Skocz do zawartości

Zniknęły lub zamieniły się foldery w puste pliki na dysku zewnętrznym


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, na dysku zewnętrznym przechowywałem zdjęcia i wszystko był dobrze, do dziś. Podłączam dysk, wchodzę, a ta połowa folderów zamieniła się w puste pliki ( biała kartka ). Nie podejmowałem żadnych działań na własną rękę, zależy mi na tych folderach, jest to jakieś 100gb utraconych zdjęć. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Error: (11/02/2017 06:55:25 PM) (Source: Ntfs) (EventID: 55) (User: )
Description: Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie nadaje się do użytku.
Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie Nowy.

 

Jest problem z dyskiem. 

 

Pobierz program GSmartControl, a następnie rozpakuj, uruchom, wybierz dysk, zapisz log "save as" i wrzuć na jakiś hosting.

Wyłącz komputer i odłącz dysk. Profilaktycznie lepiej żebyś go już nie podłączał, najpierw wypadałoby sprawdzić jego stan.

Odnośnik do komentarza

Miałeś więcej szczęścia niż rozumu. 

 

Kto Ci kazał robić skan w chkdsk? Na dokładkę jeszcze z przełącznikiem /r . No, ale jakbyś stracił część ważnych plików to może wtedy byś się nauczył czytać dokładnie i ze zrozumieniem. 

 

Chkdsk zachowuje się nieobliczalnie na dyskach z uszkodzonymi sektorami. Ty miałeś szczęście, bo z dyskiem problemów nie ma, ale Ty tego nie mogłeś wiedzieć. 

 

Czy dalej występuje problem? 

Odnośnik do komentarza

Możliwe :P

 

Nie znam się na tym, ale tak napisałeś: "Użyj narzędzia chkdsk na woluminie nowy." Na osobę, która nie ma pojęcia co to może znaczyć i znajdzie w Google artykuł na ten temat z użyciem chkdsk, to niewiadomo co zrobić dokładnie. Proszę w takim razie pisać dokładniejsze instrukcje.

 

Cieszę się, że to nic nie zepsuło, ale na dysku problem nadal występuje. Dzięki.

Odnośnik do komentarza

To był  fragment logu, ja wstawiłem go w " " (cudzysłów) , co oznacza cytat. Jeżeli ktoś nie zna zasad pisowni to już jego problem. Z całym szacunkiem. Moje zalecenia były pod cytatem. 

 

Potrzebuję logi z chkdsk, znajdziesz je w dzienniku zdarzeń, tutaj info z obrazkami jak to zrobić: 

https://stawik.wordpress.com/2011/02/18/gdzie-sa-logi-z-chkdsk/

Chociaż na forum też są o tym wzmianki, ale bez obrazków, wiec dla uproszczenia daję gotowca. 

 

Pokaż proszę screena z tymi plikami w eksploratorze z widokiem "szczegóły". 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...