Skocz do zawartości

wolne działanie komputera


karolxt

Rekomendowane odpowiedzi

Ten program do sprawdzania pamieci zrobił mi plik bin 7,46GB , Czy go skasować?

Niestety OCCT w trybie awaryjnym tez nie działa ani large ani medium ani small (automatic)

Informacja taka sama. Ten program nie jest prawidłowym programem Win32.

Dziekuje za pomoc.

Instalowanie od nowa systemu i sterowników przekracza moje umiejętności. Nawet nie wiem czy mam płyte czy tylko sam klucz.

Zamówiłem nowy komputer (co i tak było w planie), a ten oddam do naprawy, bo bedzie mi potrzebny własnie z tym systemem i z tym oprogramowaniem jaki na nim jest. Mam nadzieje, że udalo mi sie siagnąc wszystkie potrzebne dane z dysku C, więc w razie czego bedzie mozliwy nawet format C.

Pozdrowienia dla p. Picasso choć tym razem nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mam zainstalowany OCCT.

Działa na ustawieniach domyślnych. Nie działa na automatic. Tzn uruchamia sie ale po 0;59 min stwierdza, że nie może przeprowadic testu. Jesli na tych ustawieniach wymaga do działania wiecej niz 1GB RAM to nie wystartuje choćbyśmy na uszach staneli bo tylu u  mnie nie ma.  Zgodnie z życzeniem zainstalowałem ponownie. (trwalo to wieki - komputer jest uszkodzony).

Ponowna próba testu na  ustawieniach. Tryb testu - nieskonczo...

Czas trwania i godz Okresy bezczynności 1 min na pocz i 5 min na koncu, Wersja 32 bit, Tryb testu średni zestaw, Ilośc watków 2 (automatyczny). Jest info, że test zużyje 256 MB pamięci (mam nadzieje że nie na zawsze zużyje :) W gornym oknie napis - Urucham iany.

Wentylator spokojnie pracuje,

Okno programu

okno-OCCT_qrrsxhq.png

 

 

Ten program do sprawdzania pamięci zrobił mi plik bin 7,46GB, czy go skasować?

Odnośnik do komentarza

pa 25 minutach przerwałem, bo nic sie nie dzieje.  Próba na ustawieniach automatycznych - ten sam komunikat

"program nie jest prawdłową aplikacja win32"

Czy to jest program do analizy temperatury procesora? Moim zdaniem nie w tym rzecz, wentylator nie przyspiesza, a programy działaja niezwykle wolno.

Odtwarzanie dzwieku z youtuba czy lokalnego pliku  winampem albo aimp3, jest przerywane krótkimi szybkimi przerwami.

 

PS. wstawiłem ładna aktorkę żeby było na czym oko zawiesić

Odnośnik do komentarza

Jak pobierałeś OCCT w zipie, rozpakowywałeś go i uruchamiałeś - to ten sam błąd występował odnośnie "nieprawidłowej aplikacji win32"? 

 

Być może coś z netframeworkiem jest nie tak, chociaż gdy instalowałeś program to pytał Cię czy zainstalować net framework, prawda? 

Albo możesz spróbować pobrać inną wersję OCCT

http://www.ocbase.com/download/OCCTPT4.4.2.exe

 

albo skorzystać z innego programu: 

prime 95 

burnintest

Odnośnik do komentarza

Test wygląda dziwnie, niemniej to nie temperatura jest problemem. 

 

Zacznij od pobrania Victorii 4,47 http://soft-book.net/program/victoria_447.zip

Rozpakuj, uruchom, wybierz dysk,  zakładka test i zrób skan przyciskiem scan. Skan może potrwać długo, dlatego proszę o skanowanie do czasu pojawienia się wykresu + jakiś czas, żeby ten wykres się nieco rozwinął. Na oko ok. 20 minut. 

 

Z takich automatycznych porad to polecam jeszcze wpisanie w cmd 

sfc /scannow  (tutaj link jak to wykonać http://www.updatexp.com/scannow-sfc.html , niestety, to jedno z najbardziej kompletnych zrodel jest po angielsku). 

i chkdsk c:  (celowo bez żadnego przełącznika). 

 

Czy autor umie sam zainstalować sterowniki? 

Odnośnik do komentarza

Test wygląda dziwnie, niemniej to nie temperatura jest problemem. 

 

Zacznij od pobrania Victorii 4,47 http://soft-book.net/program/victoria_447.zip

Rozpakuj, uruchom, wybierz dysk,  zakładka test i zrób skan przyciskiem scan. Skan może potrwać długo, dlatego proszę o skanowanie do czasu pojawienia się wykresu + jakiś czas, żeby ten wykres się nieco rozwinął. Na oko ok. 20 minut. 

 

Z takich automatycznych porad to polecam jeszcze wpisanie w cmd 

sfc /scannow  (tutaj link jak to wykonać http://www.updatexp.com/scannow-sfc.html , niestety, to jedno z najbardziej kompletnych zrodel jest po angielsku). 

i chkdsk c:  (celowo bez żadnego przełącznika). 

 

Czy autor umie sam zainstalować sterowniki? 

1. Spodziewalem sie, że to nie temperatura, bo wentylator jest spokojny

2. "wybierz dysk," OK ale jak? nie widzę jasno zdefiniowanego przycisku, a okno o góry jest  puste. no i ktory zaznaczyć ten z systemem? Mam jeden dysk z trzema partycjami C, D i E, zewnętrzny jest odłączony.

victoriaj_qrxhsqh.jpg

3. "zrób skan przyciskiem scan" nie ma takiego, jest "PCI scan"

4. Poczytałem o sfc/scannow i mam pytanie: czy mogę to polecenie uruchomić nie posiadając dysku z systemem (chyba nie mam)

5. o chkdsc tez czytałem ale pomału nie wszystko na raz.

