Skocz do zawartości

Obszar skanowania dokumentu


Mikky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niedawno (skuszony promocją...) zakupiłem urządzenie wielofunkcyjne firmy Brother o modelu DCP-J125. Stara drukarka płatała mi coraz to większe figle - nic nie dało się wydrukować "na szybko". Trzeba było poświęcić jej trochę czasu (przeważnie z godzinkę) zanim zaczęła poprawnie drukować (czyszczenie głowicy, wyciąganie kartridży i tak w kółko). Stwierdziłem, że mam już tego dość i pora na coś innego - tym razem ze skanerem. Z pierwszej ręki już od dawna słyszałem informacje jaki to "Brother" jest świetny. Krótkie sprawdzenie w Internecie opinii o konkretnym modelu oraz ceny kartridży z tuszami utwierdziło mnie w przekonaniu, iż kupować mogę bez obaw. No i kupiłem.

Po zakupie i przyniesieniu go do domu zostałem mile zaskoczony. Czytelna instrukcja (a właściwie broszurka) pozwalała na bezproblemową i szybką instalację urządzenia. Jakość druku także była bardzo dobra.

Niestety jeśli chodzi o skanowanie to sprawa nie ma się już tak różowo. Szyba skanera jest o kilka centymetrów większa od kartki A4, a jeśli kartkę owego rozmiaru nań położymy, to sięga ona idealnie do oznaczeń na obudowie (oznaczone są na niej najpopularniejsze formaty mniejsze do A4, aby wiedzieć np. w którą stronę położyć kartkę). Skanować można z poziomu urządzenia oraz komputera. Skanowanie przy pomocy oprogramowania "ControlCenter3" pozwala nam na dokładny wybór m.in. DPI - z poziomu urządzenia wszystkie skany robione są prawdopodobnie w 300DPI. Po położeniu kartki na szybę skanera i odpowiedniej jej ustawieniu (do wyżej wspomnianych podziałek na obudowie) można rozpocząć skanowanie. "Lampa" (tak to się fachowo nazywa? ;) ) przesuwa się prawidłowo ("oświetla" całość kartki), ale w powstałym pliku tworzą się niezeskanowane marginesy po ok. 5mm z każdej strony. Nie ma znaczenia czy wykonuję skan do pliku na komputerze, czy też korzystam z funkcji ksera z pominięciem PCta. Wiem, iż to tylko kilka milimetrów (sumując wychodzi po centymetrze na wysokość i szerokość strony), ale chcąc zeskanować zdjęcie lub odręcznie zapisaną kartkę ma to znaczenie.

 

Po poszukiwaniach rozwiązania tego problemu natknąłem się na stronę, gdzie to napisane jest, iż nowsze Brothery tak już mają.

Czy może to być jednak podstawa do reklamacji? Warto w ogóle pisać e-maila do firmy Brother w tej sprawie? Czy wasze skanery też tak mają?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

(wiecznie niezadowolony) Mikky

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@wieslaw531 - ustawienia na pewno są dobre.

 

@marekW - no właśnie, tylko, że ja żadnej instrukcji nie dostałem. Jedyne co można nazwać instrukcją to "broszurka" opisująca instalację urządzenia. Jest jeszcze "Limited Warranty" opisujące warunki gwarancji oraz książeczka o podobnej nazwie, w której zawarte są informacje typu "nie podłączaj urządzenia mokrymi rękoma", czy "Nie wtykaj wtyczki do gniazdka bez uziemienia. Jeśli go nie masz do zadzwoń po elektryka w celu wymiany (sic!)". Przeczytałem teraz je wszystkie i nie ma ani słowa o skanowaniu.

Temat na FrazPC dotyczył innego modelu (jeśli nie "ogółu").

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...