Skocz do zawartości

Wolna praca komputera po przywróceniu systemu.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,  komputer którego obecnie używam został określony przez informatyka mianem złomu, kiedyś pamiętam że był to jeden z lepszych ale czasy się zmieniają ;) Kiedyś rakieta, dziś wolniej przeglądam strony internetowe niż w telefonie. Jakiś czas temu przestał mi całkowicie działać, nie chciał się włączyć. Oddałem go na postawienie systemu na nowo,  liczyłem się z kosztem 50zł ale chyba pan informatyk mnie nie zrozumiał i zamiast postawić wszystko na nowo to przywrócił mi wszystko tak jak było, z danymi na dysku systemowym itd. Skasował 150 zł ;) 

 

W tej chwili komputer straszni wolno chodzi, ma czasem problem z otwieraniem zwykłych stron internetowych, długo się zastanawia, używam avasta jako programu antywirusowego. Proszę o sprawdzenie logów i stwierdzenie co jest zródłem moich problemów, może faktycznie czas na zainwestowanie w nowy sprzęt ? 

 

 

FRST1.txt

Addition1.txt

Shortcut1.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Miałem ten procesor i moim zdaniem spokojnie jeszcze powinien dać radę. Wystarczy, że dorzucisz SSD na system / programy i ewentualnie trochę RAM-u i komputer powinien dostać drugie życie. Oczywiście mówię tutaj tylko o stronie sprzętowej, bo jeśli chodzi o czyszczenie systemu, to musisz poczekać na instrukcje osoby uprawnionej do pomocy w tym dziale.

Odnośnik do komentarza

Miałem ten procesor i moim zdaniem spokojnie jeszcze powinien dać radę. Wystarczy, że dorzucisz SSD na system / programy i ewentualnie trochę RAM-u i komputer powinien dostać drugie życie. Oczywiście mówię tutaj tylko o stronie sprzętowej, bo jeśli chodzi o czyszczenie systemu, to musisz poczekać na instrukcje osoby uprawnionej do pomocy w tym dziale

 

SSD czy dysk twardy lepszy ? I jakiej firmy wybrać aby było to w pełni kompatybilne? ;) To samo z Ramem, Kingston czy coś innego ? 

Odnośnik do komentarza

SSD czy dysk twardy lepszy ? I jakiej firmy wybrać aby było to w pełni kompatybilne? ;) To samo z Ramem, Kingston czy coś innego ? 

Tylko SSD. Dysk twardy już masz i może on zostać w komputerze jako zapasowy / magazyn danych. Każdy pod złącze SATA będzie kompatybilny, choć odradzałbym najtańsze chińskie produkty. Od siebie mogę polecić Samsung 850 EVO (pojemność w zależności od możliwości finansowych). Co do RAM-u, to musiałbyś podać najpierw model płyty głównej, żeby wiadomo było, co jest kompatybilne (i czy w ogóle masz jeszcze wolne sloty). Tutaj akurat wybierałbym najtańsze kości (również używane), bo i tak nie będzie żadnej różnicy w normalnym użytkowaniu.

 

Nie wiem tylko, czy ta dyskusja może być kontynuowana tutaj, czy może jednak trzeba założyć nowy temat w dziale Hardware.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...