Proponuje po jednym, bo jak sie okazuje ze wszystklm sa problemy. Opanowałem różne programy, ale interfejs wiekszości oceniam na -2 w skali 1-10. Autor programu na pewno wiedzał jak ta ma byc obsługiwane ale nie potrafił tego przekazać użytkownikowi.

6. autor (watku) nie ma pojecia o instalowaniu sterowników ani nie posiada ich kopii (może posiada ale nie wie gdzie)

 

PA Mam juz drugi nowym komputer ale ma system Windows 10  w którym NIC nie potrafię zrobić a poza tym nie działa zewnegrzny monitor podpiety kablem hdmi (komputer nie ma innego gniazda,a przelotki nie posiadam). Chciałbym zmienic tło i ustawic go tak by wygladał jak normalny WIndows. Żeby działal z zamknieta klapa i żeby obraz wyswietlał na podpietym monitorze. Zadnego z tych celów nie udało mi sie osiagnąć. Dla kogo sa podukowane te systemy? JA myślałem że dla uzytkowników, ale chyba sie mylłem.

Odnośnik do komentarza

W takim razie to klasyk po uruchomieniu Gmera. Tak myslalem, ze tak jest. I faktycznie - komputer musi Ci mulić niemiłosiernie, nic dziwnego, ze na dysk zewn. kopiowalo plik tak dlugo. Na szczescie jest prosta solucja: https://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnostyka-infekcje-typu-rootkit/?do=findComment&comment=106039

 

Oczywiscie, ze nie mozesz, mozesz pobrac kopie z neta, ale to narzedzie w XP zawsze nastręczało problemów. Osobiscie spotykałem całą masę przypadków, że wymagało plików, ktorych nawet na roznych oryginalnych nosnikach nie było i trzeba bylo recznie je pomijac, klikajac czasem po kilkadziesiat razy. Na razie zastoj sie do porady powyzej i zobacz czy to rozwiaze Twoje problemy. 

Odnośnik do komentarza

W takim razie to klasyk po uruchomieniu Gmera. Tak myslalem, ze tak jest. I faktycznie - komputer musi Ci mulić niemiłosiernie, nic dziwnego, ze na dysk zewn. kopiowalo plik tak dlugo. Na szczescie jest prosta solucja: https://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnostyka-infekcje-typu-rootkit/?do=findComment&comment=106039

 

Oczywiscie, ze nie mozesz, mozesz pobrac kopie z neta, ale to narzedzie w XP zawsze nastręczało problemów. Osobiscie spotykałem całą masę przypadków, że wymagało plików, ktorych nawet na roznych oryginalnych nosnikach nie było i trzeba bylo recznie je pomijac, klikajac czasem po kilkadziesiat razy. Na razie zastoj sie do porady powyzej i zobacz czy to rozwiaze Twoje problemy. 

Przestawiłem dysk na tryb Ultra DMA tryb 5. Youtube działa normalnie.

Podziekowania. Jakby coś jeszcze sie działo to napiszę.

Boje sie tylko  że sytuacja się powtórzy, bo komputer zaczał sie zachowywać nienormalnie PRZED skanowaniem Gmera.

I juz kilkakrotnie była taka sytuacja, że sie zamulał a odzyskiwał troche sprawnosci po kasowaniu plików poleceniem  EmptyTemp: programem FRST.

 Przeinstalowalbym przegladarkę (Firefox) ale boje sie, że mi skasuje zakladki, a a mam ich dużo i nie wszystkie bym umiał odtwrzyć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przestawiłem dysk na tryb Ultra DMA tryb 5

już dwa razy przestawiło mi się samo kanał podstawowy IDE na PIO. Komputer dalej muli. Najgorzej jest przy uruchamianiu. Przeglądarka otwiera się 20 sek. Programy zatrzymują sie, a potem coraz niechetniej ruszaja. Np otwarzanie plików muzycznych przy uzyciu AIMP3 albo playera. Teraz niby jest Ultra DMA ale też jest to samo.

Uruchomiłem odtwarzacz APIM3 - plik flac gra.

 Otworzylem nowe okno przeglądarki - dziwne nie zatrzymał sie, a zwykle sie zatrzymuje. Otworzylem stronę Youtube i podczas otwierania odtwarzacz zatrzymał sie na 4 sek.

=x=x=x=x=

12:30 znowu sie przestawiło na PIO

Odnośnik do komentarza

Dziwna sprawa. Nie znam przyczyny dla których samo by się przełączało poza sprawami sprzętowymi np. błędami w transmisji i użycia gmera.

 

Powiedz mi - jak zmieniasz na UDMA? Ręcznie zmieniasz w wyborze z pio na udma czy odinstalowujesz cały kontroler IDE? 

Kasuje cały wpis "podstawowy kanał IDE" to chyba powoduje ponowną instalację sterownika.

o 14:50 znowu się przestawiło.

o 17"50 znowu - używam programu AudaCity 1.3.14-beta - może to on cos zmienia, bo jak to nie wirus i nie RAm to po prostu dysk sie kończy, a kurcze prawie nowy jest - ma może ze 2-3 lata, tylko cały zapakowany i często używany.

=x=x=x=x=x=

Przy otwartej przeglądarce, kiedy nic praktycznie nie robię, ciągle międli mi dyskiem i przyspiesza wentylator. Coś  ewidentnie chodzi w tle albo przesyła jakieś dane. Jak piszę to też zatrzymuje mi pisanie na chwilę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...