Skocz do zawartości

Telefon 400zł-600zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć szukam dobrego telefonu w granicach 600zł
Jeśli ktoś by mógł jakieś ciekawe modele polecić byłbym wdzięczny.
Im lepsze parametry tym lepiej szczególnie zwracam uwagę na aparat 
czy też baterię sieć LTE też wchodzi w grę wiadomo.
Ekran dotykowy.
Ktoś coś poleci ? 

obecnie spoglądam na takie modele jak
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/huawei/p8lite/
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/redmi4x/Xiaomi-Redmi-4X.html
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/g3/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Równie ważne kryteria są w kwestii tego czy telefon ma być nowy czy używany i skąd chcesz go zamówić. Ja zamawiam telefony z Chin, z aliexpress. I raz spotkała mnie niemiła niespodzianka, że telefon po prostu padł. Dopiero później dotarło do mnie, że miały w sobie jakąś fabryczną wadę, a sprawa dotyczyla Meizu MX4 Pro. 

 

Teraz mam LeTV x620, budżetowy na maksa. Przyznam się szczerze, że nawet żałuję, że nie dorzuciłem do niego lekko ponad stówkę w celu lepszego aparatu. Każda firma ma lepsze i gorsze modele, pragnę zwrócić uwagę, że jest taka dziwna maniera, żeby szukać telefonu własnie po firmie. Odradzam takie kryterium. To, że mercedesami najwyższej klasy jeździ się rewelacyjnie wcale nie oznacza, że tym z A klasy będzie równie wspaniale :). W Europie chińśkie telefonu to wciąż egzotyka. Oczywiście są wyjątki, nikt nie powie, że chiński huawei reklamowany przez Lewandowskiego to egzotyka, niemniej poza paroma firmami - reszta niemal zupełnie jest nierozpoznawalna. 

 

Proponuję wejść na ali, posegregować wg ceny i pieczołowicie porównywać do siebie poszczególne modele. Można posłuzyć się okreśłonymi kryteriami wyszukiwania - np. liczbą rdzeni czy ilością ram. Warto jednak dodac, ze nie zawsze w telefonach wszystkie rdzenie pracuja - to nawet rzadkość, wiec to, ze telefon ma 10 rdzeni wcale nie oznacza, ze bedzie lepszy od czterordzeniowego. Tak samo jak nie powinno się ufać liczbie pikseli, ponieważ to rodzaj przetwornika, a nie liczba pikseli decyduje o tym jak dobry jest aparat. Oczywiście obiektyw ma też ogromne znaczenie, ale to juz inny temat, na ktory tutaj nie ma sensu się rozwodzić. Chińczyki rzadko mają podany rodzaj przetwornika, ale wyjątki się zdarzają, najlepszy le 2 miał matrycę sony imx230, Meizu MX4 miał imx220. 

 

Także uzbrojony w taką wiedzą sam możesz rozpocząć poszukiwania .

 

Btw - ostatni link nie działa. 

Mam całą szufladę zepsutych telefonów LG, w tym również G3. I to jest wyjątek od reguły, gdy pisałem o firmach. Lg ma wyjątkową politykę - mianowicie składa telefony ze wszystkich możliwych części. I nie chodzi o to, ze sugeruje jakoby były przez to gorsze, ale jeden telefon ma ogromna liczbę oznaczeń. Naprawa takiego telefonu pozniej graniczy z cudem, szukanie firmeware'ów, wsadów to koszmar i horror. To jedyna firma, której nigdy nie biorę pod uwagę przy doradzaniu komukolwiek, w tym także sobie. I mam na to naprawdę sporo dowodów. 

Odnośnik do komentarza

Rzadko zmieniam telefon, zazwyczaj dzieję się tak przez okoliczności, tak rzecz biorąc to będzie mój 4 telefon w życiu a drug, który osobiście sam sobie kupuję.
Ofert w internecie jest sporo dlatego chciałem się zapytać kogoś kto się na tym zna i ma jakieś już doświadczenie w kupowaniu takiego sprzętu.
Trochę sceptycznie podchodzę do zakupów telefonu przez internet, nie chcę zostać oszukany... A takich oszustw na akcjach internetowych jest sporo.
Nigdy nie korzystałem z aliexpress ale dużo jest przypadków gdzie produkty nie zgadzają się z opisem.
Wszystkie telefony są z chin... Pytanie brzmi, która firma jest najlepsza i ma najlepsze oferty w rozsądnej cenie obecnie zwracam uwagę na Xaomi  
Sony ma drogi sprzęt ze względu na prestiż firmy. Telefon chyba będę kupował w jakimś sklepie z telefonami... 
Jest tego trochę chociaż sam nie wiem... Nie chcę kupować używanego telefonu wolę mieć nowy...
Ten LG 3 i tak jest bardzo drogi myślałem że jest w przedziale tych 600 zł biorąc pod uwagę jego specyfikację względem tych wcześniejszych nie za dobrze wypada.

link już poprawiłem

Odnośnik do komentarza
 

Polecam Xiaomi Redmi 4X. Telefon u jednego z moich bliskich działa bardzo dobrze, o ile nie celująco. Aparat jest świetny, masz czytnik linii papilarnych i całkiem niezłą specyfikację sprzętową. 

Desing telefonu nie pozostawia żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza

Właśnie już go kupiłem, zobaczę jak się będzie sprawował to napiszę czy się opłaciło wydałem za niego 699 zł.

Jak dla mnie minusem jest to, że telefon nie posiada wymienialnej baterii.

Ja mam szczęście do kupowania rzeczy facet mi dał telefon z wystawy sugerując, że był nie włączany itd.
po tym jak go uruchomiłem to się okazało jednak że był używany co wy o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza

Towar niezgodny z umową, możesz żądać oddania pieniędzy i oddać go. 

 

Kupując go za gotówkę to w razie braku wspolpracy z jego strony to tylko przez sąd. 

Jeśli przez allegro i placiles przelewem - to mozesz otworzyć spór i wowczas zespol allegro wkracza do akcji. Albo zwrot kasy albo rabat, zdaje sie, ze maksymalnie do 50% ceny telefonu. 

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie minusem jest to, że telefon nie posiada wymienialnej baterii.

 

Spokojnie, takie baterie długo trzymają - 5 lat minimum (a producenci zapewniają znacznie więcej), a ten telefon jak mówiłem wcześniej - jest porządnie wykonany. 

Iphone 5S działa mi już od prawie 5 lat bez zarzutu, a też nie można w nim wymienić baterii i w ogóle się tym nie stresuje.

Odnośnik do komentarza

W tej cenie chyba każdemu przyjdzie na myśl coś od Xiaomi ;-) Ja na Twoim miejscu poszukałbym Redmi Note 4, na Allegro myślę że dorwiesz za lekko ponad 600zł. Nic lepszego do tej kwoty nie znajdziesz więc wg. mnie warto dopłacić to kilka groszy i mieć spokój na dłuższy czas. Jest jeszcze opcja sprowadzenia tego tel z Chin, to wtedy już w ogóle wyjdzie Cię to bardzo tanio, tylko że musisz liczyć się z tym że pewnie dostaniesz tel z chińskim romem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...