Skocz do zawartości

Windows 7 nie wyłącza się


robert1305

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po nowym zainstalowaniu systemu Windows 7 64 bit, przestał się wyłączać. Nie wyłącza się ani jak kliknę zamknij ani podczas uruchom ponownie, nawet podczas wyłączenia za pomocą przycisku laptopa. Laptop wchodzi w hibernację i dopiero jak przytrzymam przycisk to się wyłączy. Dwa dni temu na starym systemie (tez 7 64bit) wszystko działało lecz nie pamiętam co robiłem kilka lat temu aby zamykał się poprawnie.  Sterowniki zainstalowane oryginalne Dell.

 

w trybie awaryjnym windows zamyka się poprawnie

Próbowałem poniższych metod:

1.
a. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania.
b. W Panelu sterowania kliknij kategorię Wydajność i konserwacja, a następnie kliknij ikonę Opcje zasilania.
c. Kliknij kartę Zaawansowane zarządzanie energią (APM).
d. Kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Włącz obsługę Zaawansowanego zarządzania energią, a następnie kliknij przycisk OK

2.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
 "PowerdownAfterShutdown" i ustaw jego wartosc na 1, jesli takiego klucza u Ciebie nie ma to utworz go samodzielnie (prawoklik Nowy REG_SZ (String Value) i nadaj mu wartosc 1)

3.
Poprawki kb977307 i kb975496 nie mogę zainstalować "Ta aplikacja nie ma zastosowania na tym komputerze"

4.
Konfigurację systemu ( msconfig ) > zakładka Rozruch > pole Limit czasu > wprowadź zamiast 30 sekund, wartość 3

 

5.

W menadżerze urządzeń-> kontrolery hosta magistrali IEEE 1394 -> właściwości-> zakładka zarządzanie energią i zaznaczyłem ptaszka przy "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii". - Brakuje takiego modułu

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

 

2.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

 "PowerdownAfterShutdown" i ustaw jego wartosc na 1, jesli takiego klucza u Ciebie nie ma to utworz go samodzielnie (prawoklik Nowy REG_SZ (String Value) i nadaj mu wartosc 1)

 

U mnie w tym kluczu jest wartość 0.

 

Tutaj fix-y od Microsoftu - jest też związany z zasilaniem:

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/2970908/how-to-use-microsoft-easy-fix-solutions

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...