Skocz do zawartości

Windows 7 nie wstaje, proszę pomocy


EDgar8

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mój dysk jest w GPT.

 

Nie wiem co się zepsuło, ale nie chcę obstawiać że UEFI się pokiełbasiło (to możliwe?).

Z własnych przeszukiwać znalazłem że mogę uruchomić pendrive z bootowalnym Windowsem i tam uruchomić autonaprawę lub w terminalu uruchomić sfc /scannow oraz bootrec.exe /FixBoot

 

Proszę poinstruować mnie co czynić gdyż nie chciałbym zepsuć mocniej/stracić plików.

Odnośnik do komentarza

Spróbowałem jeszcze raz nagrać bootowalny pendrive narzędziem od Windowsa, nagrało się sprawdziłem był ten plik ze screena. Ale tym razem nie widziało nawet pendrive ;/ ani w USB 2.0 ani 3.0, masakra, a tak w ogóle zauważyłem że w BIOS nie mam DVD-ROM opcji a chyba kiedyś była :'[[ już nie mam pomysłów ani sił 

 

Chyba kupię dysk 1TB zewnętrzny skopiuje przez Ubuntu zawartość D, E i jak mi się uda C i oddam do serwisu. Jak sam nie umiem nawet zainstalować Windows z pendrive  :(  :(

Odnośnik do komentarza

No właśnie, system plików musi być fat32. Jak będzie fat32 to wszystko pójdzie zgodnie z planem. Uefi działa tylko na specjalnej partycji opartej wlasnie na fat32.

 

Sam tracisz czas. Na dokładkę nie uczysz się na błędach. Na okrągło, za każdym razem, przychodzisz i piszesz w stresie nieprzemyślane posty. Wiele osób nie chce Ci odpisywać przez to. Widzę, że starasz się sam rozwiązać problem, że szukasz, ale to marne pocieszenie kiedy nie wkładasz pracy w jasne i klarowne przekazanie problemu. 

Odnośnik do komentarza

Edgar8, ja widzę, że sprawa dotyczy win7. Byłem przekonany, ze juz dawno zaaktualizowales ta stara siódemkę.

Tak jak w temacie i dziale, Windows 7. Choć nie wiem czy to odpowieni temat dla tego problemu. Windows 10 miałem na testach jak był jeszcze młody ale mi się nie spodobał/

 

W przypadku 7 musisz zaznaczyć w rufusie schemat partycjonowania na pierwsza opcje. 

 

 

Czyli to nieaktualne z nagrywaniem bootowalnej W10? Kr7cKAzrTMqyWdscFulD0g.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...