzeciwu jestem za, ale nie w sposób ogólnie dostępy. Teoretycznie mógłbym się w przyszłości podjąć moderacji, ale na razie priorytetem jest dział Pomocy doraźnej i skończenie mojego szkolenia (bo nieprzygotowania u picasso mi się już chyba dawno skończyły :P).

Ja wiem, że chat to coś innego - fajniejszego tak na prosty rozum, ale zainteresowanie takim chatem można porównać do ruchu w dziale relaksu - kilka postów na tydzień to nic :P

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...