Skocz do zawartości

Nagły restart komputera (nowego) w dowolnym momencie


zawada

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer w dowolnym momencie, czy to po 5 minutach pracy, czy 4 godzinach nagle restartuje się. Po ponownym uruchomieniu nie wyskakują żadne komunikaty/powiadomienia. Komputer jest nowy, około 2 tygodnie.

 

Problem występował zarówno na win 8.1 jak i występuje na win 10. Sterowniki karty graficznej i płyty głównej pobrane ze strony producenta. Odłączyłem od płyty przycisk restart, bo wyczytałem że ktoś miał taki problem i to pomogło - u mnie nie. Wyłączyłem też opcję "automatycznego uruchomienia po awarii systemu" - też nie pomogło. Wszystkie kabelki w kompie są podpięte.

 

Podejrzewam oczywiście zasilacz. Na stronie, na której kupowałem komputer (nie allegro, nie supermarket) podali, że zasilacz ma być 450W. Natomiast u mnie jest coś takiego:

 

PeakPower 450W Elementum E1 SI 85+

 

i jak się okazuje, jest to 350 W (ale nie znam się na tym, bo w nazwie zasilacza jest niby 450 W - pewnie to moc max., ale podają na stronie sklepu, że to 350 W).

 

Zamieszczam dwa screeny z HWiNFO. Numer 1 po pracy ok. 3-4 godzin, numer drugi świeżo po włączeniu (po przerwie około 10h). Robię jeszcze analizę w Sensors w HWiNFO.

post-16216-0-80160000-1509525086_thumb.jpg

post-16216-0-31000000-1509525091_thumb.jpg

post-16216-0-94160000-1509525096_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

BIOS zaktualizowany. Wcześniej jednak dokonałem reinstalacji systemu i zainstalowałem ponownie wszystkie sterowniki. Jak na razie problemu nie ma.

 

Chciałbym też zapytać o ten zasilacz. Otrzymałem informację ze sklepu, że właśnie ten model:

 

PeakPower 450W Elementum E1 SI 85+

 

jest w moim komputerze i to by się zgadzało. Napisali mi też, że to jest zasilacz 450W. Jednak po wpisaniu nazwy w wyszukiwarkę (pierwszy wynik z góry), już sam wygląd zasilacza się nie zgadza no i moc też jest nie taka jak powinna. To mnie najbardziej nurtuje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Proszę o konkrety. 

 

Mowisz o pierwszym wyniku z góry, a nawet nie chciało Ci się dać do tego linku. Obrazy wyszukiwane przez google się zmieniają, silnik jest aktualizowany i pozycje, ktore wczesniej były na pierwszym miejscu pozniej juz moga byc zupelnie w innym. 

 

Dwa, że możesz sam zobaczyć na tabliczce znamionowej zasilacza jaki to jest model i cała reszta potrzebnych parametrów takich jak moc znamionowa. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...