Skocz do zawartości

Migające okna w Windows 10


Szturwal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem, który nurtuje mnie od dłuższego czasu, ale nigdzie nie znalazłem na niego odpowiedzi. Chodzi o migające (trzęsące) się okna eksploratora, programów, przeglądarek (w zasadzie wszystkiego). Trzęsą się przy różnych okazjach przez kilka do kilkunastu sekund i są w tym czasie nieaktywne. Rzecz dzieje się tak samo na laptopie jak i desktopie Win 10 pro. Próbowałem zamieniać różne wersje sterownika graficznego, ale bez skutku. Czy ktoś miał podobny problem? Jak można się dowiedzieć co wywołuje ten problem i tak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam

 

Problem został raczej rozwiązany, bo od tygodnia śmiga i się nie teleboce. Problemem był plan zasilania. Ustawiony był standardowo na zrównoważony, a Win 10 chce ode mnie full power. Tego problemu nie było przy Win7. Mam w laptopie dwa dyski; na system ssd i w miejsce cd romu jest hdd. Ta sama historia była przy desktopie. Pewnie 10 nie może sobie poradzić w schemacie zrównoważonym przy dwóch dyskach.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie coraz więcej jest dziwnych objawów związanych z planami zasilania po aktualizacjach na w10, niemniej to co opisujesz niezbyt pasuje do objawów. O ile na laptopie faktycznie zrównoważony wcale nie tak rzadko zawodzi - o tyle na desktopie nigdy się z tym nie spotkałem. Dwa różne urządzenia, te same objawy. Obydwa windowsy pobierane z oficjalnego źródła? Nie mam nic do piractwa, ale może trafiłeś na jakieś modyfikowane dystrybucje? 

Odnośnik do komentarza

Faktycznie coraz więcej jest dziwnych objawów związanych z planami zasilania po aktualizacjach na w10, niemniej to co opisujesz niezbyt pasuje do objawów. O ile na laptopie faktycznie zrównoważony wcale nie tak rzadko zawodzi - o tyle na desktopie nigdy się z tym nie spotkałem. Dwa różne urządzenia, te same objawy. Obydwa windowsy pobierane z oficjalnego źródła? Nie mam nic do piractwa, ale może trafiłeś na jakieś modyfikowane dystrybucje? 

 Obydwa windowsy były zaktualizowane z oryginalnego Win 7. Być może przeprowadzę czystą instalacje Win 10...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...